Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На лаптопа ми екрана е  лъскав (малоумна работа) и е ужасно да се ползва като цяло,освен като огледало.

Някой ползвал ли е такова фолио за да каже дали е ок ?Гледам има за по 8,9лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 12 минути, gibson58 написа:

На лаптопа ми екрана е  лъскав (малоумна работа) и е ужасно да се ползва като цяло,освен като огледало.

Някой ползвал ли е такова фолио за да каже дали е ок ?Гледам има за по 8,9лв...

Хайде да започнеш да мислиш, става ли?

1. Слагаш матов слой, който ще спира светлината

2. Слагаш лепило за да залепиш това фолио, което лепило спира светлината

3. За 8,9 лева можеш да очакваш само боклук

Решението е безкрайно просто, отиваш в магазина и си купуваш лаптоп с матов дисплей

И не се захващай със странни истории и предизвикателства. Особено когато не са ти по силите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко се изказа неподготвен ако мога така да се изразя.

1. Фолиото е като тези за телефон,лепило не се слага и е направено специално за екрани,едва ли ще го намажат с кале.

2.Колко ще спира светлината според теб?Ще го затъмни ли,ще размазва ли изображението или нещо друго?Аз затова питам хора които са ползвали за да кажат ,точно на какво дава отражение фолиото ,пречи ли или не и на какво.

3.Ти по коя система разбра кое ми е по силите и кое не??Знам как се слага  и МОГА да слагам фолио и това не е проблем.А какъв ще е резултата ме интересува.

П.С. И да,изключително "безкрайно"просто е да тичаш до магазина с 1000лв. при най малкия проблем с лаптопа.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия за телефон 7 инча са по 10 кинта протекторите ,за лаптоп 15 инча ще е доста скъпо .И ако има такава възможност е най-добре да се сложи в сервиз от човек който е слагал и знае как : )

ТУК има инфо ЛИНК

А  и малко си подвел темата с това ФОЛИО :) .Протектор се казва : )

Ако си вземеш ,и решиш сам да го слагаш,взимаш размерите на екрана  след това режеш шаблон от малко по твърда хартия и налагаш.След като уцелиш размера и ти харесва как стои ,взимаш макетен нож налагаш шаблона взимаш една линия и натискаш шаблона върху протектора.Режеш без да спираш ......с едно дръпване и така всички страни.Залепването става от единия край като с мека кърпа изкарваш въздуха между монитора и протектора.

П.П. Екрана трябва да е безупречно чист и една прашинка да има в последствие ще те дразни.Ползвай кърпичка за очила :)

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм подвел нищо,защото някои купуват ФОЛИО на 3М, изрязват и лепят.Но не е ясно какъв е ефекта.

Питането ми е общо за вариантите как да се отървем от глупавите лъскави дисплеи.На линка ти протектора е 15лв. това не е много скъпо :).  Но е за 15инча,моят е 15,6.

И пак да повторя ,че мога да слагам фолиа и протектори ,явно не стана ясно до сега ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз за фолио не съм чувал или виждал .

Ето ти протектор за 15.6 инча ЛИНК

Тук има ИБЕЙ може да си избираш според модела ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ползвам такова чудо от около 5 месеца, поглъща светлината (около 85-90%) не мога да кажа с точност колко, но върши работа, ако се свикне с остатъка от екрана да е лъскав (крачетата) защото и аз ползвам за 15 инча, а моя е 15,6. Няма да съжаляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с матов екран :)  като избирах лаптоп това беше първото което гледах

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

The Owl А има ли "песъчливост" на образа,защото бях гледал на телефон с матов протектор и имаше тскъв ефект?

Точно за този говорех за който е дал линк

Иво Димов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, capnemo написа:

Хайде да започнеш да мислиш, става ли?

....

преди 1 час, gibson58 написа:

....

П.С. И да,изключително "безкрайно"просто е да тичаш до магазина с 1000лв. при най малкия проблем с лаптопа.

