Премини към съдържанието
milanist22

Помощ за настройка на рутер Linksys

Препоръчан отговор

Здравейте,

Разполагам с 2 рутера - Linksys WRT54GL и TP Link 740N. Искам да изкарам максимума от мрежата, с която разполагам - FiberNet 100mbit.

Нужно ли е и двата да бъдат в действие - един основен, а другия репийтър или само един от двата ще бъде достатъчен.

И двата са с оригнален firmware, като ТП Линка изкарва 45mbit на wifi, а Linksys 30mbit. Мисля, че има какво да се желае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 6 минути, milanist22 написа:

Здравейте,

Разполагам с 2 рутера - Linksys WRT54GL и TP Link 740N. Искам да изкарам максимума от мрежата, с която разполагам - FiberNet 100mbit.

Нужно ли е и двата да бъдат в действие - един основен, а другия репийтър или само един от двата ще бъде достатъчен.

И двата са с оригнален firmware, като ТП Линка изкарва 45mbit на wifi, а Linksys 30mbit. Мисля, че има какво да се желае...

Според мен това е максималното, което можете да изкарате от тях.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От Линксиса не повече от 20-22мбит/с - ползвай го като АП с кабел от основния който да е тплинка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, milanist22 написа:

Добре, а един 841N би ли стигнал максимума на мрежата?

Ако имате предвид по кабел - да. Ако имате предвид безжично - не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да разбираме, че желанието е тези 100Mbps да се хвърлят безжично? С посочените 2 рутера (както capnemo каза) - не може да се очаква нещо сериозно. Изобщо рутерите в този клас осигуряват свързаност, а не скорост. Допълнителен 841 ще ти донесе само едно нещо - по-голямо "замърсяване" на ефира.

Като цяло е хубаво автора да  изясни какво точно търси - максимална скорост от наличното оборудване или закупуване на такова, което да спомогне прехвърлянето на посочената скорост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбрах, че с наличното оборудване нищо сериозно няма да се получи. Преминаваме на вариант за нов рутер - бюджет 100лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В този бюджет според мен сте за легендата TP-Link TL-WR1043ND.

При румънците мисля е на добра цена сега.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон и изискванията - няма алтернатива относно WR1043ND, но има няколко условия.
    За да постигнеш желаните скорости - задължителна смяна на firmware-а и използването на 40MHz широчина на канала. Разбира се, съседите ти няма да останат доволни от факта.... При това положение може и да докараш (процентно) максималната скорост от 300Mbps, която реално ще е около 260-270 Mbps.
    Ако останеш с 20MHz широчина на канала и използваш устройства за обща употреба (телефони, телевизори, etc.) - скоростта няма да е над 802.11g стандарта, а при устройствата поддържащи 802.11n - теоретично трябва да е 144 Mbps, реално ще бъде в границите на 108-120Mbps (което съвпада със заданието на автора).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 54 минути, LinKuei написа:

....а при устройствата поддържащи 802.11n - теоретично трябва да е 144 Mbps, реално ще бъде в границите на 108-120Mbps (което съвпада със заданието на автора).

Но това е скоростта, която се изписва в "Network status" или действителната пропусквателна способност? Има много голям overhead 802.11
    А за тез пари ще вземе една кОтия TP-LINK Archer C50 и ще си перка на 5Ghz. Така няма да се сърдят и съседите, а и 5Ghz ефира е по-слабо заселен, което компенсира до някъде факта, че на 5Ghz покритието е по-ниско, заради по-голямото затихване/поглъщане на сигнала
    Безперспективно е в момента да се инвестира в чист 2Ghz рутер, освен ако не се търси евтинийка, колкото да има Ви-Фи. Да, няма гигабитов етернет, но за малко пари отгоре ще получи и него.
    WRT54G на Линксис е стабилен рутер, може би единственият им хубав, но е стар. Кутийката 740N На TPLink е умряла и посредствена.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, simtech написа:

Но това е скоростта, която се изписва в "Network status" или действителната пропусквателна способност? Има много голям overhead 802.11
    А за тез пари ще вземе една кОтия TP-LINK Archer C50 и ще си перка на 5Ghz. Така няма да се сърдят и съседите, а и 5Ghz ефира е по-слабо заселен, което компенсира до някъде факта, че на 5Ghz покритието е по-ниско, заради по-голямото затихване/поглъщане на сигнала

Тествал ли си въпросния или просто даваш пример...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, LinKuei написа:

Тествал ли си въпросния или просто даваш пример...

