Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един HP DC7900 ultra slim, който исках да свържа към телевизора. Компютърът има DisplayPort, а телевизора HDMI и ползвам кабел, които от едната страна е DisplayPort, от другата HDMI без преходници и т.н. Картина има, обаче няма звук.

Аз виждам 2 варианта - или аудиото се губи заради кабела, защото четох, че някои кабели не пренасят звук от DiplayPort към HDMI или проблемът е, че компютърът е бил с Core2Duo E8400, но е заменен с Xeon E5160.

Та, ако намеря пак Е8400 и сложа такъв дали може да тръгне звукът или няма шанс да е от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А драйвър за звука през видео картата има ли инсталиран? И коя е операционната система?
Пробвай да инстлираш HP Assistant и с негова помощ да инстталираш нужните драйвъри.
А е възможно и кабелът да не прехвърля аудиото.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш втори вход HDMI пробвай в него 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, enuff написа:

Здравейте, имам един HP DC7900 ultra slim, който исках да свържа към телевизора. Компютърът има DisplayPort, а телевизора HDMI и ползвам кабел, които от едната страна е DisplayPort, от другата HDMI без преходници и т.н. Картина има, обаче няма звук.

Аз виждам 2 варианта - или аудиото се губи заради кабела, защото четох, че някои кабели не пренасят звук от DiplayPort към HDMI или проблемът е, че компютърът е бил с Core2Duo E8400, но е заменен с Xeon E5160.

Та, ако намеря пак Е8400 и сложа такъв дали може да тръгне звукът или няма шанс да е от това?

Процесора няма нищо общо със звука. DiplayPort не пренася звук. Ако искаш звук трябва да ги свържеш HDMI към HDMI. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, eminem_vr написа:

DiplayPort не пренася звук

Ти сигурен ли си в това, което пишеш?

Spoiler
Цитат

Q. Does DisplayPort also support audio?

A. Yes, DisplayPort supports multi-channel audio and many advanced audio features. DisplayPort to HDMI adapters also include the ability to support HDMI audio.

http://www.displayport.org/faq/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

Ти сигурен ли си в това, което пишеш?

Покажи скритото съдържание

http://www.displayport.org/faq/

И какво прочете там? Че ако е с определен адаптер DisplayPort to HDMI ще изкара звук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, eminem_vr написа:

Че ако е с определен адаптер

Това е друга бира, а не че displayport  не поддържа звук. Нещата са коренно различни!!! Ако не го схващаш...

преди 25 минути, eminem_vr написа:

Ако искаш звук трябва да ги свържеш HDMI към HDMI. 

Грозно подвеждане. И от къде да изваги на компа HDMI  port? Да си купи друга видеокарта може би?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

Това е друга бира, а не че displayport  не поддържа звук. Нещата са коренно различни!!! Ако не го схващаш...

Няма нужда май в тая тема да разтягаме лакумите? Като спецификации и от научно погледната точка има такъв вариант да се пренася звук през порта. Въпроса е че такава ситуация е неприложима в ситуацията в която е автора. Дори и с такъв адаптер много се съмнявам че телевизора ще изкара звука. А и на лаптопа едва ли е последната версия порт. Като цяло обобщено мисля че не съм го подвел автора. Ще му трябва друга връзка. Иначе научно погледнато....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държиш се абсолютно некоректно (леко като фурнаджийска лопата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

Държиш се абсолютно некоректно (леко като фурнаджийска лопата).

