Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Трябва ми помощ за нова конфигурация за игри и програмиране :)

Игри тип -

World of Warcraft

Програмиране C#,

Бюджет  около 1600-1700 без монитор или ако мога да се вкарам до 2000 с монитор. 

Благодаря предварително :)  И лек ден :)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво да уточниш на какво ниво ти е програмирането, защото ако се занимаваш сериозно, няма да спреш със C#. Java, тежки IDE-та, виртуалки, бла-бла... 16GB Ram и i7 са задължителни. Ако се занимаваш на някакво наистина любителско ниво - може да се ме мине по ниско.

GIGABYTE 4096M RX470G1 GAMING-4GD PCI-E 3.0 

FRACTAL DESIGN DEFINE S, w/o PSU 

INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake 

GIGABYTE H110M-S2H, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1151 

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 

KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 x2  

XFX PRO SERIES FULL WIRED EDITION 550W

Монитор IPS LG, 23,8", Full HD, VGA/DVI-D/HDMI, Черен, 24MP58VQ-P

Крайна цена 1 974лв.

SDD-то е задължително, но ще трябва или да овеличиш леко бюджета, или да се резне от тук от там (видео и кутия, примерно).

Редактирано от M4R1Y4N (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор ;)

За малко по- напреднало програмиране става въпрос (ниво виртуалки и т.н. ) Не ми пука за кутията ...просто да си върши основната работата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да се смени кутията с тази - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=11245&sort=p.price&order=ASC 

По този начин се спестяват 90лв. и се взима едно 120GB SSD - http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SX930-120G-SATA3-XPG/

И нещата биха изглеждали така:

Кутия: ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU

Дъно: GIGABYTE H110M-S2H, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1151

Захранване: XFX PRO SERIES FULL WIRED EDITION 550W P1-550S-XXB9

Процесор: INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake

Рам: KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 x2

Видео: GIGABYTE 4096M RX470G1 GAMING-4GD PCI-E 3.0

HDD: SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda

SSD: ADATA SSD SX930 120G SATA3 XPG

Монитор: Монитор IPS LG, 23,8", Full HD, VGA/DVI-D/HDMI

Общо: 1980лв.

Аз лично бих дал малко повече пари за CRUCIAL 275GB 2.5" SSD, MX300, SATA III

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lubo dimitrov написа:

Сега остана да си дадеш адреса да ти пратя бира за добре свършената работа :)

Много хардуерни гурута има в този раздел... може някой да предложи нещо по-добро. :D ;) 

// Но си запазвам правото на бира! :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек който играе WOW и намира време за програмиране :))))))) ей всякакви ги имало значи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте  :) след дискусията вчера ми попадна това :

http://www.pcstore.bg/bg/nastolen-kompiutyr-gladiator-elite.html 

Много неща съм пазарувал от pcstare и съм доволен за сега без изключение ....та въпроса е ,дали си заслужава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е по-хубава, но процесора е по-слаб. Другите неща не съм ги гледал. Сам трябва да прецениш кое ти е приоритет - гейминга или мултитаскинга.

i7 е препоръчително, но ако мислиш, че ще можеш да минеш с i5 - няма проблем. Казваш и се прави нова конфигурация.

// При всички положения обаче не взимай нещо готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти харесват частите поръчай си ги същите от никем или варио. Ще ти излезе хем по евтино хем ще можеш да правиш промени, като например SSD + харддиск. Също така ще получиш пълната гаранция на частите(която е от 3 до 5 години), а не 2 за целия компютър.

Редактирано от infernal1991 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да взема нещо готово :) от тях съм пазарувал лаптопи и периферия .

За процесора 7ца по ми допада ,но гледам и за монитор да има някой лев ,и със сигурност ще  е SSD+ хард .

http://www.pcstore.bg/bg/pc-monitori/monitori/monitor-acer-27-ka270hbid-um-hx3ee-001.html

Това е примерен монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добро захранване със златен сертификат, дъно което подлежи за ъпгрейд в бъдещи планове, една цяла плочка от 16гб рам вместо две по 8(не ми се слуша за двуканалния режим), по добър и по-евтин процесор за работа и който се равнява на i7, добро ссд от ново поколение и с 5г гаранция, нормална видео карта която пре-покрива сегашните нужди също от ново поколение и ips монитор също от ново поколение който е съвместим с видео картата която предлага FreeSync. Този който си харесал едно че е скъп и няма да се побере в бюджета, друго че е TN матрица от старите.   

