Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес надникнах в  кладенеца  на  село и  забелязвам  пластмасов  леген 7-10 литров   с    дъното  към  мен  се  плацика вътре. Кладенеца  е  дълбок  към 7-10  метра.   Някой  ако  има  идея  как  да  изкарам  тая  пластмаса  от  там  да  сподели. Не  държа на  легена, просто  ме  дразни ,а  не  искам  да  го  потапям  защото  явно  вече  има  достатъчно  боклуци  на  дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В селото сигурно има хора(ако изобщо има хора в селото), които се занимават с изкопаване/почистване на кладенци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, aidee написа:

Днес надникнах в  кладенеца  на  село и  забелязвам  пластмасов  леген 7-10 литров   с    дъното  към  мен  се  плацика вътре. Кладенеца  е  дълбок  към 7-10  метра.   Някой  ако  има  идея  как  да  изкарам  тая  пластмаса  от  там  да  сподели. Не  държа на  легена, просто  ме  дразни ,а  не  искам  да  го  потапям  защото  явно  вече  има  достатъчно  боклуци  на  дъното.

С люлка от въже. Нещо такова: giant-40-spider-web-tree-swing-orange-sw

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В пръстените на кладенеца трябва да има жлебове, където да се стъпва, за да слезеш до доло. Ако няма, метална пръчка (арматура, тръба, etc )с кука, пръчка с мрежа или въобще дълго нещо с нещо в края му да го пуснеш, да закачиш онзи леген и да го издърпаш. Или някой да те върже за краката и да те пусне до доло, за да хванеш легена. Ама гледай този някой да не иска да те накара да страдаш, защото си в ръчичките му, в буквалният смисъл. :D

Редактирано от velony (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря  за  идеите. То  кладенеца  стар  с  камъни  зидан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълни го с рикия и щи дам никовете на неколко потребителя. Другото е техна работа.

Не само щи извадят лиеня, ми мое и туйлите да ти съборят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, skalata_73 написа:

Напълни го с рикия и щи дам никовете на неколко потребителя. Другото е техна работа.

Не само щи извадят лиеня, ми мое и туйлите да ти съборят.

Off. Аз също мога да свърша тая работа ама да го напълни с редбул.

Не пропусна възможността да се заядеш с авера ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пичове, вие само за силови методи мислите. ВИжте какво предложих по-горе, може лесно да се направи и е много по-просто, елегантно и безопасно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, BMW Маниак написа:

...Не пропусна възможността да се заядеш с авера ми!...

Не моа та рАзбера що конкретизираш с некой си? Да не би бониемката да не ти е пуснала и да си нервен нещо?

пп. Тука нема off - тук си чешем езиците (клавиатурите) в празните приказки :P

преди 3 минути, capnemo написа:

Пичове, вие само за силови методи мислите. ВИжте какво предложих по-горе, може лесно да се направи и е много по-просто, елегантно и безопасно.....

Изобщо не е лесно. Тъз люлка с въже шса цопне връз лиеня и как ша го извадиш? Никак!  Па ако се напълни с ракия кладенеца ша го излочат и безопасно ша слезнат да го извадят тоз пусти лиен :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направи една кука,вържи я за края на въже,като сложиш и някаква тежест...Ако има възможност куката да не е много широка,с по-къс и задължително заострен край,за да се закачи ...После виж поста на Скалата от преди 50 мин....:diving:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, NIKISHARK написа:

...После виж поста на Скалата от преди 50 мин....:diving:

Е който схваща от един път си схваща. Другите са борят с вятърни мелници :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За  сега  съм се  спрял  на  метода  с  мрежата. Даже  си  мисля  че  имам  едно  рачило туй на  тавана (  стига  жената   да  не  ми  е   отмъщавала  за  нещо :emoji_smiley-12:).  Ще  му  добавя  и  второ  сезалче  от  единия  край   тъй  че  да   го   пусна напречно  на  водата  и  в  последствие  да    маневрирам  към  легена.  Туй  с  ракията  е  идея ама  черешите  бяха  скъпи  ,а  сливите  още  не  са  ми  превряли  пък   ми трябват   поне  6-7  кубика ....бааааа  то  лиген  ще   ми  легне  50 000 лв

