Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте на всички ...от форума нуждая се от помощ ...от известно време на компютъра ми се появява син екран и се рестартира не очаквано нз какво да правя пробвах изгледах много видеа някой съветват с адвансем систем да инсталирам направих го и пак не помага ... очаквам някакво съдействие и или съвет .... този проклет син екран се появява на 2 пъти за около половин час вбесява ме и работа ми отива на кино .... много ще съм ви благодарен за съдействие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивираи файловете и ги качи някои да ги разчете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са както хардуерни, така и софтуерни. Като за начало трябва да се спомене малко повече за хардуера е версията на операционната система. Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата. Понякога това има доста голям ефект при подобни ситуации. Отделно, ако трябва да търсим хардуерен проблем, най-вероятните причини може да са проблем с рам паметта, или хард диска, на който е операционната система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Blue Ray написа:

Причините може да са както хардуерни, така и софтуерни. Като за начало трябва да се спомене малко повече за хардуера е версията на операционната система. Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата. Понякога това има доста голям ефект при подобни ситуации. Отделно, ако трябва да търсим хардуерен проблем, най-вероятните причини може да са проблем с рам паметта, или хард диска, на който е операционната система. 

може и да е така:използвам лаптоп Acer Aspire E 17 и прикачам файл към написаното  .... ако е софтуерно проблема какво трябва да направя ?

windows7.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Blue Ray написа:

Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди до C:\Windows\Minidump

Вътре във папката Minidump архивирай всички файлове и ги ги качи някъде и дай линк за тяхното изтегляне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Digimon написа:

Отиди до C:\Windows\Minidump

Вътре във папката Minidump архивирай всички файлове и ги ги качи някъде и дай линк за тяхното изтегляне!

да архивирах всички файлове и ето линк :  http://dox.bg/files/dw?a=580c5e33b3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Stanimir Aleksandrov написа:

да архивирах всички файлове и ето линк :  http://dox.bg/files/dw?a=580c5e33b3

Ще трябва да си провериш RAM-та.

Причината да си мисля така е следните редове от дъмп файла!

Spoiler

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - The instruction at 0x%08lx referenced memory at 0x%08lx. The memory could not be %s.

Прави ми впечатление, че последният процес преди краша е svchost.exe! И след това се срива системата. Остава едно малко съмнение за вирус! Но нека да се приключи първо със тестването на RAM-та!

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Digimon написа:

Ще трябва да си провериш RAM-та.

Причината да си мисля така е следните редове от дъмп файла!

Затвори скритото съдържание

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - The instruction at 0x%08lx referenced memory at 0x%08lx. The memory could not be %s.

Прави ми впечатление, че последният процес преди краша е svchost.exe! И след това се срива системата. Остава едно малко съмнение за вирус! Но нека да се приключи първо със тестването на RAM-та!

svchost.exe да този процес ми натоварва системата и после се срива ...а правя ли грешка като му давам "край на процеса" от диспечера на задачи ;).... и дали паметта трябва да се обнови например да му сложа 8 гб ..? дали това пак ще го натоварва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и да добавиш още рам памет, ако запазиш сегашната си, не е изключен отново проблема да остане, тъй като може и да е в нея. Отделно не сме сигурни къде точно е проблема. Най-добре ще е да направиш тест на рам паметта с memtest 86.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Stanimir Aleksandrov написа:

след сканиране антивирусната откри това ::::

Заснемане.JPG

Нека да не прибързваме!

Ако е вирус, със тези програмки, едва ли ще бъде хванат! Погледни във антивирусният раздел, какви инструменти се използват за целта!

svchost.exe обслужва доста процеси и ако имаш повредена рам памент, може това да е причината да крашва!

За целта се тегли Memtest86  и се записва като образ върху диск и се стартира от него!

Изчаква се да минат поне 8 паса! Ще ти отнеме поне едно денонощие.

Ако е вирус, то той може да е като процес във svchost.exe. Но за това след теста ще говорим!

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.