Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте на всички ...от форума нуждая се от помощ ...от известно време на компютъра ми се появява син екран и се рестартира не очаквано нз какво да правя пробвах изгледах много видеа някой съветват с адвансем систем да инсталирам направих го и пак не помага ... очаквам някакво съдействие и или съвет .... този проклет син екран се появява на 2 пъти за около половин час вбесява ме и работа ми отива на кино .... много ще съм ви благодарен за съдействие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивираи файловете и ги качи някои да ги разчете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са както хардуерни, така и софтуерни. Като за начало трябва да се спомене малко повече за хардуера е версията на операционната система. Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата. Понякога това има доста голям ефект при подобни ситуации. Отделно, ако трябва да търсим хардуерен проблем, най-вероятните причини може да са проблем с рам паметта, или хард диска, на който е операционната система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Blue Ray написа:

Причините може да са както хардуерни, така и софтуерни. Като за начало трябва да се спомене малко повече за хардуера е версията на операционната система. Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата. Понякога това има доста голям ефект при подобни ситуации. Отделно, ако трябва да търсим хардуерен проблем, най-вероятните причини може да са проблем с рам паметта, или хард диска, на който е операционната система. 

може и да е така:използвам лаптоп Acer Aspire E 17 и прикачам файл към написаното  .... ако е софтуерно проблема какво трябва да направя ?

windows7.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Blue Ray написа:

Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди до C:\Windows\Minidump

Вътре във папката Minidump архивирай всички файлове и ги ги качи някъде и дай линк за тяхното изтегляне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Digimon написа:

Отиди до C:\Windows\Minidump

Вътре във папката Minidump архивирай всички файлове и ги ги качи някъде и дай линк за тяхното изтегляне!

да архивирах всички файлове и ето линк :  http://dox.bg/files/dw?a=580c5e33b3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 часа, Stanimir Aleksandrov написа:

да архивирах всички файлове и ето линк :  http://dox.bg/files/dw?a=580c5e33b3

Ще трябва да си провериш RAM-та.

Причината да си мисля така е следните редове от дъмп файла!

Spoiler

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - The instruction at 0x%08lx referenced memory at 0x%08lx. The memory could not be %s.

Прави ми впечатление, че последният процес преди краша е svchost.exe! И след това се срива системата. Остава едно малко съмнение за вирус! Но нека да се приключи първо със тестването на RAM-та!

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Digimon написа:

Ще трябва да си провериш RAM-та.

Причината да си мисля така е следните редове от дъмп файла!

Затвори скритото съдържание

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - The instruction at 0x%08lx referenced memory at 0x%08lx. The memory could not be %s.

Прави ми впечатление, че последният процес преди краша е svchost.exe! И след това се срива системата. Остава едно малко съмнение за вирус! Но нека да се приключи първо със тестването на RAM-та!

svchost.exe да този процес ми натоварва системата и после се срива ...а правя ли грешка като му давам "край на процеса" от диспечера на задачи ;).... и дали паметта трябва да се обнови например да му сложа 8 гб ..? дали това пак ще го натоварва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и да добавиш още рам памет, ако запазиш сегашната си, не е изключен отново проблема да остане, тъй като може и да е в нея. Отделно не сме сигурни къде точно е проблема. Най-добре ще е да направиш тест на рам паметта с memtest 86.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, Stanimir Aleksandrov написа:

след сканиране антивирусната откри това ::::

Заснемане.JPG

Нека да не прибързваме!

Ако е вирус, със тези програмки, едва ли ще бъде хванат! Погледни във антивирусният раздел, какви инструменти се използват за целта!

svchost.exe обслужва доста процеси и ако имаш повредена рам памент, може това да е причината да крашва!

За целта се тегли Memtest86  и се записва като образ върху диск и се стартира от него!

Изчаква се да минат поне 8 паса! Ще ти отнеме поне едно денонощие.

Ако е вирус, то той може да е като процес във svchost.exe. Но за това след теста ще говорим!

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от BWB. Eclipto
      Търся помощ за курсовата си работа по програмиране, защото отсъствах близо два месеца поради операция, а не се имам с колегите си.
      задачата гласи :"Съставете алгоритъм и напишете програма за въвеждане координатите на точки и извеждане на екрана координатите на онези от тях, които не лежат в защрихованата област.Въвеждането се прекратява, когато броят на въведените точки стане най-малко М и броят на лежащите в защрихованата област стане N."

помощ!!
    • от nikchas
      Здравейте!
      От известно време се чудя как мога да си направя собствена марка, да речем за тениски ? Какво е нужно да знам и да направя ? Целта ми е нещо от сорта на print on demand системата само че да се намери солиден спонсор на продукти. Ще съм благодарен ако ми помогнете. 
    • от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от nisanx
      Здравейте!Трябва ми помощ направих две програми обаче незнам как да ги слея в 1 програма,по такъв начин че да не се промени нищо.И да ми изведе двете програми една под друга на команд пропта! Нов съм в програмирането затова ще се радвам ако ми помогнете да ги слея.
      #include <iostream>
      #include <stdlib.h>
      #include <time.h>
      using namespace std;
      #define N 30
      int A[N], n, i;
      void inputkeyboard()
      {
          do
       {
           cout<<"\n Razmer na masiva: ";
           cin>>n;
       }
       while (n<0 || n>N);
          for (i=0; i<n; i++)
          {
            cout<<"\n A["<<i+1<<"] = ";
            do
            {
              cin>>A;
            }
            while (A<100 || A>999);
          }
      }
      void inputrandom()
      {
          srand(time(0));
             do
       {
           cout<<"\n Razmer na masiva: ";
           cin>>n;
       }
       while (n<0 || n>N);
          for (i=0;i<n;i++)
          {
          A =100+rand()%900;
          }
          for (i=0;i<n;i++)
          {
              cout<<"\n A["<<i+1<<"] = "<<A;
          }
      }
      int main()
      {
          inputrandom();
          int P[10] = {};
          int p, max;

for (i=0;i<n;i++)
          {
              P[A%10]++;
              p= A/10;
              P[p%10]++;
              P[p/10]++;
          }

max = -1;
          for (i=0;i<10; i++) 
              if (P>max) 
                  max=P;

for (i=0; i<10; i++)
              if (P==max) 
                  cout <<"\n Nai-chesto sreshtanata cifra e " << i << "  " << max << " broia\n";

system("pause");
          return 0;
      }
      //това е първата програмка//

#include <iostream>
      using namespace std;
      int array[] = { 151,152,123,694,255,956,427,218,769,320 };
      int count = sizeof(array) / sizeof(int);
      int first(int an_array[],int  members)
      {
      int a, j, b, *T;

T = new int [members];

for (a = 0, j = 0; a < members; a++)
               {
                       b = an_array[a]; 
                       if (b % 2)
                              T[j++] = b;
               }
               for (a = 0; a < members; a++)
               {
                       b = an_array[a]; 
                       if (!(b % 2))
                              T[j++] = b;
               }
               cout << "\n\nIztinskiqt masiv e:\n"; 
               for (a=0;a<members; a++)
                       cout << an_array[a] << " ";
               cout << "\n\nV nachaloto sa nechetnite a sled tqh chetnite:\n"; 
               for (a=0;a<members;a++)
                       cout << T[a] << " ";

cout << endl;
               delete [] T;
      }
      main()
      {
                first(array,count);

system("pause");
                return 0;
      } //а това е втората програмка//
      Благодаря ви предварително !!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.