Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам по празниците да се зарадвам и да си купя слушалки/ слушалки + звукова карта.Бюжета ми е леко плаващ(може да е малко по-малък , малко повече) 250лв.Ще ги използвам почти само за музика. Повечето време средата около мен ще бъде тиха,обичам over-ear слушалките. За съжаление, ще ги звукът ще идва най-често от телефон/компютър(дъното ми е z77 pro3). Бих искал да попитам за звуковите карти-какво представляват и дали се нуждая от такаква в този ценови диапазон.Търся най-доброто попадащи в тези изисквания.И ако може без негативни, хейтващи, различни от темата коментари, ако има нещо което не съм разбрал - просто обяснете . Мерси предварително!

Редактирано от kalin106 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси си по-добре DAC + качествени слушалки. VARNA IV например е добър модел. То без това бюджета не позволява качествена аудиокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, kalin106 написа:

Здравейте, искам по празниците да се зарадвам и да си купя слушалки/ слушалки + звукова карта.Бюжета ми е леко плаващ(може да е малко по-малък , малко повече) 250лв.Ще ги използвам почти само за музика. Повечето време средата около мен ще бъде тиха,обичам over-ear слушалките. За съжаление, ще ги звукът ще идва най-често от телефон/компютър(дъното ми е z77 pro3). Бих искал да попитам за звуковите карти-какво представляват и дали се нуждая от такаква в този ценови диапазон.Търся най-доброто попадащи в тези изисквания.И ако може без негативни, хейтващи, различни от темата коментари, ако има нещо което не съм разбрал - просто обяснете . Мерси предварително!

Във форума вече има  по темата слушалки. Има и по темата Аудио карта .

Прегледай ги може да ти свърши работа някоя от тях.

Дай информация на какво ще се слушат тези слушалки?Тапи ли да са или класически?Какво качество очакваш,с какво ще го сравниш към момента?По-горе в темата са ти дали съвет за DAC който е с високо аудио качество за цената си.По качествена аудио карта в този ценови диапазон в който попада DAC VARNA IV  няма.

Редактирано от Любо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Слушалки за компютър е едно а за телефон друго!

over ear какво имаш предвид?

Разбирам...под over ear се разбира това (първата картинка) ...  Не знам как да отговоря на това тъй като ще ги използвам и за двете.

преди 37 минути, Любо написа:

Във форума вече има  по темата слушалки. Има и по темата Аудио карта .

Прегледай ги може да ти свърши работа някоя от тях.

Дай информация на какво ще се слушат тези слушалки?Тапи ли да са или класически?Какво качество очакваш,с какво ще го сравниш към момента?По-горе в темата са ти дали съвет за DAC който е с високо аудио качество за цената си.По качествена аудио карта в този ценови диапазон в който попада DAC VARNA IV  няма.

Аз съм написал както на какво ще се слушат( телефон/компютър(дъното ми е z77 pro3) ) така и че искам класически(не тапи).Сегашните ми слушалки са 30лв от маркета(philips shp2700)така че и с каквото и да ги сравня ще се кефя ;д.

Редактирано от kalin106 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kalin106 написа:

Разбирам...под over ear се разбира това ...  Не знам как да отговоря на това тъй като ще ги използвам и за двете.

За теб е нужен някакъв мобилен усилвател в диапазона до 100 левчета + слушалки за до 150. Ето ти вариант - Sound Blaster E1(тук е около и малко под 100) + AKG K 99 PRO.

Приятно слушане!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, kalin106 написа:

Разбирам...под over ear се разбира това ...  Не знам как да отговоря на това тъй като ще ги използвам и за двете.

Тоест класически.Те няма обаче да са ти удобни на вън ,а доколкото те разбирам искаш ги за из път щом ще ги слушаш на телефона.

преди 11 минути, kalin106 написа:

Разбирам...под over ear се разбира това (първата картинка) ...  Не знам как да отговоря на това тъй като ще ги използвам и за двете.

Аз съм написал както на какво ще се слушат( телефон/компютър(дъното ми е z77 pro3) ) така и че искам класически(не тапи).Сегашните ми слушалки са 30лв от маркета(philips shp2700)така че и с каквото и да ги сравня ще се кефя ;д.

В друга подобна тема бях препоръчал тези , тези също и тези ,които и да си избереш ще ти хареса звученето им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Любо написа:

Тоест класически.Те няма обаче да са ти удобни на вън ,а доколкото те разбирам искаш ги за из път щом ще ги слушаш на телефона.

Като цяло , за вътрешно ползване .Най- много да отида до фитнеса,университа или на някакво пътуване с тях.Не слушам музика повече от 1:30 час наведнъж.Наистина  тапите за уши(не знам дали е така) не ми излеждат надеждни, тъй като имах 2-4вида на телефона ми(htcm8) и се скъсаха след 5-тия месец,както и други истории на мои приятели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, kalin106 написа:

Като цяло , за вътрешно ползване .Най- много да отида до фитнеса,университа или на някакво пътуване с тях.Не слушам музика повече от 1:30 час наведнъж.Наистина  тапите за уши(не знам дали е така) не ми излеждат надеждни, тъй като имах 2-4вида на телефона ми(htcm8) и се скъсаха след 5-тия месец,както и други истории на мои приятели

Взимай които си харесаш от аудиотехниката при тях всичко е на доста прилично ниво по отношение аудио качество ,дори в най ниския си ценови клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си от София да ходим на фитнес заедно! Сам не мога скука ми е.:D

Не разбирам от Дакове.Аз съм доволен от креативката.

Рецензента никога не е имал такова ама предлага нашия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах внимателно нещата и ми харесаха  Аudіо-Тесhnіса АТН-М(50)(40)х ...Ако си купя само тях - ще ги похабя ли или трябва да си зема и  някакъв DAC 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Не разбирам от Дакове.Аз съм доволен от креативката.

