Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Трябва ми помощ за нова конфигурация за игри и програмиране :)

Игри тип -

World of Warcraft

Програмиране C#,

Бюджет  около 1600-1700 без монитор или ако мога да се вкарам до 2000 с монитор. 

Благодаря предварително :)  И лек ден :)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво да уточниш на какво ниво ти е програмирането, защото ако се занимаваш сериозно, няма да спреш със C#. Java, тежки IDE-та, виртуалки, бла-бла... 16GB Ram и i7 са задължителни. Ако се занимаваш на някакво наистина любителско ниво - може да се ме мине по ниско.

GIGABYTE 4096M RX470G1 GAMING-4GD PCI-E 3.0 

FRACTAL DESIGN DEFINE S, w/o PSU 

INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake 

GIGABYTE H110M-S2H, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1151 

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 

KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 x2  

XFX PRO SERIES FULL WIRED EDITION 550W

Монитор IPS LG, 23,8", Full HD, VGA/DVI-D/HDMI, Черен, 24MP58VQ-P

Крайна цена 1 974лв.

SDD-то е задължително, но ще трябва или да овеличиш леко бюджета, или да се резне от тук от там (видео и кутия, примерно).

Редактирано от M4R1Y4N (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор ;)

За малко по- напреднало програмиране става въпрос (ниво виртуалки и т.н. ) Не ми пука за кутията ...просто да си върши основната работата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да се смени кутията с тази - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=11245&sort=p.price&order=ASC 

По този начин се спестяват 90лв. и се взима едно 120GB SSD - http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SX930-120G-SATA3-XPG/

И нещата биха изглеждали така:

Кутия: ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU

Дъно: GIGABYTE H110M-S2H, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1151

Захранване: XFX PRO SERIES FULL WIRED EDITION 550W P1-550S-XXB9

Процесор: INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake

Рам: KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 x2

Видео: GIGABYTE 4096M RX470G1 GAMING-4GD PCI-E 3.0

HDD: SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda

SSD: ADATA SSD SX930 120G SATA3 XPG

Монитор: Монитор IPS LG, 23,8", Full HD, VGA/DVI-D/HDMI

Общо: 1980лв.

Аз лично бих дал малко повече пари за CRUCIAL 275GB 2.5" SSD, MX300, SATA III

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остана да си дадеш адреса да ти пратя бира за добре свършената работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lubo dimitrov написа:

Сега остана да си дадеш адреса да ти пратя бира за добре свършената работа :)

Много хардуерни гурута има в този раздел... може някой да предложи нещо по-добро. :D ;) 

// Но си запазвам правото на бира! :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек който играе WOW и намира време за програмиране :))))))) ей всякакви ги имало значи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте  :) след дискусията вчера ми попадна това :

http://www.pcstore.bg/bg/nastolen-kompiutyr-gladiator-elite.html 

Много неща съм пазарувал от pcstare и съм доволен за сега без изключение ....та въпроса е ,дали си заслужава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е по-хубава, но процесора е по-слаб. Другите неща не съм ги гледал. Сам трябва да прецениш кое ти е приоритет - гейминга или мултитаскинга.

i7 е препоръчително, но ако мислиш, че ще можеш да минеш с i5 - няма проблем. Казваш и се прави нова конфигурация.

// При всички положения обаче не взимай нещо готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти харесват частите поръчай си ги същите от никем или варио. Ще ти излезе хем по евтино хем ще можеш да правиш промени, като например SSD + харддиск. Също така ще получиш пълната гаранция на частите(която е от 3 до 5 години), а не 2 за целия компютър.

Редактирано от infernal1991 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да взема нещо готово :) от тях съм пазарувал лаптопи и периферия .

За процесора 7ца по ми допада ,но гледам и за монитор да има някой лев ,и със сигурност ще  е SSD+ хард .

http://www.pcstore.bg/bg/pc-monitori/monitori/monitor-acer-27-ka270hbid-um-hx3ee-001.html

Това е примерен монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добро захранване със златен сертификат, дъно което подлежи за ъпгрейд в бъдещи планове, една цяла плочка от 16гб рам вместо две по 8(не ми се слуша за двуканалния режим), по добър и по-евтин процесор за работа и който се равнява на i7, добро ссд от ново поколение и с 5г гаранция, нормална видео карта която пре-покрива сегашните нужди също от ново поколение и ips монитор също от ново поколение който е съвместим с видео картата която предлага FreeSync. Този който си харесал едно че е скъп и няма да се побере в бюджета, друго че е TN матрица от старите.   

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
FD CORE 3300 ATX BLACK 1 123.28 лв. 123.28 лв.
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 1 135.69 лв. 135.69 лв.
ASROCK B150A-X1 LGA1151 1 159.07 лв. 159.07 лв.
Xeon e3-1240V5 3.5 GHz 8M Cache LGA1151 box 1 591.05 лв. 591.05 лв.
CRUSIAL 16GB DDR4 2133 CL15 CT16G4DFD8213 1 128.06 лв. 128.06 лв.
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 97.42 лв. 97.42 лв.
ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG 1 159.07 лв. 159.07 лв.
SAPPHIRE NITRO RX 460 4G G5 1 310.17 лв. 310.17 лв.
23 LG 23MP68VQ-P 1 302.34 лв. 302.34 лв.
Междинна стойност: 2 006.13 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 37.41 лв.
Обща стойност: 1 968.72 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
    • от Пени
      Здравейте, аз съм ученик в 9ти клас
      Много ви моля за помощ, поради факта, че в понеделник, демек утре имам есе по психология на една от следните теми :
      "Не можем да решим проблемите, ако разсъждаваме по същия начин, по който сме разсъждавали при създаването им. "
      "Няма човешки проблем, за който да не съществува лесно решение - съвършено, надежно и погрешно. "
      "Човекът е единственото живо същество, което усеща собственото си битие като проблем, който трябва да разреши и от който той не може да се избави."
      Критериите за есето са следните :
      1. Ниво на разпознаване на проблема, заложени на фрагмента  5т.
      2. Ниво на философска осмисленост и интерпретация ( което специално моят учител няма да взима в предвид заради възрастта ни ) 10т.
      3. Логически последователно аргументирано ( да не се отклоняваме от идеята ) 10т.
      4. Изразена лична позиция ( трябва да се изрази към края ) 4т.
      5. Езикова и стилистична култура 3т.
      БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРЕТЕЛНО

• от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от даниел павелов
      Здравейте, форумници! Преди седмица, учителят ни по физика ни да те нещо като въпросче, но логическо, правих струвах, РАЗСЪЖДАВАХ  търсих на български, на английски, но не намерих, моля помогнете! Ето ви въпроса : МОЖЕ ЛИ ДА ВИДИТЕ ОГЛЕДАЛО?
      Мерси предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.