Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здр 

искам да зареждам касетка на  мастиленоструен принтер (принтера е HP DeskJet 2135 , а ксетата за зарейдане е HP652) гледах видеа в youtube зареждаха със спринцовка

от къде мога да намеря мастило за зареждане за моя принтер питам, защото не можах да намеря съответно мастило за моя принтер, ако някой знае от къде мога да си купя мастило  може ли да ми помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Рефил комплекти можеш да закупиш ат всеки магазин за офис консумативи или магазин за компютри и компютърни компоненти! Продават се мастила и в по - големи опаковки / туби. Въпросът е как ще рисетнеш чиповете?

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за отговора ама питам за мастило защото във всички мастила които видях не можах да намаеря точно за моята касетка аз затова питам може ли да дадеш някакъв линк от където да си купя ,  а за ресет ако има някой има някакви мнения моля да сподели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Относно рисета, то в тубата има доста качени  материали. За мастилото, то също съм ти дал вариант! Рефил комплекта е комплект  от спринцовки напълнени с мастило, игли ,тапи, поставка за пълнене, шило и пр! Така наречените универсални мастила вършат чудесна работа и са налчни в псочените магазини.Не се търси мастило за определена касета, а за марката произвела принтера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Новата мастилница е под 20 лева. Заслужава ли си ?

Освен това не всяко мастило което се продава е подходящо. Може да пише че става но мастилата са с различно качество. Масовите мастила са бледи, разлива, запушват.

Освен това зареждането не е толкова проста работа като да инжектираш мастилото. Главата трябва да се промие, а ако има запушване да се отпуши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Sofronii написа:

Новата мастилница е под 20 лева. Заслужава ли си ?

Освен това не всяко мастило което се продава е подходящо. Може да пише че става но мастилата са с различно качество. Масовите мастила са бледи, разлива, запушват.

Освен това зареждането не е толкова проста работа като да инжектираш мастилото. Главата трябва да се промие, а ако има запушване да се отпуши...

Глупости! Презареждам си мастилниците от доста години насам! Та, заслужава си от където и ще да се погледне и проблеми не съм имал! Все пак е вярно, че се изискват и умения.

Трудни ще са му първите 1- 2 зареждания, но след това .......:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, deniz_12345 написа:

а даването на линк забранено ли е, линк защо не давате 

не зман привилата затова питам не ме разбирайте грешно

Не е забранено, но нямам време да търся конкретен! Не ти е и нужен! Не зная къде живееш, но в нашия град има магазин за компютърна техника JAR Та, влизаш в сайта и намираш съответната категория, съответния продукт, купуваш или поръчаш онлайн и готово!

https://www.jarcomputers.com/

В моя град има поне още 3-4 алтернативни магазина. Просто трябва да се търси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кумчо значи си късметлия аз нямам такава възможност моя град е малък и няма от къде да купя точно затова питам малко по детайлно нещата извинявам се, ако ви досаждам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На тези мастилници никакви чипове не се ресетват. Аз също купувам мастило от там и съм много доволен, но първо трябва да намериш комплект рефил за твоят модел, за да използваш поставката за изсмукване на въздуха или да нагодиш такава от друг модел. Аз ги пълня по 3-4 пъти докато мастилнцата не се запуши или чипът им се прецака. Добре е да купуваш неоригинални мастилници, понеже имат по-голям обем и имат по-широки дюзи и по-бавно се запушват, но за сметка на това пък печатат по-разлято, затова трябва да се печата на бързият режим.

Тук има универсални неоригнални рефили, но не знам дали има такива поставки в комплекта.

https://www.jarcomputers.com/Refili-Pylniteli_cat_310.html?ref=product&fprop[1150][6641]=6641&fprop[270][1905]=1905

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мерси peppone1 ще погледна и зарефил и за мостило от jarcomputer 

аз по детайлно питам , защото бях прочел, че боите на хп са били на водна основа, а за канон на спиртна тези универсални мастила ако объркат нещата ще е проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, deniz_12345 написа:

а за канон на спиртна тези универсални мастила ако объркат нещата ще е проблем 

Грешка! Мастилата за Канон са на водна основа! Универсалните мастила също! Продавачите пък също са наясно какво продават

И да, бъркал съм мастилата и проблем не е имало, но запече ли главата поради неизползване или неумело боравене, то тогава става наистина сложно с отпушването и различните мастила!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.