Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,знаете ли дали може да стане дъно от друг модел на HP с Интелски процесор във лаптоп HP 655,гледах едни в Алиекспрес от HP 650 които са пак с означение CQ58 както е и означението на дъното с AMD процесора на 655.

Благодаря ви предварително за помоща !!!

Редактирано от vali74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя лаптоп е такъв боклук, че хич не си струва да му се прави подобен ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Става, от HP и Compaq. На цялата серия НАЙ-ВЕРОЯТНО платките са идентични като размер и форма.  Но! Ако вземаш дъно със същия сокет,  гледай да е идентично, откъм наличие или липса на външна графика,  на твоето.  Иначе вероятно ще се наложи да смениш и охлаждането.  Същото важи на 100%, ако решиш от Интел дъно да минеш на амд или обратното. За здравословен и дълъг живот на лаптопа,  при такива гимнастики е най-добре да се намери дъно без външно видео и ако трябва да се смени охлаждането. Обикновено видеото се скапва... 

Преди евентуална покупка сравни внимателно снимката на бъдещата платка с твоята, за да няма изненади. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок приятел ето ги двете дъна интелско и с амд мисля че и двете са с вградено видео,поне на моето което е с амд няма охлаждане друго освен на процесора,гледах снимки и на интелското охлаждане и то е като моето .Има и още нещо което се двоумя,понеже има от тези интелските дъна два вида чудя се кое да взема едното е  HM70 Express chipset а другото  HM75 Express chipset ,ако можете да ми кажете каква е разликата и кое да избера  ще съм ви много благодарен.

AMD

AMD.jpg

AMD

AMD (2).jpg

INTEL

INTEL (2).jpg

INTEL

INTEL.jpg

Редактирано от vali74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На прима виста изглежда ок. За охлаждането е добре да го огледаш много внимателно, да не се окаже, че има разлика в разстоянията между винтовете. Освен това, ако си купиш интелско дъно, ще трябва да му сложиш/купиш процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знам за процесора,охлаждането ще го огледам добре ако трябва ще взема и друго но това не ми е ясно с тия чипсети HM70 и HM75 ако примерно е 70 ще подържа ли i3,i5,i7 процесори или ако е 75 дали ще подържа intel pentium защото като начало имам intel pentium,ето тука има инфо за ъпгрейд на hp 650 но нещо не ми става ясно ако може малко помощ и разяснение.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-HP/650.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според сайта на Интел, hm70 поддържа само селерони и печкиуми.  А hm75 поддържа същите + i3, 5, 7. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок значи това ще търся   hm75  .

Благодаря ти много,ако изникне нещо въпрос ще те питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,пристигна ми дъното за лаптопа.Чипсета е HM75 но незнам къде мога да видя какви процесори подържа дъното,сокета е rPGA989.Ако можете да дадете линк или няколко вида който стават за да знам какво да търся.

Благодаря ви предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.