Премини към съдържанието
Пaчo

Windows Search [W7] - не работи

Препоръчан отговор

Търсенето във файл експлорера спря да работи, не помня нещо да се е случило преди да спре. Отдолу на снимките се вижда, че съм в директория с много файлове с разширение *.dwg. Като го изпиша това *.dwg в полето за търсене, никакъв резултат не се получава. 

ws1.png

ws2.png

Ако спра услугата Windows Search, тогава се появяват резултатите макар със съобщение, че търсенето ще е бавно:

ws3.png

Обаче при спряна услуга, не работи търсенето в Outlook 2010. Въобще не работи в Outlook, не да е просто бавно. Абе има детайли около поведението на търсенето в Outlook със спряна услуга, но това е заключението - не работи.

Проблемът е, че не мога да избера само едното, трябват ми и двете, търсенето и в имейла и във файловете, ползвам го ежедневно многократно. Оставих услугата Windows Search да работи и опитах с ресет на Indexing Options, отново не намира файловете. Опитах да конфигурирам Indexed Locations да е само Outlook и никоя директория с надежда да започне да търси когато изписвам завка без да чака индексиране, понеже съм му забранил да индексира директории. Пак не намира нищо във файловия експлорер. 

Кажете какво ви хрумва, къде да ровя. 

Едит: това което описвам важи за всички потребителски акаунти на тая машина, не е само за един акаунт.

Редактирано от Пaчo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съобщението е ясно - спряно е индексирането, опитай с настройки по подразбиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нулирай го и го пресъздай индекса. От Search Locations ->Advanced. Там ще намериш Rebuild в новото прозорече. Цъкни го. Имай предвид - става бавно.
windows-indexing-options-rebuild1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, simtech написа:

Нулирай го и го пресъздай индекса. От Search Locations ->Advanced. Там ще намериш Rebuild в новото прозорече. Цъкни го. Имай предвид - става бавно.

Точно това направих като казах по-горе че съм опитал с ресет на Indexing Options, не намира файловете при търсене. Днес обаче проработи, след като 4 дни не работеше. Абсолютно нищо не съм правил, само пуснах тема :)  Не би трябвало да зависи от индексирането понеже съм махнал всички директории и съм оставил само Outlook и OneNote.

ws4.png

Проблемът е "решен", но как, не знам. Благодаря за включването на теб и хайдук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dadino
      В лентата на задачите ми се появи програма с име Search Protector. Видимо не създава никакви проблеми, освен, че ме мята от браузъра, но това се случва рядко. Иконата представлява буквата "е" в син цвят, подобно на Internet Explorer. Бих искал да я премахна, защото скоро си преинсталирах компютъра и не ми се преинсталира наново Благодаря предварително!
    • от Ganchev
      Извинявам се ако не е тука мястото за тази тема...Имам един проблем с Езика на Събтитрите на Филмите!
      Преди няколко дена си гледах наи-спокоино филми на BsPlayer-a докато на следваштия ден Субтитрите ми излизат не на БГ ами на някакъв странен Език...Пробвах да ги оправя но нестава!!!МоЛя ПОМОГНЕТЕ МИ ???Искам да разбера от каде е проблема и как мога да го оправя???
    • от Martin Meramdzhiez
      Здравейте !!! Преди 2 дни Операционната ми система windows vista почна да ми лаги много и затова реших да я деинсталирам и да си остана с windows Xp пак така или иначе бях и с двете операционни системи на компютъра.Та проблема ми е че след като деинсталирах windows vista и като си включих компютъра с windows Xp проблемат беше че и на трите ми браузъра mozilla chrome internet explorer не можеха да ми отворят google search. Изписва ми че има някакъв проблем тоест че липсва нещо не мога да го разбера точно но май е като драйвър search yahoo . com ама не както вие си мислите социалната мрежа ами нещо като търсачка таки си го обяснявам и без него не може браузърите да ми отворят google.Не е от нета има нет тоест пускам си скайпа и имам нет но всичко свързано с google
      не ми се отваря !!! Моля ви помогнете. Аз сега пак се наложи да инсталирам vista за да може да ви пиша но ми помогнете дайте ми линк или от zamunda или от the piratebay или от където и да било да мога да си изталирам а не да си ъпдейтна windows Xp защото колкото пъти си сваля windows Xp то те са за ъпдейтване пък аз искам да си го пренисталирам все едно както с диск !!! Моля ви помогнете или ми кажето от къде да си изтегля този драйвър или ми дайте линк за windows Xp да мога да си го преинсталирам !!! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

• от menkisa
      Здравейте , търся бридж белот за нокиа C2-01 , бихте ли ми я дали , неможах да я намеря никъде , ултра мега супер ще ви бъда благодарен !
    • от menkisa
      Здравейте , търся една програма наречена java , чрез която мога да си пращам игри на телефона , който тръгват чрез java . Трябва ми java за nokia , ако може за C2 , но мисля , че за всяка nokia едно и също ! Благодаря ви предварително !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.