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
FD CORE 3300 ATX BLACK 1 123.28 лв. 123.28 лв.
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 1 135.69 лв. 135.69 лв.
ASROCK B150A-X1 LGA1151 1 159.07 лв. 159.07 лв.
Xeon e3-1240V5 3.5 GHz 8M Cache LGA1151 box 1 591.05 лв. 591.05 лв.
CRUSIAL 16GB DDR4 2133 CL15 CT16G4DFD8213 1 128.06 лв. 128.06 лв.
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 97.42 лв. 97.42 лв.
ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG 1 159.07 лв. 159.07 лв.
SAPPHIRE NITRO RX 460 4G G5 1 310.17 лв. 310.17 лв.
23 LG 23MP68VQ-P 1 302.34 лв. 302.34 лв.
Междинна стойност: 2 006.13 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 37.41 лв.
Обща стойност: 1 968.72 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Дионисий
      Добър ден! Имам влечение към колите, търся из форума някой компетентен  в областта на автомобилния дизайн или ако познава такъв да ми сподели подробности, тъй като това искам да кандидатствам. Мерси предварително!
    • от sofianec
      Здравейте, 
      Имам въпрос, свързан с избора на поялник. Занимавам се от известно време с Arduino проект и често ми се налага да запоявам различни елементи и интегрални схеми (засега TH). Ползвам поялник Parkside от Lidl 40W.  Проблемът е, че е без терморегулация и постоянно работи на макс (понякога разтапя защитното покритие на платката). Човката постоянно се овъглява и престава да топи тинола, а като я зачистя с шкурката се изтънява и окислява. В училище се занимаваме с проектиране на PCB-та с OrCAD, а и ми е хоби да се занимавам с поправка на компютри. Ще ми се да си взема по - хубав поялник (станция) с терморегулатор. Заделил съм 150лв, но не съм решил каква. Искам да е с тънка човка, за да мога да сменям SMD елементи и интегрални схеми (например чип на Arduino Uno). Видях в Елимекс GORDAK 952 (китайска) даже има и пистолет за горещ въздух, но по форумите имаше хора, които се оплакваха, че давала фира със захранването (други казваха че нямали проблем с нея от 4-5 години). Чух че Weller били светило в тази област, но са им скъпи уредите. Някои препоръчваха техен поялник, закачен за китайска станция (например CT 936) заради качествената човка. Очертава се да използвам поялника все по - често. Пистолетът за горещ въздух е плюс, лесното разпояване. Моля някой ако има опит с тези или други поялници да ми каже какво да си взема и евентуално какъв пистолет за горещ въздух би ми свършил работа. Чувал съм за разпояване с вакуум помпа за калай, но никога не съм виждал, та ако някой има яснота по въпроса да сподели  А и какво ви е мнението за втората употреба от OLX?
      http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=7347
      http://elimex.bg/product/121145/stantsia-za-zapoyavane-i-razpoyavane-952-gordak.html

Благодаря предварително!
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от Not My Fault
      Така, това за мен е доста трудно. Преди не съм споделяла на много хора за това. Единствено двама човека от обкръжението ми знаят за това. И все пак никой не е желал да стигне до дъното на всичко. Да, говоря за самоубийство. Аз съм на 14 години, не съм като другите тийнейджъри, харесвам рок, рап и метал, обичам видео игри, обожавам да рисувам и пиша. Не съм най-силният ученик и малко ме е срам, че го признавам. Майка ми е доста разочарована от този факт, както и баща ми. Писането и рисуването ми се отдават и аз правя това през повечето време, ако не чета някоя книга или се взирам през прозореца със слушалки в ушите. Повечето хора ми лепват етикета, за който повечето от вас вече си мислят - "Емо". Да, така е , доста съм емоционална и плача често, режа се и нося единствено черно. Цял живот ме подиграват за това, което съм и интересите, които имам. Не го приемах лично отначало, но с течение на годините... Приемам всяка дума и в интерес на истина и аз самата мисля отрицателно за себе си. Мразя се. Мразя всичко, което съм, тялото си, кошмарите си, мислите си, гласа си, общо взето - всичко. Та, да, доста дългичко е това, което пиша, но наистина искам помощ. Опитвала съм не веднъж да се самоубия и все още искам да сложа край на живота си. Но всеки път, щом опитвах - нещо ставаше и всичко отиваше по дяволите. И двамата човека, които знаят, казват, че съдбата просто иска да живея. Ами ако аз не искам? И аз наистина не искам. Моля ви, помогнете ми, защото знам, че има хора, които ме искат жива. Може би. Моля, не казвайте, че това е просто фаза, защото не е и истински боли. Живота е пред мен, но аз не искам да го изживея. Надявам се да поискам, но нямам възможност да платя на психолог или да говоря с някого. Трудно ми е, за това търся помощ тук. Моля ви. Не се шегувам с това и искам помощ.
      Благодаря ви ако сте стигнали до края. ~
    • от Nero AN
      Зададен е едномерен масив от цели числа A0, A1....... An-1. Да се състави програма която създава нов масив а0, а1......., а-1, като стойността на аi е равна на разликата между сумата на четните цифри и сумата на четните цифри на Аi. В програмата да се използват деинамични масиви.

Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.