Премини към съдържанието
kurtov

Инсталация на Visual Studio не тръгва

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблема от заглавието.
    Не мога да подкарам инсталацията на Visual Studio 2015 Community. Това е безплатната версия на Visual Studio. Тегля .exe файла от официалния сайт и просто нищо не става след, като стартирам. Пробвам да го пуснаи като администратор и пак не става.
    А iso-то пък изобщо не тръгва да се сваля. Пробвах от три различни операционни системи Windows 7 sp1, Windows 8.1, Windows 10 и не става и не става.
    Изтеглих версия 11 на експлоръра и не става. Лаптопа ми е 2ГБ РАМ и 2ГХц.
    На същата машина преди време инсталирах VS, сега защо не става, не знам.
    Гледам и по торент сайтовете я има, но всеки знае, че най-добре е да се изтегли от официалния сайт, защото със ИДе-то вървят  много други неща, като SDK, самият .NET Framework и други.
    Ще се радвам някой да помогне. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсолютно нищо ли не става?

А иначе - с 2GB RAM, откажи се от Visual Studio 2015. Ако въобще тръгне ще работи отвратително бавно. Изтегли някоя по-стара версия, 2010 или дори по-стара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, kurtov написа:

А iso-то пък изобщо не тръгва да се сваля.

не виждам проблем с изтегляне на исото ...ъ-ъ-ъ.. да не би да си включил някакъв блокер

Ново Bitmap изображение.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не си спомням да съм включвал блокер. 
    Понякога и други програмки не мога да изтегля през браузъра, да не би да е от интернет връзката, защото и двата лаптопа правят тези проблеми.
    Искам да започна да навлизам лека полека във програмистките среди, но единствената книга на български за основи на програмирането е свързана със C# и Windows. Сега пак ще пробвам да изтегля iso-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте отново, проблема се оказа от слабата интернет връзка, с два лаптопа инсталацията на Visual Studio не тръгва, като единия е 4GB RAM.
    От друга интернет връзка всичко тръгна без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Remusx
        Здравейте,
        Работя с Visual Stuido 2015 и на Windows Forms Application формат трябва да реша следната задача  "Даден е списък от N числа (ListBox.Zip). Да се намери средната стойност на числата по-големи от средната стойност на всички числа в списъка."

линка е горе^ за горе посочения ListBox файл.
        Благодаря предварително!
      • от krusto
        Здравейте,искам да попитам дали  може някой да ми даде линк да изтегля graphics.h и libbgi.lib за visual studio 2012, понеже ми трябват графики за една програма, ама не мога да намеря файловете за Visual Studio 2012, а тези които са за MinGW не работят за Visual Studio.
      • от sss
        Добър вечер на всички
        След като преди повече от месец 3 годишната ми мишка (A4Tech x7 f4) ме предаде дойде време да я сменям. Бюджета ми е 80 лв максимум. Знам, че това не е много за "Геймърска мишка"
        Спрях се на CM Storm Mizar: 
        http://www.gplay.bg/cm-storm-mizar-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B0
        и на Steelseries Rival 100:
        http://www.gaminggear.bg/steelseries-rival-100-black-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B0
        Коя от двете ще ми препоръчате? Доколкото видях и двете мишки са малки (аз не съм с много малки ръце  )
        Предварително ви благодаря за помощта ви
        Лека вечер!
      • от VladkoJ
        Кой от 2та ще е по-добър за игра

www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/fn:sravnenie-na-produkti:amd-a10-x4-5800k-3-8ghz-fm2-p120230790,amd-a8-x4-7650k-3-3ghz-fm2-p264532585/
      • от Стилиян Велинов
        Здравейте,

Студент последна година съм и заданието за дипломната ми работа е "Софтуер за фитнес клуб". Правя го на C#, използвайки Windows Forms и Visual Studio 2012. Започнах да правя нещо и стигнах до създаването на релациите в базата данни и връзките между тях. Първо трябва да си направя качествено БД за да продължа нататък. Използвам вградената в студиото СУБД. А сега същинската част:

До момента съм замислил със сигурност да ги има следните таблици: Клиенти, Служители, Абонаменти, Продукти, Доставки, Доставчици, Заплати, Работни графици, Оборудване. Мисля, че ми трябват още 2 таблици - една за приходи и разходи, която за момента съм я кръстил Баланс, и една за провеждане на тренировки между конкретни инструктор и клиент.

