Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Купих чисто нов  Lenovo Ideacentre 300S-11IBR type 90DQ Въпроса ми е от 4Gb RAM само 2 Gb  са позволени по точно 1.88 Gb другите 2 Gb  ми дава че са резервирани за хардуера . RAM a е една плочка SAMSUNG 4 Gb. Благодаря пердварително за помощта  Как да подкарам и останалите 2 GB ?.В BIOSa  ми показва 4 Гб.но са позволени 2 Гб.

Редактирано от keko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 4 минути, keko написа:

Здравейте! Купих чисто нов  Lenovo Ideacentre 300S-11IBR type 90DQ Въпроса ми е от 4Gb RAM само 2 Gb  са позволени по точно 1.88 Gb другите 2 Gb  ми дава че са резервирани за хардуера . RAM a е една плочка SAMSUNG 4 Gb. Благодаря пердварително за помощта  Как да подкарам и останалите 2 GB ?.В BIOSa  ми показва 4 Гб.но са позволени 2 Гб.

Не можете. Това, което може да направите е да добавите още 4 Г памет (ако има свободен слот)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор! Така ме подлъгаха с тая декстоп машина. Иначе на лаптопа Тошиба Сателите L750 -1J1  също има една плочка 4 Гб Рам. там реално ползвам 3,98 Гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, keko написа:

Благодаря за бързия отговор! Така ме подлъгаха с тая декстоп машина. Иначе на лаптопа Тошиба Сателите L750 -1J1  също има една плочка 4 Гб Рам. там реално ползвам 3,98 Гб.

Всъщност и там ОС може да ползва по-малко памет. Въпрос на архитектура на адресното пространство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, capnemo написа:

Всъщност и там ОС може да ползва по-малко памет. Въпрос на архитектура на адресното пространство

Aко занеса декстопа машината в компютърен сервиз дали ще оправят РАМа или няма смисъл!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е някакво жалко подобие на десктоп компютър със запоен процесор N3050 или N3700 и само един слот памет.

Колко ще може да ползваш зависи с каква ОС си и с какви настройки. Нищо не ти пречи да го закараш в сервиза може и да успея да го пуснат да ползва повече памет. Другия вариант е смяната на 4ГБ с 8ГБ памет.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми за 570 лв толкова! Използвам го като за офис скаип фейс филми музика и интернет .. Бях му сложил Уин7 про лиценз корпоративен но товари много РАМа почти 70-80 %. Сега обнових на Уин 10 про  bulid 14361 падна на 40-50 %. Въпреки че е в гаранция 2 гпдини ще го занеса да го погледнат За щерката съм го купил но тя играе омлайн игри :League Word  дано тръгне :)))) все пак благодаря за съветите . Towa e kompa http://www.emag.bg/nastolen-kompjutyr-pc-lenovo-ideacentre-300s-c-procesor-intelr-pentiumtm-n3700-1-60ghz-4gb-1tb-dvd-rw-nvidia-geforce-gt720-2gb-free-dos-mishka-klaviatura-black-90dq003-dri/pd/DVQP8YBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, keko написа:

Ми за 570 лв толкова!

За тези пари може и повече.

преди 12 часа, keko написа:

Уин7 про лиценз корпоративен

32 или 64bit?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, oavramov написа:

За тези пари може и повече.

32 или 64bit?

64 bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понякога решение е преинсталиране на ОС - hal (hardware abstract layer) прави други настройки и се намалява резервираната памет за хардуера.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това са написали от М$ за паметта - Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да се провери в msgonfig раздел Boot ->Advanced има ли отметка на Maximum memory  и ако има да се махне. И да се потвърди и да се рестартира компютърът.

Може да видиш кое устройство ти заема най-много памет с RAMMap, да го деинсталираш от диспечера на устройства и да рестартираш компютъра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видео картата ползва 2G рам, затова осават 1.88 от цялата. Може би първо трябваше да направите тема, максимален бюджет и щеше да се направи по-добра конфигурация, като има в предвид и ОС рам-а е малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тия пари щеше да вземе доста по-добра машина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте отново !

capnemo

се оказа най прав . Махнах допълнителната видеокарта и включих на вградената карта същата работа от 4 гб РАМ хардуера си гълта 2 гб Рам  единственото решение е да сменя плочката с 8 гб РАМ . Инсталирах на Уин 7 Хоме Премиум чиста инсталация  гълта ми отоставащата  1,88 Гб 1,26 гб Рам .ще го лицензирам и отново пак ще сложа Уин 10 Пак благодаря на отзовалите се :)

на 28.06.2016 г. в 11:06, ExaFlop написа:

Може да се провери в msgonfig раздел Boot ->Advanced има ли отметка на Maximum memory  и ако има да се махне. И да се потвърди и да се рестартира компютърът.

Може да видиш кое устройство ти заема най-много памет с RAMMap, да го деинсталираш от диспечера на устройства и да рестартираш компютъра.

няма нищо чекнато там  в Boot , а програмата RAMMap e  временно решение след рестарта си връща старото положение това ми го обясни системен админ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложих 8 Гб Рам вижте кво следва, въпреки това работи два пъти по бързо. Биоса е обновен до последно 06,2016 не ми дава да пипам нищо! Няма как да ви предложа файл освен с телефона  ако някой се реши да се занимава с проблема:!

ScreenShot_20160724152608.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.