Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отново. Преди бях писал за конфигорация за да си имам предвит към какво да се насоча. Та и тогава исках новото дъно да е на макс ъпгрейднат, че после да няма пак какво да му добавям. Сега нещата се измениха леко. Сега търся първоначална конфигорация с вградена видео карта с която да мога първоначално да цъкам там нещо по леко. А към края на годината да го ъпгрейдна както трябва.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, но с какъв бюджет разполагаш? Можеш ли да запазиш нещо от стария си компютър? И за какви игри става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да кажеш повече за целта която искаш да постигнеш! Ще записваш ли клипове от игри за в бъдеще, след което да ги обработваш с разни програми. Това също е важно понеже там ще трябва повечко рам в порядъка от минимум 16гб рам памет. А от там на сетне колкото повече рам, толкова по-добре относно стрийминга и работа с видео монтаж. Но не е само до рам. Много голяма роля играе процесора и най вече видео картата.

Ако ще играеш само игри, то 8гб рам ще са ти достатъчни. За стартова машина ще ти трябва дъно до 150лв. за ъпгрейд с 4 слота за рам памет. Процесора ще е някой целерон от ефтените с вградено видео щом ще има ъпгрейд за напред. Няма смисъл от по-скъп. Важно е дъното за начало. Но тъй като не знаем все още бюджета ти и за какво точно ще се ползва. Можем само да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинете, че не съм уточнил някой работи. Та от старото пц няма какво да запазя а и да можех нещо да ползвам щях да го захвърля тъй като е доста старичък. Новата конфигорация ще се ползва предимно за игри които в момента по масово се играят, за филми, музика и ровичкане в нета да прочета нещо. Няма да го ползвам за обработка на клипове и ефекти нещо нито пък да записвам и клипове от самите игри. Да кажем, че искъм пц с което да мога да поиграя новите игри сега които ги има защото със старата машина освен GTA vice sity, CS и такива от този род не съм играл. Не ми треба за нещо по специално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази конфингорация ме устройва напълно. Та смятам в най скоро време да си я поръчам. Тук сега ми изникват няколко въпроса:

1 Този онлайн магазин надежден ли е ? Да не ме метнат нещо ? Някой пазарил ли е от тях ?

2 Кабеляци, вентилатори и охладители влизат ли в цената или те се взимат отделно ? Не съм много запознат за това и питам.

3 Това дъно ми допадна и въпроса ми е подържа ли 8 ядрен процесор или не ? Този въпрос е просто от любопиство.

И последно > предложете все пак някоя първоначална видео карта. Колкото да мога да подкарам примерно call of duty и игри от този вид които не са чак толкова леки.

П.С > За хард диска може да се намали на 80гб примерно тъй като имам един които е 1тб, но нещо не може да подкара windows както трябва. Самата система след преинсталация забива и почва на кадри да вади картина. Тоест може да го ползвам за медия. Но може и скоро време да го напълня на макс с филми примерно и да го тествам за лоши сектори. На полу празен ми изкарва, че е наред. Или все пак да си взема свястен хард диск и да забравя за този.

Редактирано от nVidia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз и повечето повечето хора като преди няколко годинки отвори врати и Никем та имаш алтернатива с подобни цени.

Влизат ако искаш може и сглобен (без Windows) да дойде - безплатно е.

Не за стандартния сокет максимума е 8-нишковия I7 и някой варианти на Xeon (реално същият процесор).

8 ядрен има но струва 2 400 лв. (6 ядрен е около 1 000 лв.) а дънните платки (най-евтините за сокета) са 400 лв.

А има и 10 ядрен но не съм го засичал у нас. Цената му на едро е $1743.

Имаш вградена графика в процесора на нивото на видеокарта от порядъка малко над 100 лв.

пс. Хардовете варират 80-100 лв. та няма голямо значение. Конкретно 80GB не се произвеждат.

Ако старият е SATA просто не си купувай нов или пък си купи SSD за системен. Всъщност аз именно такова съм ти сложил а не HDD.

https://www.google.bg/search?q=ssd+vs+hdd&oq=ssd+vs+hdd&aqs=chrome..69i57j0l5.4855j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=ssd+vs+hdd&tbm=vid

Аз самият съм с такъв а стария HDD го продадох понеже не ми беше необходим склад.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като погледнах няколко клипа за SSD се навих да взема SSD Доста по добър вариант е пред обикновен хард диск. Като цяло всички тези части ми допаднаха и в най скоро време ще ги поръчам. А имам и още един въпрос последен: Имам захранване почти ново 250в. което се чудя дали няма да стане временно да го ползвам? И се чудя дали ще е достатъчно да захрани тази конфигорация и или дали може да направи беля на новата конфигорация ? Ако не става да го ползвам на новата тогава много ясно ще си взема това което ми препоръчахте. А ако става ще си взема ново но след няколко месеца примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, nVidia написа:

След като погледнах няколко клипа за SSD се навих да взема SSD Доста по добър вариант е пред обикновен хард диск. Като цяло всички тези части ми допаднаха и в най скоро време ще ги поръчам. А имам и още един въпрос последен: Имам захранване почти ново 250в. което се чудя дали няма да стане временно да го ползвам? И се чудя дали ще е достатъчно да захрани тази конфигорация и или дали може да направи беля на новата конфигорация ? Ако не става да го ползвам на новата тогава много ясно ще си взема това което ми препоръчахте. А ако става ще си взема ново но след няколко месеца примерно.

най-лесно ще е, ако дадеш името на модела му

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без видеокарта не е никакъв проблем.

пс. Захранването ти обаче не е ново нито почти ново. От маркова сглобка е вадено и е на години.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да позна. Имам почти ново ... на около 1г. захранване, но се оказа, че кондезаторите са надути и то отпадна. За това реших да видя от старото пц което не се ползва дали няма да пасне. Но щом в момента първоначално тази конфигорация ще се взима която няма видеокарта значи, че ще стане само временно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.