Идва ред на атрибутите на релациите:
        за Клиенти - Id, FirstName, LastName, SubFrom, SubTo, SubType, AddedAt, NumberRenewings, Email и PhoneNumber. На български те са съответно - идентификационен номер, име, фамилия, абонамент от(дата), абонамент до(дата), тип абонамент, добавен на(регистрация на клиенти в БД - дата), брой подновявания(на абонамента), ел. поща и телефон. Може би е добро и един атрубут инструктор - дали ползва или не (true/false). за Служители - Id, FirstName, LastName, FirstWorkDayDate, MonthSalary. На български съответно - първите 3 са ясни, дата на постъпване и месечна заплата. Идеята тези две таблици да са отделени една от друга е: първо, че във всяка от тях има специфична информация, която не е нужна в другата таблица - т.е. ще има доста полета с NULL стойност; второ, че така ще си улесня заявките. В самото приложение, оттам и в базата данни, мисля да има 3 роли за служител - шеф, който има достъп до всичко, инструктор, който може да си провери графика, с кои клиенти работи и т.н., и касиер, който да регистрира нови клиенти, подновява абонаменти и т.н. за Продукти - Id, Name, Amount, Barcode, Group, LastDeliveryDate, FutureDeliveryDate. От английски се подразбира, но все пак - идентификационен номер, име на продукт, количество, баркод, група (аминокиселини, протеини и пр.), дата на последна доставка и дата на бъдеща доставка. за Абонаменти - Id, Name, Price, Duration(months). Съответно - идентификационен номер, име, цена, продължителност(в месеци). за Доставки - Id, Provier, Date, Price, Amount. Идентификационен номер, доставчик, дата, цена, количество. Идеята е в тази таблица да присъстват всички доставки - т.е., очаква се да  има много редове за 1 продукт, но идеята все пак е пълен отчет. Може би тук е мястото, където да имам атрибути - доставна цена и продажна цена. Останалите таблици не съм ги разписал толкова подробно, но идеята като цяло е:
        В Доставчици да пазя ид на доставчик, име на фирмата доставчик, адрес, телефон за връзка, e-mail и подобни. В Работни графици да пазя ид, ид на служител, смяна, работно време, дата и т.н. За всеки ден тук ще се пази кой кога е на работа В Баланс - да има ежедневен отчет за приходи и разходи - ид, дата, вид на операция (приход или разход), не се сещам за други полета, но със сигурност трябват. В Оборудване - ид, име (например дъмбел 5 кг.), брой, дата на доставка, брой ремонти, срок на годност, дата на бъдеща смяна, цена при закупуване. Нещо подобно. В Заплати - за всеки месец ще съхраняваме информация кой служител каква заплата е взел - ид, ид на служител, месец и година, пари, още нещо? Пълен отчет. Във все още безименната таблица, в която да се опише тренировката между клиент и инструктор - ид-та и на двамата, дата на провеждане, начален час, краен час, цена (може би). Тук помагайте. Първични ключове във всички таблици е полето Id.
        Като цяло май това са таблиците за момента. И ако кажем че за тях имам идея, то за връзките между тях ще имам нужда от помощ. 
        Със сигурност трябва да има връзка между Служители и Заплати. Id на служител в таблицата за Заплати, тоест Id на служител ни е вторичен ключ в Заплати. Трябва да има връзка и между Клиенти и Служители - да можем да проверим за всеки клиент дали ползва инструктор, и ако да - кой? И обратно - инструктор да може да види кои са му клиенти. Т.е., излиза че и в двете таблици, трябва да има вторичен ключ от другата таблица. Отделно в таблицата за тренировка, трябва да ги има отново Id-тата на клиент и инструктор - може би реално тази таблица е връзката между Служители и Клиенти. Осъзнавам, че се получава излишък на информация, но целта ми е: първо, да мога лесно/директно да проверя на даден клиент кой му е инструктор например, и второ - ако правя заявка да е по-лесна. В Доставки трябва да има Id на продукт от таблица Продукти, т.е. е вторичен ключ. Доставчици и Доставки също трябва да имат връзка помежду си. Id на доставчик в Доставки.

Ще се радвам някой да прочете разсъжденията ми и да сподели съвет - как да променя релациите, атрубутите или връзките между тях. Ще бъде бонус ако се отзове и някой с опит в програмирането на C# и по-специално вградената СУБД в Visual Studio.

Предварително благодаря! Поздрави!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.