Тествал съм малко по-скъпият Archer. Не може да се очаква, че мога да тествам всички рутери на света. Дадох го за пример. Да се вземе 2.5Ghz кутийка не е разумно. Самият факт, че ефирът е пренаселен, а ти искаш да си заделиш двойна честотна лента води до страшно взаимно замърсяване и скоростта ще е далеч от рекламираната.
    А теб ще попитам - като пише 144Mbps да не би да означава, че ще теглиш с толкова? Бял чел навремето документацията на 802.11 на части и overhead-ът си фактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако скоростта на WI FI картата на лаптопа е 72 mbps то това си е максимала 45 mbps а по кабел до 90 mbps си ги дига без проблем . При мен е така според мене за да дигнеш повече от 45 на WI FI се иска по добра безжична карта за лаптопа с повече възможности :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 46 минути, simtech написа:

Тествал съм малко по-скъпият Archer. Не може да се очаква, че мога да тествам всички рутери на света. Дадох го за пример. Да се вземе 2.5Ghz кутийка не е разумно. Самият факт, че ефирът е пренаселен, а ти искаш да си заделиш двойна честотна лента води до страшно взаимно замърсяване и скоростта ще е далеч от рекламираната.
    А теб ще попитам - като пише 144Mbps да не би да означава, че ще теглиш с толкова? Бял чел навремето документацията на 802.11 на части и overhead-ът си фактор.

Във втори коментар се убеждавам, че ме четеш през пръсти в тази тема... Частите "теоретично" и процентно (отношение - бел.ред.) видя ли ги или просто реши да се захапеш с въпросното число 144 Mbps?
    Самият факт, че автора иска да прехвърля стъкло към безжична мрежа със същите скорости е просто нелеп, при наличието на такава техника, а закупуването на нова е ограничена в бюджет 100 лв. Но пък и знанието не идва с парите, а обратно...

П.П. Цитираните от мен скорости са тествани и обявени на база опит, а не на база ревю и сметки. Затова питах тествал ли си го...

Редактирано от LinKuei (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, LinKuei написа:

Самият факт, че автора иска да прехвърля стъкло към безжична мрежа със същите скорости е просто нелеп, при наличието на такава техника, а закупуването на нова е ограничена в бюджет 100 лв. Но пък и знанието не идва с парите, а обратно...

Прав си на 100% +1 За големи скорости трябва хубаво оборудване. Както мрежови карти, така и точки за достъп.
    И чист ефир. Много са условни нещата с WI-FI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
        Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
      • от ivandersar
        Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.
        ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ
        Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.
        Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?
        Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.
      • от Venci Velikov
        Здравейте 
        Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
        Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
        Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• от El Shaarawy92
        Имам проблем с рутер - TOTOLINK N200RE. ИПроблемът се състои в това, че не мога да свържа телефона си към wi-fi. Всъщност връзка има, но нямам достъп до интернет. Отначало си мислех, че е от телефона (Lenovo A328), но връзката с друг wi-fi става без проблем. Пробвах и с други телефони, понякога става, понякога - не.
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър ден на всички Имам един въпрос свързан с рутер LINKSYS BEFSR41 !!! Проблема е следния,през няколко дни ip-то се сменя само На какво се дължи това !? Преди малко говорих с доставчика ми на интернет и той каза,че това се получава от тока когато примигне или спре тока рутера си разкача едното ip и се закача към ново Но попринцип не съм забелязал да има токови удари и да е спирал тока бая отдавна а рутера си е включен нон стоп и малко ми е странно това за тока да е причината за смяната му Някой нещо да знае по въпроса да ми помогне с повечко информация да драсне коментарче Мерсаж Предварително !!! Лек Ден
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.