Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

<br/><a  data-cke-saved-href="http://oi68.tinypic.com/2e3veqo.jpg" href="http://oi68.tinypic.com/2e3veqo.jpg" target="_blank">View Raw Image</a>

Razzle Dazzle Plus 1.20

Лиценз: Abandonware ($15)

Производител: Worldwide MicroTronics, Inc. 1990-2005

Автор: James R. Shiflett

Издание: 1996 (Октомври)

Компилирано: 2016 (Юли)

Операционна Система: DOS, Windows

Допълнително: Бонус инсталиране по избор - Johnny Castaway скрийнсейвър с неговия аудио драйвър.

Описание: DAZZLE е носител на няколко награди като само-режисура на цветно изображение за DOS и Windows компютри с EGA или VGA съвместими цветни дисплеи и адаптери. Представление на изкуство за очите. Този софтуер е генератор на графични изображения, които може да изпълните като скрийнсейвър. Трансформира вашия цвят VGA или EGA оборудвано PC в зашеметяващ източник на компютърно генерирана красота. DAZZLE е хипнотизиращ генератор на графични изображения аплодиран в компютърни списания като най-добрата достъпна програмата на изкуството. Тя изпълва и рисува монитора на компютъра с непрекъснато развиващи се образи, които защитават екрана от опичане. Една популярна отмора за чакални, рецепции, както и фамилни стаи в дома. Източник на красота; понякога изтънчена в багри, понякога резонираща, винаги се променя. Двигателят на изображението има множество първични алгоритми на изобразяване, повечето от които имат най-малко два стила на представяне, много от които имат множество вътрешни вариации на тираж. Има асортимент на избледняване, включително разделяне екрани и площи, използвани от системата за обработване на изображения за по-голямо разнообразие на представяне.

<br/><a  data-cke-saved-href="http://oi68.tinypic.com/v3nn2o.jpg" href="http://oi68.tinypic.com/v3nn2o.jpg" target="_blank">View Raw Image</a>

• Награда за интерактивен цветен калейдоскоп, който осигурява безкрайно променящи се визуални сцени.
    • Ефективност на изкуството за очите с участието на богата селекция от рисуващи алгоритми, избледняване, и специални ефекти.
    • Включва режим на само-режисура който е ефективен и забавен, отвличайки вниманието.

Инсталация: Инсталирайте програмата. Ако желаете ръчно да стартирате скрийнсейвъра, кликнете на DOSBox иконата на работния плот. За да промените зареждането на скрийнсейвъра с друг, отворете меню Start Programs > DOSBox > DOSBox Options и променете командата като редактирате реда най-долу в текстовия файл. Командите са налични в commands.txt, намиращ се в папка C:\dosbox.

На видео клипа е представена инсталацията на софтуера за двата скрийнсейвъра. Разбира се - може да изберете краткия метод, който е резултат от сложния и трае само няколко секунди.

Линк за изтегляне: RazzleDazzlePlus.exe (27.7 МБ)

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Mlechko написа:

Лиценз: Abandoned ($15)

Какъв е смисълът на публикуваната тема?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съживяваме класиката в жанра. Автора няма вина, че времето в което е живял е било с изостанала технология и бедни хора. Ако беше творил в наши дни, ако бе започнал кариера сега, а не като първенец иноватор с талант да избързва времето си, щеше да се радва на стократно повече слава и пари. Както например и с любовта ми! Ако имахме компютри и фейс през 90-те, нямаше да откраднат първата ми гореща любов в непълнолетна възраст - детето принудително ме изнуди да идентифицирам самоличността си за да общуваме после на телефон и да изпращам писма и аудио касетки като болен човек в напреднал стадий! :emoji_smiley-01: Жалко че сега никой не проумява какво държи в ръцете си. Експертите още не са били запланувани и не знаят в какъв свят са се излюпили, нямат си понятие, че в зората на ренесанса е имало по-големи от тях!

