Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тъй като не разполагам с достатъчно средства да сменя цялата конфигурация с нова и по-адекватна,имам нужда за съвет дали си струва да вкарам трета GTX 760 (втора употреба) към настоящите 2 ,които притежавам.С оглед по-малко изразходвани финансови средства и повишение на производителността,с което да избутам още някоя година.Конфигурацията ми е :

Asus M5A99X evo rev .2.0

AMD FX8320E

CPU FAN Thermaltake NiC F4

PSU XFX TS750W Gold sertificate

16GB DDR 3 Kingston Hyper X 1867

2 x ASUS GTX 760 O.C. 2GB  SLI

WD BLUE 1Tb 7200 ,64 mb

Seagate SSHD 4Tb 7200

Creative Sound blaster Z

LG DVD RW

case Thermaltake Versa

И,ако си струва да сложа трета 760-тка,дали захранването ще издържи и нея.Благодаря на отзовалите се !

Редактирано от Reaper Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С тоя процесор и втората не си е заслужавала а принципно трета никога не си заслужава независимо от процесора.

Не че и две с толкова малко памет имат особен смисъл.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Roujin Z написа:

С тоя процесор и втората не си е заслужавала а принципно трета никога не си заслужава независимо от процесора.

Не че и две с толкова малко памет имат особен смисъл.

Забравих да добавя ,че резолюцията ми е FullHD,та 2-та Гб видео памет не са ли достатъчни? И ,ако  сменя проца с 8370Е,ще има ли смисъл  ?

Редактирано от Reaper Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ми харесва колко балансирана е конфигурацията ти и със подбрани компоненти, но от трета видео карта няма да видиш подобрение, дори да сложиш малко по-силен процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, Reaper Reaper написа:

И,ако си струва да сложа трета 760-тка,дали захранването ще издържи и нея.Благодаря на отзовалите се !

Естествено, че ще издържи, но имаш по-добър вариант - продаваш двете видеокарти(все пак са Asus и макар старички можеш да им вземеш добри парички) и си закупуваш една новичка и по-бързичка.:D А, не ги слушай специалистите за процесора ти! Ако го държиш на 4.5GHz или дори 4.0 няма да имаш проблеми с карти от сорта на GTX 970/980(R9 290X, 390X). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, Sa3ana3a написа:

Много ми харесва колко балансирана е конфигурацията ти и със подбрани компоненти, но от трета видео карта няма да видиш подобрение, дори да сложиш малко по-силен процесор.

Благодаря.А всъщност,по принцип от трета карта файда има ли?Говоря за поне 10-ина процента покачване на производителността?

Ясно,значи продавам картите ,добавям и вземам 970.Само не знам какви пари да им искам на тия карти старите.А относно проца,по принцип съм много доволен от него ,особено от това,което ми предлага срещу 280 -те лева,които броих за него.Но и той остаря ,все пак 6 годишна архителктура,че и отгоре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко противоречиво ми се вижда-уж добър прираст,а в същото време минималния фрейм рейт е по-лош...

преди 14 часа, Roujin Z написа:

Защо пък 970?

Защото е по-евтина,а не съм от най-богатите.На двете 760-тки колко мога да им взема ,долу-горе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Reaper Reaper написа:

Защото е по-евтина,а не съм от най-богатите.

8GB версия (тоест по-скъпата) на RX 480 ще е около 600 лв. колкото струват най-евтините варианти на GTX970.

Ако говорим за втора ръка с 40% по-ниска цена е друг въпрос.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.