Премини към съдържанието
Zdrravko

Front-end или системен администратор

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Преди няколко дни завърших висшето си образование и сега ми предстои намирането на работа. Колебая се м/у длъжностите front-end разработчик и системен администратор. Иска ми се да ми дадете мнение в коя длъжност има повече просперитет и възможност за кариерно развитие, а и като цяло какво ви е мнението за позициите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А каква специалност си завършил висшето си образование? Занимавал ли си се досега с програмиране? Ако да какви умения имаш? Да малко повече инфо.

Иначе като цяло аз съм привърженик на frond-end. А имай предвид също, че системен администратор може да означава много неща, от човек, който се занимава с прекарването на интернет, до човек, който отговаря за поддръжката на сървари на някоя хостинг компания примерно. Много зависи и от това с какво ти искаш да се занимаваш. Нямаш ли желание да правиш нещо, няма да ти се получи.:)

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както каза колегата горе, трябва да имаш желание. Ако си се занимавал с програмиране(HTML/HTML5; CSS/CSS3; JavaScript; ect) и ти харесва, то избери Frond-end. Ето част от статия в уикипедия, да видиш задълженията им.

Цитат

Някои от отговорностите на front-end разработчиците включват:

220px-Responsive_Web_Design.png

Едно от задълженията на front-end девелопърите е поддръжката на различни устройства и браузъри.
    • Разработка на динамични уеб страници
    • Създаване и поддръжка на уеб страници
    • Създаване и поддръжка на приложения базирани на уеб технологии
    • Уеб дизайн
    • Стилизиране на сайтове
    • Осигуряване на удобна навигация и структурирано съдържание
    • Проектиране на потребителски интерфейси
    • SEO оптимизация
    • Разработване на решения базирани на CMS системи
    • Поддържане, независимо от браузър или устройство, на еднакъв изглед и функционалност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разкажи с какво си се занимавал

Sent from my E2003 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.