Ами за тази цел се мисли предварително., не реактивно и да гледаш да си купиш най-евтиното и после да го "оправяш"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно днес не си много адекватен,не мисля дори да ти обяснявам кое ,как и защо.

П.С. по принцип помагаш доста...

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, gibson58 написа:

The Owl А има ли "песъчливост" на образа,защото бях гледал на телефон с матов протектор и имаше тскъв ефект?

Точно за този говорех за който е дал линк

Иво Димов

Ако разясниш това "песъчливост" ще успея да ти отговоря. 

Прикачвам ти 2 снимчици, но камерата ми е отвратителна.

IMG_20160706_181839.jpg

IMG_20160706_181849.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, The Owl написа:

Ако разясниш това "песъчливост" ще успея да ти отговоря. 

Прикачвам ти 2 снимчици, но камерата ми е отвратителна.

IMG_20160706_181839.jpg

IMG_20160706_181849.jpg

Не знам как точно да го обясня,но има някаква разлика,като зърненост .

преди 56 минути, Иво Димов написа:

Тия за телефон 7 инча са по 10 кинта протекторите ,за лаптоп 15 инча ще е доста скъпо .И ако има такава възможност е най-добре да се сложи в сервиз от човек който е слагал и знае как : )

ТУК има инфо ЛИНК

А  и малко си подвел темата с това ФОЛИО :) .Протектор се казва : )

Ако си вземеш ,и решиш сам да го слагаш,взимаш размерите на екрана  след това режеш шаблон от малко по твърда хартия и налагаш.След като уцелиш размера и ти харесва как стои ,взимаш макетен нож налагаш шаблона взимаш една линия и натискаш шаблона върху протектора.Режеш без да спираш ......с едно дръпване и така всички страни.Залепването става от единия край като с мека кърпа изкарваш въздуха между монитора и протектора.

П.П. Екрана трябва да е безупречно чист и една прашинка да има в последствие ще те дразни.Ползвай кърпичка за очила :)

мисля даже да отворя пластмасите около екрана за да влезе под тях протектора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, capnemo написа:

Ами за тази цел се мисли предварително., не реактивно и да гледаш да си купиш най-евтиното и после да го "оправяш"

Малко не се съгласявам - принципно. 

Моя лаптоп също е с "лъскав" екран и не е "най-еФтиното". Навремето беше 1100-1150 лева и то на промоция.

От друга страна, когато си купувам нов - пак ще го търся с такъв. Щото - ей ги удома са 4 лаптопа, два лъскави и два матови - различни марки. Лъскавите имат по-добро цветовъзпроизвеждане и яркост. Недостатък - при силна светлина се вижда по-кофти, ама на това му се намира колая.

Все пак това е лаптоп, не е телефон. Апропо - досега телефон с матов дисплей не ми е попадал !!! А те се ползват предимно навън !

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Начи бат Жоре матова IPS матрица е върхъ на сладоледа и ги има още от времето на ibm t43 :) .Няма матови телефони но човек ползва телефона си да звънка и да говори ,не да работи по 8 часа на ден :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, Иво Димов написа:

Начи бат Жоре матова IPS матрица е върхъ на сладоледа и ги има още от времето на ibm t43 :) .Няма матови телефони но човек ползва телефона си да звънка и да говори ,не да работи по 8 часа на ден :)

Да ти кажа батьовото - като ги гледам ваоколо, половината ползват телефоните И за обаждания. Понякога.

Говорим за смарт ... нещото. Щото то е компютър с добавен телефонен модул (щях да напиша GSM-модул, ама не е само GSM)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормално е да са лъскави ,по-трудно се драскат :) и продават лъскавите дрънкулки.Аз ползвам Нокиа с фенерче за 10 лева : )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Иво Димов написа:

Нормално е да са лъскави ,по-трудно се драскат :) и продават лъскавите дрънкулки.Аз ползвам Нокиа с фенерче за 10 лева : )

Баси фенерчето - за 10 лева. Ма пък има телефон ...

Ай стига - чи шЪ на бият.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.