Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! 

Значи проблема е че,  компа ми е доста стар и вече му трябват  ъпгрейди ,реших да почна с рам памет, понеже има само 1 гб :D .

Преди  2 год ми изгоря дънната платка и  я смених с ASROCK 960GC-GS FX и сега чета в нета че, на тази дънна платка може, да се сложи ддр3  а аз в момента съм  с ддр 2 

Въпросът ми е може ли да се сложи тази рам памет http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=66235

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пиши какъв сокет ти е процесорът,понеже

Цитат

AM2 and AM2+ CPUs can support only DDR2 memory.
AM3 CPUs can support DDR2 and DDR3 memory (not simultaneously).
AM3+ CPUs can support only DDR3 memory

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 X2, 1900 MHz (9.5 x 200) 3600+  това е процесора и доколкото разбрах е с ам2 сокет  значи ще трябва да си търся ддр2  

бихте ли ми препоръчали  какъв да си взема че не съм наясно с нещата 

ето малко инфо за съществуващия рам памет 

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/10/2016 в 15:16, Strikera написа:

AMD Athlon 64 X2, 1900 MHz (9.5 x 200) 3600+  това е процесора и доколкото разбрах е с ам2 сокет  значи ще трябва да си търся ддр2  

бихте ли ми препоръчали  какъв да си взема че не съм наясно с нещата 

ето малко инфо за съществуващия рам памет 

Untitled.jpg

Пич с този слаб и стар процесор + вграденото видео и +това дъно няма смисъл от никакъв upgrade събери 600 / 700 лв и дай пари за нещо което наистина си заслужава.

http://sofiacomputers.net/ram-pamet-ceni-opisanie.php?id=8882

Редактирано от Lenovo606 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти е "комбо" и имаш 2 слота за ddr2 и 2 за ddr 3. Това което трябва да знаеш е че могат да се ползват само от единия вид тоест реално имаш 2 слота.

В твоя случай трябва да е ddr 2 и ако сегашния 1 GB е една плочка имаш място за още една. Най-добре търси на старо понеже в магазина е скъпо. 

2ГБ е около 45-50 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/2GB-DDR2-1066-A-DATA/description.html

1ГБ е около 25-30 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/1GB-DDR2-800-A-DATA/

пс. Втора ръка - http://obiavi.data.bg/single/568577/промоция-на-рам-памети-кит-2x2gb-ddr2-800mhz-с-гаранция

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от callpchelp
      Закупен е Януари 2017 г. от Теленор. Още е в гаранция
      Запазен, има драскотина само една на самия протектор, екрана не е надраскан, защото протектора не е свалян още от закупуването на таблета. Използван е рядко, от голям човек за имейли, филми и интернет предимно.
      Операционна система Android
      Процесор

Тип процесор ARM Cortex A53
      Скороста на процесора 1.3 GHz
      Брой процесорни ядра 4 ядра
      Екран

Тип на дисплея Капацитивен
      Размер на екрана 8"
      Резолюция на екрана 1280 x 800
      Памет

RAM памет 1 GB
      Размер на вградената памет 16 GB
      Разширяема памет Да
      Уеб камери

Камера на предния панел Да
      Резолюция на предната камера 2 Mpx
      Камера на задния панел Да
      Резолюция на задната камера 5 Mpx
      Свързваемост

Трансфер на данни
      Wi-Fi
      GPS
      Bluetooth
      Извод за слушалки

Батерия
      Тип Батерия Li-Ion
      Капацитет на Батерията 4200 mAh

Още параметри

Вграден говорител Да
      Вграден микрофон Да

• от Kuncavia
      Здравейте,
      Търся две плочки RAM (2х4GB), които да са съвместими с тези от приложената снимка. 
      Поздрави, 
    • от Сервиз За Компютри
      Бартеросвам   hynix 4Gb 2Rx8 PC2-6400U-666-12 hymp125u64cp8-s6  за подобни, но 2х2 GB или 4x1GB
      снимката е примерна
      ОСТАНА ЕДНА БРОЙКА 
      Manufacturer: Hynix HYMP125u64cp8-s6 Memory Type: 240 Pin DDR2 SDRAM Capacity: 4GB Bus Type: PC2-6400 Data Transfer Rate: 800Mhz гр.Пловдив - 0897 758 715 или елате в сервиза ми на ул. Арх. Дамаскин 6 - центъра, под света Марина - глухата уличка срещу подлеза на Понеделник пазара
    • от Ivanov IP
      Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?
      При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!
    • от Venom2004
      Здравейте!!! Искам да попитам процесорът I5-3470 или I5-3570 ще пасне ли на дъното Asrock H61-VG3. Също и тази RAM "DDR3 8GB PC3-12800 (1600MHz)" Това пише като информация за рамта. Аз съм почти сигурен, че пасват, но само питам.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.