Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте .Понеже не съм толкова на ``Ти`` със механиката на колата ..искам да попитам...
    Ситуацията е следната - при даване на заден ход някакъв  ми нацентрил лявото предно колело (колата ми беше паркирана, а колелата  леко издадени встрани,като при завиване.. ако мога да го обясня така).
    Видимо имаше само  леко изкривена вежда на калника и леко очукан тас, но при тръгване и опит за завиване се появи главният проблем, волана се въртеше на свободен ход във едната посока  (колата си седеше на едно място и не  искаше  да завие), пробвах и на другата страна да завия.. нямаше такъв проблем... малко трудно се въртеше но завиваше ...  Сигурно някой който  разбира повече ще ми се посмее доста на това което съм се опитал да обясня :D )

Същноста на въпроса ми е.Може ли при един такъв удар да се изкриви или счупи нещо по-кормилната рейка или някъде другаде е проблема ? Количката е chevrolet kalos hatchback (2005) (питам защото едни майсторчета ми казаха че проблема е от кормилната рейка (но не им разбрах точно от къде), даже ми се чу да казват че е  изкривена... възможно ли е това да стане така, или само ми се е  счуло, понеже хич ме не съм чак такъв разбирач :D Ще съм благодарен ако някой може да ми отговори на тея бръщолевици който съм се опитал да обясня ..

Редактирано от Flok1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.