Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, малко смешен въпрос се получава, но реших да си закупя втора карта, основно заради мобилния нет с най евтиния план на боб и допълнителните мегабайти за 4 лв. на месец, но все ще я използвам и за някой разговор..Та питането ми е колко са 0.108 стотинки на минута??smile.gif1лв и 8 стотинки ли е или...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

току що, miazmatik написа:

Здравейте, малко смешен въпрос се получава, но реших да си закупя втора карта, основно заради мобилния нет с най евтиния план на боб и допълнителните мегабайти за 4 лв. на месец, но все ще я използвам и за някой разговор..Та питането ми е колко са 0.108 стотинки на минута??smile.gif1лв и 8 стотинки ли е или...?

Малко по-малко от 11 стотинки. 10 минути са 1 лев и 8 стотинки.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, jhoro написа:

Малко по-малко от 11 стотинки. 10 минути са 1 лев и 8 стотинки.

Сигурен?! 0,108 стотинки се равняват на около 1/10 от стотинката.... Тоест 10 пъти по-малко от една стотинка. Ако беше написал 0,108 лева, тогава щяха да са около 11 стотинки! То грешката евентуално е негова при преписването на данните или просто е решил, че между двете неща няма разлика.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да , аз съм допуснал грешка, извинявам се, 0.108 лв:)

Успешен ден

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На боб съм от януари месец. И те съветвам да не се занимаваш с тях. На макси боб съм с 500 минути и 500 мб. За трети пореден месец плащам 20 лева, а таксата ми е 14,90. Да не говорим, че качеството на интернета и на обхвата е много смотано. Постоянно ми се губи обхвата, почти никога нямам пълен обхват. Интернета, ако съм извън градско винаги е на 2G. Просто мрежата им е скапана.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже паметта, БОБ използват изцяло мрежата на Ментел, би трябвало ако имаш обхват към едните същият да е на Лещата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, icekiller написа:

Ако не ме лъже паметта, БОБ използват изцяло мрежата на Ментел, би трябвало ако имаш обхват към едните същият да е на Лещата.

Принципно трябва да е така. Но когато се планира виртуален мобилен оператор може изкуствено да се ограничи покритието спрямо физическия. Правили сме го в Азербайджан и работи :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Използват мрежата на Мтел, но с много по-големи ограничения. И като цяло целия трафик на мобилния интернет преминава през няколко сървъра в София, което си е направо трагедия Мтел да се излагат така... Независимо, че е чрез дъщерно дружество... Пълна пародия е този "оператор" просто. Дали има в някоя друга европейска страна, подобно извращение на алчен телеком? Те някои хора само като им погледнат "офисите" къде са бягат далеч от тях... Изнесени по женски пазари, закусвални, пицарии и баничарници. Най-хубавото при техните услуги е цената от 3,90 лева за активиране или деактивиране на гласовата поща! Отличен професионализъм!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аууу те другите са много коректни в БГ :) - Да не казвам в каква ситуация съм в момента и споря и се карам с кой ли не и само ми вдигат мълчаливо рамена...
    Вивателската ми карта е била винаги на брат ми на името (просто така я преносхме от глобул пак на негово име беше) и реших понеже ми изтича договора сега Септември да сменим най-накрая собствеността и да не го занимавам повече да се влачи с мен по офисите за преподписване и т.н., А ДАНО АМА НАДАЛИ - сега Вивател ми заявяват, че нямам право да се възползвам от никакви промоции, докато не направя 6 месеца като "лоялен" клиент (тук им вмъквам силен за мен поне довод, че съм към тях от 2 години с и-нет + ТВ, те казват да ама за моб. услуги сте нов)... Нов ама не мога да се възползвам от промоции нито като нов, нито като настоящ клиент с изтичащ договор - духам супата с една дума, не искам да се махам от тях, ама те насила ме карат, самият факт че спорим с едни мейли и чудеса е показен, че желая да съм си към тях - просто ситуацията е малоумна. Отделно ако искам мога да си изкарам виваклуб карта левел Премиум, която се дава само на лоялни клиенти с по-големшки сметки, ама те - за тях още не съм лоялен клиент, за да ме допуснат до обетоновата земя от съвсем нормални услуги + да си взема телефонче някакво ново да сменя старият дръгел.

