Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ако темата не е за тук, моля да я изтриете. Със външна антена за интернет хванах сигнал и то доста силен и работи на компютъра идеално. И понеже съм българин искам още по да ми е добре. Може ли някък да се включи външната антена към рутер и да захранва цялата къща защото имам и жена и деца и те искат интернет. Сигнала е от някъква фирма и това нещо се намира в Испания. Ползвам го вече над месец. Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

а

url-7038c9a4005f2015890175e11d4bd0cd.jpg

Редактирано от ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.

Доста текст си написал, ама инфото ти е доста оскъдно. Картинката ти е с ниска резолюция - става само за обща представа. Все пак си мисля, че не е антена, а Wifi адаптор.

Антена е това Резултат с изображение за wifi антена  или това   Резултат с изображение за wifi антена или ... 

Не си казал нищо за размера и разположението на сградата. Принципно - щом имаш достъп до въпросната мрежа, не е проблем да си направиш едно мостче с някакъв рутер и да той препредава във вашето жилище.

Ps. Ти си късметлия. И аз "... имам и жена, и деца ...", но ако мирясваха само от осигурен интернет достъп - банкет щях да дам.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ написа:

........

Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

wifi -repeater ?

Цитат от реклама: " Чрез това устройство ще усилите интернет сигнала излъчван от вашия рутер, устройството прихваща сигнала излъчван от рутера след което го разпръсква по-силно и на по-голям обхват. Без значение колко е голямо помещението, в което искате да осигурите Wi-Fi сигнал, с едно или две устройства ще имате навсякъде интернет сигнал с висока скорост.

Има два варианта за свързване на устройството към рутера:
1. Безжично (wireless)
2. Чрез RJ-45 мрежов кабел (включен в комплекта) "

index.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От антената (това е наж-вероятно wifi адаптер) пусни сигнала в WAN на едно рутер̀че и ще имаш мрежа у дома.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет? Квадратура на жилището? Обща постановка? Ориентировъчно разстояние до наличната безжична мрежа, към която си се свързал?

Не е трудно да ти забием едни omni-directional антени с мощен излъчвател, та половината квартал да имате интеренет...Все пак има някакви граници цялата схема - определи ги...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по-хубаво - плати си интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
    • от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.