Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ако темата не е за тук, моля да я изтриете. Със външна антена за интернет хванах сигнал и то доста силен и работи на компютъра идеално. И понеже съм българин искам още по да ми е добре. Може ли някък да се включи външната антена към рутер и да захранва цялата къща защото имам и жена и деца и те искат интернет. Сигнала е от някъква фирма и това нещо се намира в Испания. Ползвам го вече над месец. Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

а

url-7038c9a4005f2015890175e11d4bd0cd.jpg

Редактирано от ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.

Доста текст си написал, ама инфото ти е доста оскъдно. Картинката ти е с ниска резолюция - става само за обща представа. Все пак си мисля, че не е антена, а Wifi адаптор.

Антена е това Резултат с изображение за wifi антена  или това   Резултат с изображение за wifi антена или ... 

Не си казал нищо за размера и разположението на сградата. Принципно - щом имаш достъп до въпросната мрежа, не е проблем да си направиш едно мостче с някакъв рутер и да той препредава във вашето жилище.

Ps. Ти си късметлия. И аз "... имам и жена, и деца ...", но ако мирясваха само от осигурен интернет достъп - банкет щях да дам.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ написа:

........

Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

wifi -repeater ?

Цитат от реклама: " Чрез това устройство ще усилите интернет сигнала излъчван от вашия рутер, устройството прихваща сигнала излъчван от рутера след което го разпръсква по-силно и на по-голям обхват. Без значение колко е голямо помещението, в което искате да осигурите Wi-Fi сигнал, с едно или две устройства ще имате навсякъде интернет сигнал с висока скорост.

Има два варианта за свързване на устройството към рутера:
1. Безжично (wireless)
2. Чрез RJ-45 мрежов кабел (включен в комплекта) "

index.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От антената (това е наж-вероятно wifi адаптер) пусни сигнала в WAN на едно рутер̀че и ще имаш мрежа у дома.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет? Квадратура на жилището? Обща постановка? Ориентировъчно разстояние до наличната безжична мрежа, към която си се свързал?

Не е трудно да ти забием едни omni-directional антени с мощен излъчвател, та половината квартал да имате интеренет...Все пак има някакви граници цялата схема - определи ги...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от eysan
      Добър вечер.
      Мога ли да помоля за съвет относно нов рутер?
      Старият ми 1043N вече не може да поема трафика и често се налага рестартиране, пък и доста от устройствата у дома са с 5 ghz-ва свързаност, така че реших да се възползвам от новите технологии.
      Нужно ми е нещо стабилно до 200 лева.
      - AC свързаност.
      - Гигабитови портове.
      - Да покрива поне 150 кв.м. апартамент (сегашният ми ТП-Линк се справя добре поне с покритието).
      - ЮСБ, колкото повече, толкова повече.
      - Да поема спокойно трафика на поне 20 устройства (Десктопи свързани по лан, принтер, лаптопи, телефони, ТВ-та, ТВ боксове, екстендери, конзоли), като поне три от тях се използват за онлайн филми (естествено рядко всички са он-лайн по едно и също време).
      Въобще има ли  такъв чуден хардуер за тези пари, или трябва да се бръкна по-дълбоко?
      Благодаря предварително за всички препоръки.
      Приятна вечер.
    • от Maya Jekova
      Здравйте, от месец сме  абонати на Виваком оптичен интернет и телевизия и всяка вечер от 7 до 9 часа прекъсва интернрта и съответно и телевизията. Вече 3 пъти идваха техници за отстраняване на проблема. Проверяваха връзките и замерваха и казват че всичко е наред (ВРЪЗКАТА БИЛА МНОГО СИЛНА). Последния път смениха и рутера и пак вечерта всичко спира. Пълен КОШМАР.
      Някой има ли подобен проблем?
      Някой знае ли каква може да е причината за прекъсването само вечер?
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер Така днес получих смс от интернет доставчика си,че наближава датата за изтичане на договора ми и ако имам желание да заповядам да преподпиша нов Ходих да питам дали са пуснали няква предпразнична промоция нещо а у понеже аз съм на пакет интернет + 3 телевизора общо сумата е 40 лева на месец таксата но сега ми предлага предпразничната промоция такса 30 лева като пускам новия договор той ще е за 2 години но има и една уловка Сега съм на 70Mbps а след подписването на новия договор който ще е 2 години скоростта на интернета ще е малко по бавна 50Mbps Понеже това не ме устройва,защото искам възможно най бърза интернет скорост понеже всеки ден играя League тегля си филми да гледам и с тези 50Mbps сигурно ще се теглят двойно по бавно запитах го дали има някъв вариант да направим нещо да увеличим от 50Mbps на повече да стане ? Той ми каза,че има вариант да си купя една оптика да дойдат да я монтират и скоростта ще се дигне на 100Mbps даже има вариант да стигне до 150Mbps Казах му,че това ме устройва бих ги дал 50 лева за една оптика тъкмо интернета ще е по бърз И сега въпрос ? Понеже не съм много на "ти" с тези оптики Някой който е на оптичен интернет или има познат който е на оптичен интернет да сподели мнение дали си струва ? Дали е по добре с нея от колкото кабелен интернет ? Мерси Предварително !!!
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.