Премини към съдържанието
Momolord

Сънна апнея и хъркане - споделен опит за справяне с този сериозен проблем.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Понеже се наспах, и случайно попаднах на тема за хъркането в другия форум, реших да споделя скорошния си личен опит,

защото знам, че много хора страдат от проблеми със съня.

Та, моята история.

Преди известно време, реших да се изследвам за наличието на сънна апнея, защото няколко човека Ми казаха, че по време на Сън, хъркам много и ми спира дишането за десетина секунди.

Това се случва няколко пъти през нощта, като на сутринта се събуждам, облян в пот, уморен и недоспал - съответно в лошо настроение.

Реших да се изследвам, много по-късно, след съветите от приятелите Ми.

Речено, сторено.

Взех си направление за невролог от личната лекарка и право в Токуда - една от малкото болници, които Ми препоръчаха за изследване на сънната апнея.

Посетих невролога в Токуда, много приятна жена, която ме разпита и изслуша, внимателно.

Нейният съвет беше, да спя една нощ в клиниката за Сън на четвъртия етаж, за да ме изследват с апаратура, която се закачва за Мен.

Записах си ден, и съответно на датата, заприпках към болницата.

Приеха Ме, няма нужда да Ви казвам, че обстановката беше, като в петзвезден хотел, за която естествено се плаща - 165 лв. на нощ.

След което, първо ме посети много приятна лекарка, която Ми направи няколко теста за адекватност и бързина на мисълта.

Справих се, чудесно. Полафихме Си, посмяхме Се и Тя си тръгна. След което Ме посети втора лекарка, която Ме разпита за цялостното ми здравословно състояние.

Последно, мина дежурна сестра, която носеше балата с документи за разписване. Разписах ги, плюс съгласие за работа на нощна камера в стаята, която ме записва, докато спя.

Към 12 часа, Ми закачиха апаратурата и трябваше да спя...

Да де, ама хайде някой да Ви изкомандори, лягай да спиш..., трудна задача...

До 02:00 часа, се мятах като мрена у бистра вОда...

След което....заспах, за 2 часа и половина. Събудих се в 04:30 и първата Ми мисъл беше, кафе и димяща цигара...

Излизам в коридора, едната сестра, изтегнала се на леглото в стаята за персонала и леглото се тресе от хъркането И... Трябва да и закачат и на нея, апаратурка...

Другата сестра, като Ме видя, се стресна леко... Помисли Ме за сомнамбул, явно...

Да, Ама Не... Казах и, че Не мога да спя повече и отивам да пия кафе и да пуша... Помолих да ме разкачат от жиците, че мъка...

Тя Ме изгледа намръщено, опита Се да ме върне в леглото, ама Не и се получи... Пусна Ме, разсърдена...

Та..., Края!

На сутринта получих епикризата... Според лекуващата лекарка - приятна руса мадама, Аз съм здрав и не страдам от сънна апнея.

Препоръча Ми да си направя пълна кръвна картина, плюс изследване на хормоните, защото имала съмнения за проблем със щитовидната жлеза.

Направих Го на другия ден. СледобядЪт, изследванията бяха готови. Според личната Ми лекарка - бил съм здрав, като бик.

Според русата лекарка в Токуда - също.

След 5 месеца, ще ходя да Спя отново в Токуда - профилактично...

Това Е, което исках да Ви споделя...

Дано Ви бъде от помощ. Питайте, ако искате да получите още информация, защото Повярвайте, този проблем, ако не се лекува, Е много сериозен и често води до депресии.

Хубав ден!

P.S.

Признаци на сънна апнея и какво да правим

Момчил

Редактирано от momolord (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.