Ако си го свалил скрийнсейвъра, направи го наново, защото имаше грешка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Боже, колко глупости изписа за един скрийнсейвър. При това платен! И без поддръжка!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да не говорим че тези фракталии са много грозни и с ужасни цветове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, capnemo написа:

Да не говорим че тези фракталии са много грозни и с ужасни цветове

Не познавам и знам на 100% че няма нито един калейдоскопичен скрийнсейвър, който да бие най-старото куче! Сходен е KaleidoMorph, но той е с микроскопични въженца и пикселчета, които натоварват зрението да се напъваш да се взираш и бързо омръзват! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Mlechko написа:

Не познавам и знам на 100% че няма нито един калейдоскопичен скрийнсейвър, който да бие най-старото куче! Сходен е KaleidoMorph, но той е с микроскопични въженца и пикселчета, които бързо омръзват! ;)

Аз бих желал да попитам един прост въпрос: колко време работи скрийнсейвър на вашия компютър по времето когато вие сте пред него?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В живота ми само два скрийнсейвъра са грабвали вниманието ми. Има и трети, който бие всички скрийнсейвъри на света, защото виртуализира риби - Dream Aquarium, но именно него не го пускам, вероятно заради сложните процеси и нуждата от спокойствие докато работя с компютъра. Другите два са 16-битови, единият от които е калейдоскопа, него си го пускам за да се напушвам..... а другия въобще не знам как да го подкарам. Замислям се да питам за помощ, но се въздържам от празни теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Учуден съм че някой изобщо ползва скрийнсейвъри ! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, capnemo написа:

Аз бих желал да попитам един прост въпрос: колко време работи скрийнсейвър на вашия компютър по времето когато вие сте пред него?

На моя машина НИКОГА не е работел скрийнсейвър. Гасне си мониторът и си почива от мен. :) 
    Освен това е и много по-зелено така. Даже понеже съм мързел си убивам монитора от контекста на десктопа.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, ExaFlop написа:

Даже понеже съм мързел си убивам монитора от контекста на десктопа.

Как убиваш монитора? Най-вероятно да спи? Защото аз направо си го изключвам и след 15 минутки пак си го пускам да продължа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.redmondpie.com/downloadscenter/TurnOffLCDv101.zip

Записвам Turn Off LCD.exe в C:\Windows\System32\ShellExt и изпълнявам долните 3 реда в cmd като администратор

Цитат

reg add "HKCR\DesktopBackground\Shell\TurnOff Display" /f /ve /t REG_SZ /d "Turn &Off LCD"
    reg add "HKCR\DesktopBackground\Shell\TurnOff Display" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "C:\Windows\System32\ShellExt\Turn Off LCD.exe"
    reg add "HKCR\DesktopBackground\Shell\TurnOff Display\command" /f /ve /t REG_SZ /d "C:\Windows\System32\ShellExt\Turn Off LCD.exe"

И в десния клик на десктопа излиза меню Turn Off LCD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, ExaFlop написа:

И в десния клик на десктопа излиза меню Turn Off LCD.

Подсеща ме за вълшебствата на Nirsoft. В тази насока се мъчех да намеря кратък начин за стартиране на скрийнсейвъра, заложен по подразбиране. В един форум някой беше сглобил много бързо ActivateSS.exe, при което се появява много малко прозорче с бутон "Activate". За този момент не успявам да намеря отново източника. Искаше ми се да се случва без бутони. Изглежда Nirsoft ще трябва да ми решат въпроса с команда "nircmd.exe screensaver" - (Start the default screen saver). Иначе аз съм още по-мързелив! Може да се спретне един клик инсталация на шел менюто за гасене на монитор. Да го пусна ли като тема или да споделя тук? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, да, ама още една икона на десктопа или лентата със задачи.

От контекста си ми е екстра. Там съм закачил и други благинки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се мъча да направя с контекст меню и двете команди - изключване монитор и пускане на скрийнсейвър. За сега намирам ТАКОВА решение, но не намирам Windows 10 да има screensave.exe

Може ли да ми предложиш кои са другите благинки? Довечера ще си поиграя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

dcontextr7tMLyb.jpg
    DesktopOK запазва/възстановява подредбата на иконите по десктопа
    Turn Off...  е ясно
    Ultimate.. инструмент за правене/редактиране на контекстни менюта
    Wi Update  е инструмент за проверка и инсталиране на актуализации
    Open comm... отваря cmd джам с админ права в папката, в която е цъкнато с десен
    Show/Hide - показва/крие разширенията на файловете
    Show/Hide - показва/крие скритите файлове
    Thumbn...превключва режим на изглед в папката - миниатюри/икони
    Отделно в WinX  менюто има място за бързи изпълнения:
    http://winaero.com/comment.php?comment.news.30

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.