Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпросът ми е дали има някакъв начин да върна windows xp или vista (няма значение) на комп който има проблем със стартирането на windows 7. ( Изкам да отворя някоя ос за временна работна среда за отстраняване на проблем)

Благодаря предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Mini Win XP от Hiren's Boot Cd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.hirensbootcd.org/about/

Можеш да заредиш windows xp и/или да използваш някои от инструментите за да си решиш "проблема"

упс,съжалявам....малко се засякохме с ExaFlop :clown:

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, firestarter написа:

http://www.hirensbootcd.org/about/

Можеш да заредиш windows xp и/или да използваш някои от инструментите за да си решиш "проблема"

упс,съжалявам....малко се засякохме с ExaFlop :clown:

Може ли да ми обясниш по точно как да стане това като имаш в предвид че разполагам само и единствено с машината която има проблем при стартиране на ос. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сваляте си Хиренс-а, записвате на диск/флашка, и бутвате. Ако успеете поправяте с него. Иначе аз бих предпочел поправка от инсталацията на самия Windows. Ако кажете какъв конкретно е проблема, може и да помогнем,.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как да ти помогнем, като не знаем какъв е проблема?!

преди 39 минути, ExHard написа:

( Изкам да отворя някоя ос за временна работна среда за отстраняване на проблем)

Питаш за нещо конкретно и ти даваме вариант.

Spoiler

От там насетне....тряя  намеря магазина с онея светещите топки, като по филмите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, techmaniac написа:

Сваляте си Хиренс-а, записвате на диск/флашка, и бутвате. Ако успеете поправяте с него. Иначе аз бих предпочел поправка от инсталацията на самия Windows. Ако кажете какъв конкретно е проблема, може и да помогнем,.

При стартиране на ос зарежда логото скед това дава черен екран и почва рестарт и всичко пак наново. Та така имам един диск с win 7 на който май му липсват някой важни файлове. Бутва зарежда файловете и после се прецаква. Затова искам да отворя win xp/vista да сваля нов windows и да се опитам да бутвам направо от харда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хмм, това последното не го схванах. Искаш да стартираш някакъв уиндоус и през него да направиш нов инсталационен носител? Сигурно ли е, че уиндоуса не е наред? Да не е прецакан харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно има инсталирана Windows 7 OS, която не може да се стартира и е зациклила в рестарт.
    А в Safe mode не можеш ли да влезеш - при стартиране на системата "помпиш" F8 и като се появи черен екран с текстово меню, от него със стрелките осветяваш Safe mode  и натискаш Enter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ExaFlop написа:

Явно има инсталирана Windows 7 OS, която не може да се стартира и е зациклила в рестарт.
    А в Safe mode не можеш ли да влезеш - при стартиране на системата "помпиш" F8 и като се появи черен екран с текстово меню, от него със стрелките осветяваш Safe mode  и натискаш Enter.

Пробвах и със safe mode пак не става пробвах чрез двд да вкарам ос пак се получава проблем. Пробвах също и с флашка но явно дъното е мн старо и не може да бутне от флашка (създадох тема за това и тук казаха че не подържа дутване от флашка ) та затова исках чрез win xp mini да запиша нов win и да бутвам направо от харда  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, techmaniac написа:

Извинявам се , че се намесвам в темата, но това е полезен инструмент и не е лошо да го имам. Та записване като буутващ диск ми е ясно, но за флашка не...ако го запиша с Windows 7 usb dvd download tool дали ще може да се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.