Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте момчета, днеска открих един мой стар проект в папката projects и реших малко да го ъпдейтна и зацепих до един проблем с geoip точно когато въвеждам в текстбокса ип-то и крашва ще постна снимка, също така опитах да го break-на и също така с Try Catch ex as Exception пак същото Снимка грешката е в line 10  xmldoc.Load("http://freegeoip.net/xml/" & MetroTextBox1.Text) (Метро,защото използвам този framework dll)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Pythongrammer написа:

Здравейте момчета, днеска открих един мой стар проект в папката projects и реших малко да го ъпдейтна и зацепих до един проблем с geoip точно когато въвеждам в текстбокса ип-то и крашва ще постна снимка, също така опитах да го break-на и също така с Try Catch ex as Exception пак същото Снимка грешката е в line 10  xmldoc.Load("http://freegeoip.net/xml/" & MetroTextBox1.Text) (Метро,защото използвам този framework dll)

снимката показва код 404 т.е. няма такъв файл/път. Проверете на сайта на freegeoip.net отново как са нещата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема е бил от самият framework ... пробвах без тоест с нормални лабели и текстбокс и всичко го показва :( ех .. иначе мерси много за отделеното време capnemo :) <3  

Редактирано от Pythongrammer (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от CaptainJord
        Здравейте, искам да попитам как мога да си сменя ip-to или поне да си  го направя така, че да не може никой да ми го види по някакъв начин. Ако може да се смени искам навсякъде да ми се смени като цяло и в нет и на всякъде. Благодаря предварително !   Използвам "Eset Nod32 Antivirus" и до колкото знам тя има нещо свързано с ip-то.
      • от hx24q000o
        Здравейте на всички. Моля да ме извините, ако темата не е в правилен раздел, но не можах да се ориентирам по-добре къде трябва да бъде.
        Ситуацията е следната ... Един приятел ще отваря пицария и иска да има 2 IP камери в нея. Въпроса ми е можете ли да ми предложите 2 IP камери
        които да бъдат с бюджет 100 лв. за брой (Общо 200 лв. за двете). Аз не съм запознат кое е най-доброто за въпросния бюджет. Машината на която
        ще върви софтуера който записва е лаптоп с windows 7. Съответно софтуера трябва да може да работи под windows 7.
        За инсталирането и конфигурирането на камерите ще се справя, но не знам кой модел и от къде да бъдат закупени. Очаквам вашите мнения.
      • от vargeorg
        Здравейте,
        Искам да си направя свой собствен VPN тунел, през който да минава връзката ми с интернет от лаптоп или мобилно устройство, когато използвам несигурна или мрежа с някакви ограничения и законови уредби. Например, отивам с лаптопи си в Берлин, свързвам се към техния интернет, но връзката ми да мине през България, през VPN Тунел, който да е на доманият ми компютър. Идеята ми е да получа български IP адрес, без да използвам някакъв VPN или прокси доставчик, а да използвам единот доашните си компютри. Опитах с TeamViewer VPN, но това не е тунел, а само метод за свързване към друг компютър с цел отдалечен контрол. Аз не искам отдалечен контрол, а само връзката да мине през него. Опитах и с вградените VPN възможности в ОС-ма / Уин 8.1 Enterprise /, но не успях. 
        Ще се радвам, ако можете да ми препоръчате програма или метод, по възможност безплатни, както и как да си направя връзката. 
        Благодаря Ви предварително,
        Лека вечер.

П.С. Готов съм да дам повече детайли по конфигурациите, ако има нужда. 
      • от Rangemastera
        Здравейте. Искам да ви попитам дали има начин  използвайки рутер да мога да използвам реалното ми IP вместо статичното което ми е дадено от рутера и ако става как? Благодаря предварително.
      • от Newbiemaniak
        Привет,
        имам въпрос, на който не мога да намера достатъчно изчерпателен отговор и се надявам, че тук ще намеря необходимата информация.

Става въпрос, че искам да ми бъде променен IP адреса, тъй като съм баннат от един форум и пичовете нямат никакво намерение да ме отбаннат, макар че причината, за която изядох бана е от преди повече от 2-3 години.
        Верно тъпо се получи тогава, сгреших, но хората с които тогава си имах " казани рекани " отдавна ги няма и не са админи, но все още не мога да се възползвам от услугите на този сайт.

Същинският ми въпрос е: мога ли да изискам промяна на IP адреса ми от интернет доставчика, а именно Близу, и ако да, каква причина мога да посоча като достатъчно сериозна, за изпълнението на моята молба. Казват, че на по-големите компании, IP-тата са им статични, но аз съм с едно и също вече 6-7 години, как може да бъде променено, кой се сеща за идея и съвет, който би проработил. Не е проблем да влизам през прокси сървъри, но не е най-удобното, е разбира се, ако не може да стане най-доброто, това е варианта.
        Един колега ми каза, да променя 1-2 цифри на MAC адреса на рутера, така като им кажа, че имам нова лан карта или че ми е сменен MAC адреса, те въвеждайки го в тяхната система, тя би трябвало, (но не е на 100% сигурно дали е така) да ми даде ново IP.
        Интересува ме конкретно, това би ли проработило и бих искал да разбера вашето мнение, какво бихте направили вие, в такава ситуация.

P.S. Разбирам, че ситуацията, в която се намирам, сам съм си се поставил, но ние се учим от грешките си, нека не съдим и обсъждаме предварително, а конкретно по въпроса

Поздрави на всички, лек и усмихнат ден! 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.