Ако можех да достигна по някакъв начин с моя казус поне някой 1 ниво нагоре от фирма контрактор обслужваща клиентите, щях да постигна своето, защото те на всеки мой имейл отговорят с шаблон и то най-наглото е, че шаблонният текст е един и същ, чувствам се все едно си пиша с бот (което не изключвам де)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси на всички, така или иначе си взех картата да видим как ще е :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвай си я засега - "така или иначе" остават още 11 месеца и ще отпаднат напълно таксите за роуминг в ЕС. Тогава много хора ще преминат на чужди оператори и на българските ще им дойде нанагорно. Когато им намалеят рязко клиентите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, jhoro написа:

Ползвай си я засега - "така или иначе" остават още 11 месеца и ще отпаднат напълно таксите за роуминг в ЕС. Тогава много хора ще преминат на чужди оператори и на българските ще им дойде нанагорно. Когато им намалеят рязко клиентите.

Аз в БГ не хващам чужд оператор, как да мина на чужд? 

P,S, Ни съм хакер.

За БОБ ския нет. Върши няква работа, ама не голяма. Ако ти кажат,, че като идеш да го деактивираш ще си го имаш до края на месеца, щото така или иначе си го платил, не им вярвай. Жулят здраво на МВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, velony написа:

Аз в БГ не хващам чужд оператор, как да мина на чужд? 

P,S, Ни съм хакер.

Идеята е следната: купувате си примерно карта на Водафон. Те имат роуминг споразумение с МТел. И телефона ви когато сте в България се свързва към мрежата на МТел, която препредава информацията до Водафон

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, capnemo написа:

Идеята е следната: купувате си примерно карта на Водафон. Те имат роуминг споразумение с МТел. И телефона ви когато сте в България се свързва към мрежата на МТел, която препредава информацията до Водафон

Изпревари ме.

Точно това е - ползвате която мрежа е с най-добър сигнал в района (не е само Мтел - има споразумение с трите оператора), но сте си клиент на ... Водафон - в случая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, velony написа:

Какви са ползите ми от цялата тая работа, да попитам?

Ползата би била ако някой EU оператор предлага по-ниски цени от тези на българските :)

П.П. Или ако провеждаш много разговори с абонати от конкретен чужда оператор можеш да си спестиш от сметките като си купиш негова карта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, capnemo написа:

Ползата би била ако някой EU оператор предлага по-ниски цени от тези на българските :)

Цени - за минути, съобщения, интернет ... ама и на другите услуги.

Например - предплатените карти само в България имат едногодишен срок на действие (на Теле-мор даже 3 месеца).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, jhoro написа:

Например - предплатените карти само в България имат едногодишен срок на действие (на Теле-мор даже 3 месеца).

Аз не ползвам предплатени карти от доста време и заради това този елемент не е интересен за мен. Но наистина може да е интересен за някого.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, jhoro написа:

По-скоро само при Виваком са 11+1 месеца още. След някой друг месец може да решат да не се цепят от Теленор и Ментел и те да ги направят по 3 месеца.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, ined написа:

По-скоро само при Виваком са 11+1 месеца още. След някой друг месец може да реша да не се цепят от Теленор и Ментел и те да ги направят по 3 месеца.

Thanks - за инфото. Отдавна не ги наблюдавам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Валидността на предплатените карти все още за Виваком е само 1 година. За другите оператори е по-малко. За мтел беше година, но го промениха вече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе имам една прима на мтел при зареждане валидността се удължава 1 година, а сумата е валидна 3 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, miazmatik написа:

Абе имам една прима на мтел при зареждане валидността се удължава 1 година, а сумата е валидна 3 месеца.

Е да де - то и при Теленор е така - при зареждане на 10+ лева, валидността на номера се удължава с една година. Но паричките - след 3 месеца изчезват, ако няма ново зареждане.

На картата ми от Водафон няма нито срок за валидността, нито за парите. Без значение - зареждам / не зареждам.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.