Премини към съдържанието
Veni Vasilev

Програма написана на C++

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

Не съм много разбиращ но ми трябва някой ако има възможност срещу заплащане са ми напише една програма, 

Благодаря предварително, може да ми пише на личен емаил veni_hristov@abv.bg

Doc1.docx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Толкова ли не може да напишеш един клас? Точка в равнината, означава че има координати x и y, има да направиш конструктор с 2 параметъра, да се инициализират 2 член променливи, x и y, една функция или operator- където изваждаш x от x, y от y, разстоянията за по модул, защото винаги е положително число  т.е. има викнеш един abs и да направиш един масив или вектор от тия точки. Елементарна работа, ако ще ставаш програмист трябва да го направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, bvbfan написа:

или operator- където изваждаш x от x, y от y, разстоянията за по модул, защото винаги е положително число  т.е. има викнеш един abs

един програмист би трябвало да знае и как се намира разстояние между две точки, ама виждаме че не е така.:P

operator- в случая е лоша практика - оператор се предефинира, като съответната операция е интуитивна за съответния клас данни. Разлика между две точки изобщо не е дефинирана в геометрията и да я ползваш за разстояние е всичко друго ама не интуитивно. Примерно в реален проект. ще трябват много убедително да обясниш що имаш - а нямаш +...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Операторът е перфектна практика. А разстонието между 2 точки в равнината трябва да го знае всеки, който е учил математика и питагорова теорема, общо взето има изваждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здрасти flare знам много добре какво трябва да се направи но аз съм далеч от програмирането но тази програма ми трябва ако можеш и имаш време да я направиш естествено ще си платя за това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, bvbfan написа:

Операторът е перфектна практика. А разстонието между 2 точки в равнината трябва да го знае всеки, който е учил математика и питагорова теорема, общо взето има изваждане.

И всеки, който знае питагоровата теорема, знае също, че при използването ѝ за случая, намиране на абсолютна стойност изобщо не е необходимо, защото резултатите винаги са положителни.

Това с оператора е може да е перфектна практика в някой учебников пример, но като цяло е грешка. Искам да ми покажеш сериозна обектна библиотека, в която разстояние между точки се намира с - а не със експлицитен метод. Примерно, съвсем смислено е разлика между две точки да дава вектор. Но не и разстояние.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, bvbfan написа:

Здравей bvbfan знам много добре какво трябва да се направи но аз съм далеч от програмирането но тази програма ми трябва ако можеш и имаш време да я направиш естествено ще си платя за това.  Пиши на личния имей. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.