Тц. Вземи го прочети по-внимателно тоя линк дето сам си го сложил. Пък после отвори още един два да прочетеш и тогава може да се заяждаш с хората. Което е ненужно, но пък ако ти помага да си подхранваш егото може и да е добре все пак за някой. Технически дисплей порта пренася звук но в съвсем различна ситуация. Автора, пак казвам, няма как да изкара звук през тая връзка. Ти ако си по-компетентен например може да му обясниш драйвъри ли да си сложи или как да стане че да има звук. Аз пък ще прочета внимателно и дори да остана изненадан все пак може да науча нещо. Човек се учи докато е жив. Иначе да ми подмяташ линкове и да се правиш на остроумен май не е за тоя раздел. Ама знам ли, нали ти си модератор може би и по тая тема следва да си по-осведомен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Чета в нета, че е напълно възможно, но зависи от много фактори - кабела, драйвърите, дъното и какво ли не още е споменато.

Питах за процесора, защото по принцип знам, че има процесори, които например не работят с интегрираното видео на дъната и е нужна отделна видео карта, та се зачудих да не би да има нещо общо и със звука.

Иначе не е лаптоп, а много малък десктоп, но въпреки това няма място за друга видео карта или трябва да е някаква специална за модела. С вграденото видео без проблем вървят HD филми, което ми е достатъчно и за момента не мисля да инвестирам в друга видео карта за тази машинка точно.

Като цяло упражението го правя от любопитство така че нека не навлизаме в излишни спорове. Най-вече ме интересуваше дали да си играя с процесора, но щом не е от него значи го оставям засега така и няма да се мъча да го връзвам с ТВ, а ще му търся друга употреба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С конвертор, ще имаш и звук. Какво толкова верно разтягате локуми...

Technical specifications

Forward link channel with 1 to 4 lanes; effective data rate 1.296 (reduced bit rate), 2.16 (high bit rate), 4.32 (HBR2), or 6.48 Gbit/s (HBR3) per lane (total 5.184, 8.64, 17.28, or 25.92 Gbit/s for a 4-lane link)†.

8b/10b encoding provides DC-balancing and Embedded Clock within serial channel (10 bit symbols, 20% coding overhead)

RGB (unspecified) and YCbCr (ITU-R BT.601-5 and BT.709-4) color spaces, 4:4:4, 4:2:2, or 4:2:0 chroma subsampling

sRGB, Adobe RGB 1998, DCI-P3, RGB XR, scRGB, xvYCC, Y-only, Simple Color Profile (version 1.2)[12]

Color depth of 6, 8, 10, 12 and 16 bits per color component

Optional 8-channel audio with sampling rates up to 24 bit 192 kHz, encapsulation of audio compression formats

Bidirectional half-duplex AUX channel, 1 Mbit/s (v1.0) or optional 720 Mbit/s (v1.2)

Stereoscopic 3D formats: frame sequential (v1.1a), field sequential, side-by-side, top-bottom, line interleaved, pixel interleaved and dual interface (v1.2)[12]

Optional dual-mode facility generates TMDS and clock for single-link DVI/HDMI signaling using a simple passive dongle for signal level conversion.

Up to 63 video and audio streams with time-division transport multiplexing and hot-plug bandwidth allocation (from version 1.2)

128-bit AES DisplayPort Content Protection (DPCP), 56-bit High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 1.3 from version 1.1 onwards, HDCP 2.2 (128-bit AES) from version 1.3.

Internal and external connections so that one standard can be used by computer makers reducing costs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, enuff написа:

... или аудиото се губи заради кабела, защото четох, че някои кабели не пренасят звук от DiplayPort към HDMI...

Ами правилно си прочел. Не всички DiplayPort кабеляци поддържат аудио. Сега...не ти го казвам точно от личен опит, но почти. Имам познат който има HP EliteBook-тия ''смахнати'', иначе много добри лаптопи, но  дето нямат HDMI (не помня точно модела, някаква Workstantion беше). Та той имаше същия проблем, дори аз съм ходил в тях, но така и не изкарахме звук на телевизора му. След известно време ме осведоми, че проблема е бил, че кабела му не поддържа аудио! Сменил го и сега така си гледа филми от лаптопа на телевизора.

Иначе ако всичко друго ти е ОК мисля такъв конвертор ще ти свърши работа ROLINE 12.99.3134

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.