Премини към съдържанието
G.Koleff

Поддръжка на Windows 10 за Thinkpad W500

Препоръчан отговор

Здравейте.
    Колебаех се, дали да пусна темата в раздела операционни системи или тук и в крайна сметка прецених, че е по удачно и коректно да е тук. Ако съм сгрешил, моля да ме извините.

Проблемът ми е следния. Изчетох доста четиво по темата дали Lenovo са спрели поддръжката на Thinkpad W500 за Windows 10, и в крайна сметка точно до такова заключение стигнах - няма драйвъри, ако има те не работят пълноценно. Странното е, че винаги съм имал проблем с драйвърите за видео картата, дори и под windows 7. Понеже в лаптопа има 2 видео карти той никога не успяваше сам да превключва между 2те, трябваше това да го правя ръчно, понеже когато е включена външната карта опцията да си регулирам яркостта не работеше. Живях с тези проблеми, но за жалост под Windows10 драйвърите за видео картата не палят дори частично.

Има ли оправия на положението, или ще трябва да си продължавам с Win7? А какво мислите за Win8? Дали ще се намерят драйвъри за него? 

П.С. Прикачил съм HTML с подробен доклад от Everest (AIDA) за да видите подробности около желязото ако желаете.

Report.htm

Редактирано от G.Koleff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 10 трябва сам да си намери драйверите и аз съм с 10ка и драйвери от сайта на Леново или другаде не търся

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Драйверите от сайта на леново ли ги теглиш /за видеокартата/ ? Защото ако е така, пробвай с тези от сайта на AMD, пък и като гледам тоя лаптоп е доста остарял, нищо чудно, че няма драйвери.. Колкото до Win 8 има в сайта на амд драйвери http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/ATI-Radeon-3000-Series-Drivers.aspx, сега ако си с Win 10 нищо не ти пречи да пробваш тези от 8 дали ще "запалят".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

процедурата е следната отваряш microsoft update catalog- задължително с интернет експлорър (не със edge), само с него работи- намираш драйверите и ги сваляш-какъвто има за 8,7 или виста, след това ги разархивираш в отделни папки. След това от device manager-а даваш update driver и избираш папката където си гразархивирал

Публикувай една снимка(като долната) на device manager да видим там какво показва

Untitled.jpg

Untitled11.jpg

аз така инсталирх драйвера за x1400 и на Thinkpad t60 и работи без проблеми.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, bobi iordanov написа:

Windows 10 трябва сам да си намери драйверите и аз съм с 10ка и драйвери от сайта на Леново или другаде не търся

И  Windows инсталира универсални съвместими драйвъри.
    И ситуацията след избора на Update може да е:
    062bqJs2rX.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ExaFlop написа:

И  Windows инсталира универсални съвместими драйвъри.

Абсолютно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И после "Що видеото не се превключва на втори монитор" примерно. Нали му сложих драйвър?...
    Правиш проверка и установяваш, че там се мъдри Universal VGA driver.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ExaFlop написа:

И после "Що видеото не се превключва на втори монитор" примерно. Нали му сложих драйвър?...

.Флопи прав си за видеото много рядко го връзвам към телевизора свалям си филми на флашка и за това не слагам драивер.Иначе сега го вързах сложих му драивер и си върви.

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да опиташ със следната опция. Върху инсталационния файл, даваш properties ( свойства ) - > Съвместимост И избираш ОС, за който е драйвера, инсталираш. До сега не съм имал проблеми, но няма нищо невъзможно :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за помощта, но на ветеранчето не му е писано да работи под Win10 - едвам стигам до Login screen, или замръзва по средата на зареждането на системата, или изчезват картини, или имам само wallpaper-a без taskbar и мишка. 

Дори и да го подкарам не виждам гаранция, че няма да издиша на другия ъпдейт. Ще обмисля варианта 8.1, но за сега оставам на win7, колкото и да ми връзва ръцете за някой неща.

Благодаря ви!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.