Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здавейте,
    лаптопа ми ме предаде и мисля да мина на desktop. Не игря предимно игри но последните месеци нещо се зарибих по Blade & Soul. Идеята ми е да си взема нещо евтино за момента(около 2 месеца) за интернет и филми(не ми се дават много пари на куп) и в последствие да upgrade-вам процесора и да си купя някоя нова видео карта. Спрял сам се на :
    G3258(мисля че ще ме задоволи за момента понеже съм свикнал на I3-2310M)
    Asrock H97M PRO4(достатъчно добро за преминаване на i5 процесор в последствие)
    8GB RAM
    някаква кутия за около 80лв.
    hard ще използвам от лаптопа Hitachi 500Gb(2.5") имам и SSD A-DATA SP550 240GB(2.5")
    Ако можете да ми предложите захранване достатъчно добро да издържи по нататък на I5 и примерно GTX 1060 или RX 470/480. Предполагам ще са XFX, SeaSonic ... но проблема за мен е че не мога преценя колко вата ще са ми нужни.

PS: Сигурно много ще ми предложат I3 и евтино дъно дали haswell или skylake, но мисля с G3258 и някакво евтино дъно + 4/8GB RAM да upgrade-вам комплютъра на родителите ми(не помня точно, но някакъв Athlon на повече от 10 години), който почва де се дъни на 3 tab-a на browser-a. Така ще има 2 машини за цената на компютър с I5 skaylake процесор. Все пак ако имате по-добри предложения не съм кон с капаци и с радост ще ги приема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За захранването е до 120лв. А както гледам това което сам предложил общо до 500-600лв. в зависимост от цената на кутията и захранването.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правил съм опити с няколко такива процесора и различни дъна. Горе-долу всичките са стабилни на 4.2GHz и 1.18V. Заслужава си да вземеш евтино дъно с H81 или B85 чипсет и да го клокнеш. След време може да се смени с отключен и5, който също да клокнеш. При по-скъпи дъна се губи ефекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И моята идея е да го клокна. Доста статии като http://www.tomshardware.com/reviews/pentium-g3258-b81-cheap-overclocking,3888.html прочетох, но не сам сигурен за дъно дали си заслужава по-евтино да пълня slot-овете тъй като за начало ще използвам integrated graphics и ще използвам 2х4GB RAM. Но вероятно ще е по-разумно с евтино дъно(да спестя малко) и по-бързо upgrade-ване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За захранване доста изгодно ми изглежда Chieftec iARENA GPC-700S би трябвало да е CWT. Ако не планираш много мощна карта, спокойно може да се мине с EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR или SEASONIC SSR-430ST /430W

Кутията до известна степен е субективен фактор, ако е евтина трябва да е с горно захранване, при по-скъпите може и с долно. Минимума за долно разположение на захранването е тази SHARKOON VG4-V ATX MIDI TOWER

Залманите въобще не ми харесват, много тънка и мека ламарина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеото мисля да е GTX 1060 или RX 470/480 за това се чудя за захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 38 минути, guss написа:

Видеото мисля да е GTX 1060 или RX 470/480 за това се чудя за захранването

За момента 1060 се представя най-добре в игрите, като вади от от 5 до 25 FPS повече от 470 и 480 (в зависимост от игрите). За нея дори 1 читаво 400W захранване ще е достатъчно. Ето няколко предложения, които ще ти свържат работа. (XFX-a май не е наличен в момента).

XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 
    PSU SEASONIC SSR-430ST /430W 
    EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR 
    Corsair VS 550W ATX CP-9020097-EU 
    PSU FD 450W INTEGRA BLACK 
    Corsair 430W Builder Series CX V2 430W 

Забравих и това - be quiet SYSTEM POWER B8 550W 80 Plus BN259

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите ви отговори сега се сещам да попитам ако си взема примерно I5, която може да се overclock-ва и реша да я overclock-на това ще промени ли изискванията за мощност на системат т.е ще ми трябва ли по мощно захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 46 минути, guss написа:

Благодаря за бързите ви отговори сега се сещам да попитам ако си взема примерно I5, която може да се overclock-ва и реша да я overclock-на това ще промени ли изискванията за мощност на системат т.е ще ми трябва ли по мощно захранване?

Да, ако овърклокнеш ще се вдигне и консумацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.