Тогава защо пишеш в теми, където си безполезен? Ходи си на фитнес и изгаряй там мозъчни клетки. Опааа..., изгаряй мазнини исках да напиша.;)

П.П. Извинявам се за неудобството, но можеш ли да ми дадеш линк към тема, където си бил полезен?!

преди 2 минути, kalin106 написа:

Разгледах внимателно нещата и ми харесаха  Аudіо-Тесhnіса АТН-М(50)(40)х ...Ако си купя само тях - ще ги похабя ли или трябва да си зема и  някакъв DAC 

Определено ще ги похабиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, kalin106 написа:

Няма да ги похабиш в буквален смисъл ,но ще се обезсмисли купуването им при положение ,че ще слушаш на вградената аудио карта която си е доста посредствена.Избери си малко по-нисък клас слушалки и вземи DAC ще ти покажа по стара версия на "варна"който също е на ниво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, XECUTIONER написа:

Тогава защо пишеш в теми, където си безполезен? Ходи си на фитнес и изгаряй там мозъчни клетки. Опааа..., изгаряй мазнини исках да напиша.;)

П.П. Извинявам се за неудобството, но можеш ли да ми дадеш линк към тема, където си бил полезен?!

Определено ще ги похабиш.

Откога пишеш ти откога пиша аз тук а?

И за всичко във хардуера съм се обосновавал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този слушал съм го и мога да кажа отговорно,че е на високо ниво по отношение аудио качество.Цената е доста примамлива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Откога пишеш ти откога пиша аз тук а?

И за всичко във хардуера съм се обосновавал!

Това какво значение има?

Дай линк!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превел съм едно 1500 програми от английски на български без аналог другаде безплатни!

https://www.kaldata.com/forums/forum/8-нови-програми/

Като съм ги тествал и правил скрийншот.

Описанието не програмите.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Любо написа:

Този слушал съм го и мога да кажа отговорно,че е на високо ниво по отношение аудио качество.Цената е доста примамлива.

Смятам да закупя дак варна 2-4 +  Аudіо-Тесhnіса АТН-М(50)(40)(30)x . Само имам едно питане: Усб дака може ли да се ползва за телефони или аудио система за телевизори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Превел съм едно 1500 програми от английски на български без аналог другаде безплатни!

https://www.kaldata.com/forums/forum/8-нови-програми/

Като съм ги тествал и правил скрийншот.

Описанието не програмите.:D

Уао! 

Всъщност и аз съм от гр. София. Можеш ли да ми направиш една програмка за стягане на коремните мускули, че нещо съм се отпуснал? Ако трябва ще дойда лично да ми преподаваш, че там съм доста бос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, kalin106 написа:

Смятам да закупя дак варна 2-4 +  Аudіо-Тесhnіса АТН-М(50)(40)(30)x . Само имам едно питане: Усб дака може ли да се ползва за телефони или аудио система за телевизори.

На телефон не съм го пробвал с OTG,но мисля че няма да станат нещата.Каква аудио система имаш предвид?

Редактирано от Любо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Любо написа:

На телефон не съм го пробвал с OTG,но мисля че няма да станат нещата.Каква аудио система имаш предвид?

Logitech Z906 5.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, kalin106 написа:

Logitech Z906 5.1

Ако последователността е компютър--->DAC---->активни тон-колони,нямаш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, XECUTIONER написа:

Това какво значение има?

Дай линк!

преди 21 часа, XECUTIONER написа:

Ей,ти сериозно ли?!Ха-ха,най-големият трол да го каже!Я дай ти линк къде си бил полезен.Аз мога много линкове да дам където си избивал комплексите си,ставал си за смях или с глупост и невежество си подвеждал,а не помагал.

Хайде,скачай пак като момиченце на бутона докладвай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Виждам, че станах за подигравка.Моля темата да се изтрие.Няма да давам повече акъл.
      Идеята беше да помогна с каквото мога.
    • от JayBird
      Здравейте! Преди година брат ми ми подари едни слушалки Jaybird freedom sprint, които са безжични bluetooth. Работеха много добре, нямах никакви оплаквания, но нещо спряха да се включват. Тогава ги бях разглобил, за да видя що е то вътре. Осъзнах, че едното кабелче се беше разкачило. Закарах ги на един сервиз където ги помолих да го запоят това кабелче, направиха го но само тази слушалка работеше и реших сега да намеря някой който се занимава дори малко повече от онези момчета в сервиза(все пак бяха сервиз за компютри и не се занимаваха със слушалки) да ми помогне поне да каже къде мога да се допитам за помощ, а пък ако има някой тук който се занимава със слушалки пак ще ми е от помощ. Също така някой ползвал ли е такива слушалки Jaybird?
    • от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от Ne sum az
      Здравейте. Искам да подобря звука на компютъра но не съм въобще запознат с аудио сферата. Засега съм си избрал тези слушалки. Знам че за тях ще имам нужда от усилвател и имам някакъв вкъщи - Yamaha AX-470 които е огромен и имам само захранващият кабел за него. (нямам никаква идея как се работи с него). Само трябва да си избера някаква Звукова карта или USB DAC. Разбрах че звуковите карти се смущават от целия този ток които е в кутията като този проблем го нямаме при DAC-овете. Но от друга страна не мога да намеря един DAC на изгодна цена. Като мисля че ви стана ясно че нямам никакви намерения да се занимавам професионално търся нещо което просто да е най-оптимално и да е добро качество за цената си. Засега съм си харесал само тази Звукова карта и нямам идея за добър DAC. Отворен съм за предложения.
      Благодаря на всички !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.