Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Обръщам се за пореден път в живота си към форумите, поради факта, че в нашата държава явно всеки сам трябва да решава проблемите си.
    Преди по малко от година закупих от Магазин.. последната кофигурация на посоченият модел за не малка сума пари.
    4 ядра, 8 GB Ram, GeForce 960M, 128GM SSD Memory...общо взето напомпан до край.

В началото инсталирах Windows 10 и лаптопа въреше страхотно, както с програми като Photoshop, Draw, Видео Програми, така и на единствените игри,
    с който разпускам Counter Strike и Star Craft 2.
    Проблем започнах да забелязвам след около 7 8 месеца ползване, когато игрите започнаха да ми вървят с доста по-малко fps от колкото преди.
    Преинсталирах Windowsa отновно, свалих драйвърите от сайта на Acer, и от тогава се случва следното....

Пускам CS, която е игра с доста слаби изисквания...и след 1 2 минути игра започва картината да засича, да не се движат плавно детайлите, с една дума...сеч страхотен...и няма значение на каква резулюция играя.Вентилаторите също се пускат веднага и започва якото печене....

Занесох го в сервиз, защото е в гаранция и разбира се след 2 дни..ми казаха, че няма проблеми с Hardwere и да си търся проблема другаде.
    Моля ви за съвет, и ако имате представа от какво може да е да ми помогнете..иначе ще ме дават по новините следващият път, когато отида в магазина..

Благодаря Пердварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 минути, gygoff88 написа:

Определено играя само Counter Strike, която игра е доста лека..спрямо конфигурацията на лаптопа..

Малко по малко го изяжда.

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са темп под товар ?

Ако не знаеш как да ги видиш, инсталирай speedfan от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересното е, че лаптопа в началото вървеше прекрасно и изведнъж започна да дава проблеми..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, gygoff88 написа:

Интересното е, че лаптопа в началото вървеше прекрасно и изведнъж започна да дава проблеми..

преди 3 минути, bobi iordanov написа:

Малко по малко го изяжда.

Редактирано преди 1 минута о

преди 5 минути, gygoff88 написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Боби, според теб искаш да ми кажеш...че лаптоп на 6 месеца...с тази конфигурация...от игра на 4 години..ще се изяде и ще се прецака?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да познавам доста хора с лаптопи и за по 5- 6000хил. лв. за това време са се износили от постоянното греене и въртене перката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какво може да ми препоръчаш...защото в сервиза казаха,че всичко УЖ е наред с Видео Картата, Перките и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Настолна конфигурация или най доброто според мен което е най издръжливо и направено само за игри PS-4 или X-BOX това е мое мнение.Относно лаптопа бих си взел друг

преди 30 минути, gygoff88 написа:

И какво може да ми препоръчаш...защото в сервиза казаха,че всичко УЖ е наред с Видео Картата, Перките и т.н

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А дали все пак ще отделите 2-3мин. да проверите температурите на лаптопа под товар ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Освен терпературите и SMART статуса на SSD-то, Виндовс-а е боклук, особено NTFS, не го ли настроиш ти е еб*л майката на SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, gygoff88 написа:

Пускам CS, която е игра с доста слаби изисквания...и след 1 2 минути игра започва картината да засича, да не се движат плавно детайлите, с една дума...сеч страхотен...и няма значение на каква резулюция играя.Вентилаторите също се пускат веднага и започва якото печене....

Звучи ми като прегряване, тъкмо видеото да дигне градуси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно е драйверите да не са в час. Особено ако лаптопа е със switchable graphics и не прехвърля коректно от вградено към външно видео. Или драйвери на външното го няма/сгъбил е. От там, ако и охлаждането е позатръстено се получава описания резултат,  защото тогава не работят термо и честотните  функции на видеото и то си работи на макс честоти и грее ненужно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

gygof.,
    Виж ся...вслушай  се кво щe рече Бачо ти дет е изгорил толко лаптопи ..

Тури му един конвенционален 7200 оборотен бърз хард и виж ,провери пак с Уиндоус 7 Ултимейт 64 бит има ли промяна.

И помни....
    Лаптоп , който не е направен специално прогоден за игри с
    подсилени елементи
    по качествени кондензатори
    подсилени дъна и охлаждания и пълнофункционална видео карта ,което ще рече новата Невидя -1080(дет  лаптоп е с 20% по слаба от десктоп аналог) или аналози от некой друг сегмент насоен по скоро към към УЪркстейшъни за графичен дизайн , инженерни приложения искващо здравина и надеждност ...и дори  итакъв лаптоп задължително с охлаждащ -пад за да отнема топлина Иначе плaстмасова машинка 'лаптоп' да играеш на него игри си  е чист хазард. Дори и 20г игри като Куейк.С лаптопа трябва нежно и внимателно като с жена.

Здравите лаптопи държат луди цени.
    Clevo ,MSI. Eurocom... Асус -най висшият им сегмент
    (въпреки ,че аз асус ги нямам за надеждна фирма в тва дет брандват като РОК имат малко изпълнения които ще ти изкарат гейминг и1 година нека си струват 5000 лв ..)
    Вземи си едно десктопче....
    Мушни му един 8 ядрен АМД. свържи го RX 480 за 560 ЛВ И СИ ИГРАЙ МАЗНИЧКО И СПОКОЙНО БЕЗ НИКАКВИ ПРИТЕСНЕНИЯ

Набутай му бърза 16GB рам-  ..на макса на шината на  процесора или ако искаш да цедиш до последно перформънс сложи си интелски Ксеон .v.3. v...5... и 1070 /1080 -NVIDIA.Ползувай половината за Рам дискмахни тоя боклучав Солид стейт никога няма да си дам и лев за солиди.

Редактирано от Julian Clark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.