Редактирано от aidee (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, aidee написа:

За  сега  съм се  спрял  на  метода  с  мрежата. Даже  си  мисля  че  имам  едно  рачило туй на  тавана (  стига  жената   да  не  ми  е   отмъщавала  за  нещо :emoji_smiley-12:).  Ще  му  добавя  и  второ  сезалче  от  единия  край   тъй  че  да   го   пусна напречно  на  водата  и  в  последствие  да    маневрирам  към  лигена.  Туй  с  ракията  е  идея ама  черешите  бяха  скъпи  ,а  сливите  още  не  са  ми  превряли  пък   ми трябват   поне  6-7  кубика ....бааааа  то  лиген  ще   ми  легне  50 000 лв

Ползвайте 3 въжета, това ще ви даде гъвкавост. И сложете малка тежест в единия край за да можете да го подмушнете

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tallon
        Някой да има предложение относно как да си почистя охлаждането(Heatsink-a) който изгледа точно като този на снимката която съм качил. Лесната работа е вентилатора и всичко освен това оградено в червено проблема там е, че цялото е като мн тясна и дълбока решетка и не се сещам как бих могъл да бръкна и да избутам наслагванията освен с компресор или от тези бутилки с компресиран въздух които се продават ако някой има някакви предложения да споделя  

2-рата снимка е моето охлаждане 1 към 1, а 1-вата е random снимка с подобна решетка за която говоря.

• от CaptainJord
        Здравейте, искам да си почистя компа от ненужните файлове както казах и в заглавието. Защото ме е страх компютъра да не почне да ми бави тъй като ми е нов и доста време събирах пари за него. Моля някакви мнения ?
      • от Просто Потребител
        Здравейте, съфорумници! Имам проблем със стар лаптоп Асус К50 след като го разглобих, почистих и пак сглобих не иска изобщо да светне възможно ли е нещо да съм сбъркал и къде? Почистих го с мокри кърпи бях махнал охлаждането, хард диска и процесора. Моля да пишат само хора, които наистина знаят какво пишат!
      • от Teodor7192
        Здравейте!
         Днес реших да си почистя лаптопа Asus X55VD , който е на 4г. 
        Почистих прахта при вентилатора,която беше учудващо малко за 4г. работа. Нямам термопаста и  там не съм разглобявал т.е. не съм разглобявал вентилатора от дънната платка!
        За помощ при разглобяване използвах клипче от youtube. Операцията мина успешно,но сега има някакъв проблем.
        При натоварването на процесора вентилатора включва високи скорости,а програмата GPU-Z показва температура 80-90 гр. но вентилатора не изкарва топъл въздух,а студен. 
        Дори продупчих няколко дупки в долния капак тъй като имам охлаждаща подложка и пак няма разлика. 
        Някой температурен датчик ли даде фира или аз някъде нещо не съм закачил както трябва?
        Разглобих го още един път да огледам,но не открих проблем. 
        Играя World of tanks с лаптопа,който  има 2 видео карти. И с двете едно и също-щом пусна играта и се понатовари процесора започва да шуми силно вентилатора и показа висока температура на вградената Intel HD graphics.
        Преди да го разглобя нямах никакви проблеми. Загравяше си нормално и вентилатора работеше на доста по ниска скорост.

Моля за помощ!

• от SAKATAR
        Здравейте. Залепих една бяла щора с визкозитетно акрилатно лепило и спрей ускоряващ лепенето, и като засъхна, мина малко време и местата където бях пръскал със спрея станаха оранжеви. Някой знае ли как мога да ги почистя? Благодаря предварително!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.