Премини към съдържанието
Джагдиш

Каква е глобата за шофиране без книжка

Препоръчан отговор

Здравейте, тъй като съм изкарал курсовете за мотор категория А1 и след около 1, 2 седмици я взимам но искам и сега да си карам мотора но ме е страх да не ме спрът . Моят град не е много голям, брат ми преди години така са му писали акт за 120лв. и с мама са ходили на съд и е отпаднал , дали сега пак ще стане.

Редактирано от Джагдиш (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Струва ли си за 2 седмици да изгориш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такива джигити като тебе вечер през вечер ги дават по новините. Налягай си парцалите, очупи се на полигон, вземи книжката и чак тогава излизай по улиците :hit:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, ExaFlop написа:

Струва ли си за 2 седмици да изгориш?

Еми от моя клас едно момче си плати за бързата поръчка и има книжка. Сега идва на училище с мотор 650 куб. и не са го спирали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Джагдиш написа:

Еми от моя клас едно момче си плати за бързата поръчка и има книжка. Сега идва на училище с мотор 650 куб. и не са го спирали.

За 650 куб май ти трябва А категория или три години стаж на А1 ако не се лъжа. В училище малко трудно някой ще идва редовен с 650 кубика. Беше то навремето кога даваха А на 18 години.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, BMW Маниак написа:

За 650 куб май ти трябва А категория или три години стаж на А1 ако не се лъжа. В училище малко трудно някой ще идва редовен с 650 кубика. Беше то навремето кога даваха А на 18 години.

Сега А се взима на 24г. Но мисълта ми е че ако го спрът ще му пишат акт за без книжка, но засега не са го спирали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай чакай чакай... Как взимаш A1 като си малолетен?! (под 14 години) За да вземеш A1 ти трябват не по-малко от 16.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, BMW Маниак написа:

За 650 куб май ти трябва А категория или три години стаж на А1 ако не се лъжа. В училище малко трудно някой ще идва редовен с 650 кубика. Беше то навремето кога даваха А на 18 

преди 1 минута, niki292002 написа:

Чакай чакай чакай... Как взимаш A1 като си малолетен?! (под 14 години) За да вземеш A1 ти трябват не по-малко от 16.

Моя грешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дееба и децата смотани. Ходи си играй с нещо друго тапак. Още от малки се бутате между шамарите и пълните новините с трагични случаи. Трябва ти един хубав бой. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, velony написа:

Дееба и децата смотани. Ходи си играй с нещо друго тапак. Още от малки се бутате между шамарите и пълните новините с трагични случаи. Трябва ти един хубав бой. 

А дали децата са виновни или "умните" им родители, те първа ще става все по-зле и по-зле чалгапоколението баш сега има деца на по 5-10 год. :) Да са ни живи и здрави... Бъдещето на България.
    И пак казвам детето няма никаква вина, че тате и мама са го научили, че може всичко па макар и против законите...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 27 юни 2016 г. в 21:29, BMW Маниак написа:

Така и трябва да бъде. Навремето всички сТе карали без книжки, но тогава бяха далеч по маломощни автомобилите и имаше морал(лично аз почти не съм карал без книжка, а без родител и извън село беше пълен абсурд).

Книжката е най-малкият проблем.

Ако направиш катастрофа дори и не по твоя вина липсата на книжка те прави виновник за инцидента - заплащат освен глобата щетите по машината на виновника, своите ремонти. Изобщо става много много лошо ЗА ТЕБ(дори и ти да не си виновен).

За това трай малко и събирай парици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, velinsl написа:

Ако направиш катастрофа дори и не по твоя вина липсата на книжка те прави виновник за инцидента - заплащат освен глобата щетите по машината на виновника, своите ремонти. Изобщо става много много лошо ЗА ТЕБ(дори и ти да не си виновен).

87-ма лично попаднах в подобна ситуация с едно жигули такси. Където с М категория управлявах EZ150 и ми беше отнето предимство на кръстовище където преминавах направо. Като таксито се движеше срещу мен и правеше ляв завой. Нещата стигнаха до следствен отдел където следователя по негово усмотрение оправда водачката понеже бях със счупена ключица и я грозеше дело. (май го почерпиха нещо) Дори и 650 лева щети пак бяха на моя сметка а аз ученик и майка ми работеше за 150 лева цял месец.
    Платих ги след 4 или 5 години с лихвите кога вече 1000 и нещо лева не струваха нищо.Късмет изкарах с инфлациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.