Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

здравейте на всички ...от форума нуждая се от помощ ...от известно време на компютъра ми се появява син екран и се рестартира не очаквано нз какво да правя пробвах изгледах много видеа някой съветват с адвансем систем да инсталирам направих го и пак не помага ... очаквам някакво съдействие и или съвет .... този проклет син екран се появява на 2 пъти за около половин час вбесява ме и работа ми отива на кино .... много ще съм ви благодарен за съдействие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивираи файловете и ги качи някои да ги разчете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са както хардуерни, така и софтуерни. Като за начало трябва да се спомене малко повече за хардуера е версията на операционната система. Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата. Понякога това има доста голям ефект при подобни ситуации. Отделно, ако трябва да търсим хардуерен проблем, най-вероятните причини може да са проблем с рам паметта, или хард диска, на който е операционната система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Blue Ray написа:

Причините може да са както хардуерни, така и софтуерни. Като за начало трябва да се спомене малко повече за хардуера е версията на операционната система. Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата. Понякога това има доста голям ефект при подобни ситуации. Отделно, ако трябва да търсим хардуерен проблем, най-вероятните причини може да са проблем с рам паметта, или хард диска, на който е операционната система. 

може и да е така:използвам лаптоп Acer Aspire E 17 и прикачам файл към написаното  .... ако е софтуерно проблема какво трябва да направя ?

windows7.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Blue Ray написа:

Може да направите инсталационен носител и да стартирате от него. След това да използвате автоматичната диагностика и поправка на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди до C:\Windows\Minidump

Вътре във папката Minidump архивирай всички файлове и ги ги качи някъде и дай линк за тяхното изтегляне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Digimon написа:

Отиди до C:\Windows\Minidump

Вътре във папката Minidump архивирай всички файлове и ги ги качи някъде и дай линк за тяхното изтегляне!

да архивирах всички файлове и ето линк :  http://dox.bg/files/dw?a=580c5e33b3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Stanimir Aleksandrov написа:

да архивирах всички файлове и ето линк :  http://dox.bg/files/dw?a=580c5e33b3

Ще трябва да си провериш RAM-та.

Причината да си мисля така е следните редове от дъмп файла!

Spoiler

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - The instruction at 0x%08lx referenced memory at 0x%08lx. The memory could not be %s.

Прави ми впечатление, че последният процес преди краша е svchost.exe! И след това се срива системата. Остава едно малко съмнение за вирус! Но нека да се приключи първо със тестването на RAM-та!

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Digimon написа:

Ще трябва да си провериш RAM-та.

Причината да си мисля така е следните редове от дъмп файла!

Затвори скритото съдържание

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - The instruction at 0x%08lx referenced memory at 0x%08lx. The memory could not be %s.

Прави ми впечатление, че последният процес преди краша е svchost.exe! И след това се срива системата. Остава едно малко съмнение за вирус! Но нека да се приключи първо със тестването на RAM-та!

svchost.exe да този процес ми натоварва системата и после се срива ...а правя ли грешка като му давам "край на процеса" от диспечера на задачи ;).... и дали паметта трябва да се обнови например да му сложа 8 гб ..? дали това пак ще го натоварва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и да добавиш още рам памет, ако запазиш сегашната си, не е изключен отново проблема да остане, тъй като може и да е в нея. Отделно не сме сигурни къде точно е проблема. Най-добре ще е да направиш тест на рам паметта с memtest 86.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Stanimir Aleksandrov написа:

след сканиране антивирусната откри това ::::

Заснемане.JPG

Нека да не прибързваме!

Ако е вирус, със тези програмки, едва ли ще бъде хванат! Погледни във антивирусният раздел, какви инструменти се използват за целта!

svchost.exe обслужва доста процеси и ако имаш повредена рам памент, може това да е причината да крашва!

За целта се тегли Memtest86  и се записва като образ върху диск и се стартира от него!

Изчаква се да минат поне 8 паса! Ще ти отнеме поне едно денонощие.

Ако е вирус, то той може да е като процес във svchost.exe. Но за това след теста ще говорим!

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mehorax
      Здравейте,имам ASRock G31M-S R2.0 дъно и процесор intel xeon x5460.
      Ще работили всичко.
      Благодаря предварително.
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.