Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Опитвам се да сглобя прилична конфигурация до 1300 лв (само компютър). На процесор съм се спрял - intel core i5-6500 ,  за видео карта обаче не мога да преценя, като се чудя между R7 370 и GTX 950. Бихте ли дали препоръка коя ще е по-добрия избор. Виждам, че имат различин спецификации като памет (за R7 е 4GB, а за GTX 950 e 2GB) и това, че първата е 256bit, а втората 128bit. И все пак GTX 950 показва по-добри резултати по тестовете. Ще се радвам ако някой обясни защо точно е така. Другите компоненти са ми почти ясни какви ще са, но не бих отказал и съдействие за избора :) Като за тази сума 1300+-50 ми се ще да има и SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

INTEL CORE i5-6500, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake 
     CRUCIAL 8GB DDR4 2133, CT8G4DFS8213, SR, CL15 
     CRUCIAL 480GB 2.5" SSD, BX200, SATA III /CT480BX200SSD1/ 
     ASUS H110M-C, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, LGA1151 
     BE QUIET! SYSTEM POWER 7 500W, Silver, BN144 
     ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU  

Крайна цена 1 024 лв.

И чакаш за RX 470 4GB.

Колкото до старата R7 370 реално имаш оптимизирана 5 годишна карта по-точно HD7850. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той ти отговори ама ти не можа да чатнеш. Стар чип без много подобрения в производителността а само фреширан дизайн, се равнява на стара кола само че пребоядисана. Това са амд нищо не може да се очаква като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш сега да закупиш конфигурацията и да караш с вграденото видео, докато чакаш и събереш още малко парички. Аз не знам кога точно ще пристигне, но предполагам ще е този месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.