Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ако темата не е за тук, моля да я изтриете. Със външна антена за интернет хванах сигнал и то доста силен и работи на компютъра идеално. И понеже съм българин искам още по да ми е добре. Може ли някък да се включи външната антена към рутер и да захранва цялата къща защото имам и жена и деца и те искат интернет. Сигнала е от някъква фирма и това нещо се намира в Испания. Ползвам го вече над месец. Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

а

url-7038c9a4005f2015890175e11d4bd0cd.jpg

Редактирано от ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей.

Доста текст си написал, ама инфото ти е доста оскъдно. Картинката ти е с ниска резолюция - става само за обща представа. Все пак си мисля, че не е антена, а Wifi адаптор.

Антена е това Резултат с изображение за wifi антена  или това   Резултат с изображение за wifi антена или ... 

Не си казал нищо за размера и разположението на сградата. Принципно - щом имаш достъп до въпросната мрежа, не е проблем да си направиш едно мостче с някакъв рутер и да той препредава във вашето жилище.

Ps. Ти си късметлия. И аз "... имам и жена, и деца ...", но ако мирясваха само от осигурен интернет достъп - банкет щях да дам.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ написа:

........

Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

wifi -repeater ?

Цитат от реклама: " Чрез това устройство ще усилите интернет сигнала излъчван от вашия рутер, устройството прихваща сигнала излъчван от рутера след което го разпръсква по-силно и на по-голям обхват. Без значение колко е голямо помещението, в което искате да осигурите Wi-Fi сигнал, с едно или две устройства ще имате навсякъде интернет сигнал с висока скорост.

Има два варианта за свързване на устройството към рутера:
    1. Безжично (wireless)
    2. Чрез RJ-45 мрежов кабел (включен в комплекта) "

index.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От антената (това е наж-вероятно wifi адаптер) пусни сигнала в WAN на едно рутер̀че и ще имаш мрежа у дома.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бюджет? Квадратура на жилището? Обща постановка? Ориентировъчно разстояние до наличната безжична мрежа, към която си се свързал?

Не е трудно да ти забием едни omni-directional антени с мощен излъчвател, та половината квартал да имате интеренет...Все пак има някакви граници цялата схема - определи ги...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
        Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
      • от ivandersar
        Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.
        ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ
        Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.
        Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?
        Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.
      • от Rewivo
        Здравейте.
        Моята връзка към интернет е кабелна. Има и модем, разбира се.
        Модел Cisco. Днес сутринта се получи много странна ситуация.
        Връзката зачезна и забелязах, че модема започна сам да се рестартира.
        Зарежда си уж нормално, светват всички лампички и след 15 секунди всичко гасне и 
        почва да зарежда отначало. Аз го включвах и изключвах от захранване няколко пъти, 
        рестартирах и компа, но нищо не се промени. Звънях на съпорта на доставчика и те обещаха да 
        пратят екип на място. Изключих всичко да почине и след час пак го включих, но зациклилото
        рестартиране си продължаваше. Докато чакам техническите лица реших да видя как ще се държи модема 
        с изваден коаксиален кабел. Той изобщо не зареди, което е логично, защото няма подаден сигнал без кабел.
        Така поне за себе си прецених, че явно проблема не е модема, а някъде по линията.  И тогава стана най-странното.
        Свързах отново кабела и като включих модема той си зареди и спря да се рестартира. А няма как преди да не е правило 
        добър контакт, защото буксата се завинтва и всичко си беше стабилно. Като видях, че всичко вече работи се обадих на 
        доставчика и отказах идването на технически лица. Те приеха всичко нормално, но аз изпаднах в малко неудобна ситуация.
        Заради тази фалшива тревога. Но е факт, че повече от час модема си циклеше и преди да се получи този срив нищо не съм
        местил или пипал по кабелите, че да го предизвикам. 

Затова пиша тук. Някой специалист в областта да каже каква е вероятната причина. Някой бъг по мрежата?
        Или модемът е забил. Все пак той работи денонощно близо 5 години вече. Благодаря за съдействието.   
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.