Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Затруднявам се много с втората ми курсова работа по програмиране на c++. Моля някой да ми помогне понеже няма как да я направя... Ще съм много благодарен ако някой успее да ми помогне понеже тези файлове са ми пълна индия... Благодаря предварително ! Условието ще го кача като снимка!

asd.jpg

Редактирано от Karttela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Karttela написа:

Здравейте! Затруднявам се много с втората ми курсова работа по програмиране на c++. Моля някой да ми помогне понеже няма как да я направя... Ще съм много благодарен ако някой успее да ми помогне понеже тези файлове са ми пълна индия... Благодаря предварително ! Условието ще го кача като снимка!

1. И писането/четенето ли не разбирате? Показвате неуважение към всеки, който иска да ви помогне. Да бяхте преписал текста, а

2. Вие започнете да пишете, не очаквайте всичко на готово!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexandar Jelev
      Здравейте, искам  да попитам някой може ли да ми помогне за курсовата задача, ще му бъда изключително благодарен? :)
      Задачата е следната:
      Съставете програма с функции за:
      а) Въвеждане от клавиатура във файл и в масив ( чрез добавяне) данни за автобусни превози ( до 35 ) - Автогара Варна: маршрут, дата (1 до 31), номер на автобуса, фамилия на водача, брой пътници, цена на съответните билети, обща сума на билетите - през месец юли. Извеждане текущото съдържание на масива (файла) на екран;
      б) Извеждане на екран справка за всички превози през избран ден от месеца ( със запитване за нова справка);
      в) Извеждане на екран номерата на автобусите и общата сума на билетите от превозите, извършени с тях, подредени в низходящ ред по сумата.
                   Главна функция main() -с меню  за избор на функции и проврка за състоянието на данните.  Използване на функции с предаване на параметри.

• от Plamy Gerova
      Здравейте, може ли помощ за курсовата ми задача?
      съставете програма с функции за:
      а) въвеждане от клавиатурата във файл и в масив( чрез добавяне) данни за морски пътувания (до 25)- Морска гара Варна: маршрут, кораб-име, име на капитан, цени на билетите- I,II класа, брой пасажери в съответната класа, обща сума на продадените билети- през избран месец от годината.Извеждане текущото съдържание на масива(файла) на екрана.
      б) извеждане на екран данните за превозите на кораб по въведено от клавиатурата име на кораб(със запитване за справка)
      в) извеждане на екран данните за морско пътуване с най- голяма обща сума на продадени билети.
      Главна функция main()- с меня за избор на функции и проверка за състоянието та данните.Използване на локални променливи и функции с предаване на параметри. 

• от Десислава Нешева
      Здравейте на всички. Имам въпрос, свързан с програмата си++. Имам матрица, на която търся сума от отрицателните елементи. Въпроса ми е как ще стане това нещо да се запише във файл, искам резултата да се показва само във файла, а не цялата матрица. Ето моя код:

#include <iostream>

#include<fstream>

int main()

{

int a[10][10],m,n;

int sum=0;

std::cout<<"rows= ";

std::cin>>m;

std::cout<<"cols= ";

std::cin>>n;

for (int i=0; i<m; i++)

for (int j=0; j<n; j++)

{

std::cout<<"a["<<i<<"]["<<j<<"]= ";

std::cin>>a[j];

if(a[j]<0) sum=sum+a[j];

std::cout<<"sum= "<<sum;}

return 0;

}

Благодаря, предварително !!!
    • от Boqn Tzonev
      #include <iostream> #include <iomanip> #include <string> #include <fstream> using namespace std; const int N = 5; struct player { string ime; string familia; string otbor; int nomer; int vk_golove; } igrachi[N], podredba; // Prototypes. int add_player(player a[]); void search_by_number(player a[], int &nomer_na_igracha); void search_by_team(player a[], string & ime_na_otbora); void klasirane(player a[]); void actual(player a[], int &nomer_na_igracha, string & ime_na_otbora); //********************************************** fstream igrachi_file; //********************************************** int add_player(player a[]) { int br; igrachi_file.open("igrachi.txt", ios::out | ios::app); // <--- As an "fstream" this needs to know if it is input or output. do { //cout << "\n Broi igrachi:"; cout << "\n Number of players:"; cin >> br; } while (br <= 0 || br > N); if (igrachi_file.fail()) { cout << "Error. The file is missing."; exit(1); } for (int i = 0; i < br; i++) { //cout << "Vuvedi ime na igrach:"; cout << " Enter player's first name: "; cin >> a[i].ime; igrachi_file << a[i].ime << endl; //cout << "Vuvedi familia na igrach:"; cout << " Enter a player's last name :"; cin >> a[i].familia; igrachi_file << a[i].familia << endl; //cout << "Vuvedi otbor na igracha:"; cout << " Enter a player's team: "; cin >> a[i].otbor; igrachi_file << a[i].otbor << endl; //cout << "Vuvedi nomer na igracha:"; cout << " Enter the player number: "; cin >> a[i].nomer; if (a[i].nomer > 99 || a[i].nomer < 1) { do { //cout << "Vuvedete nomer ot 1 do 99. \n"; cout << "Enter number 1 to 99. \n"; cin >> a[i].nomer; } while (a[i].nomer > 99 || a[i].nomer < 1); } igrachi_file << a[i].nomer << endl; //cout << "Vuvedi vkarani golove na igracha:"; cout << " Enter player goals scored: "; cin >> a[i].vk_golove; if (a[i].vk_golove < 0) { do { //cout << "Vuvedete golove >= 0 \n"; cout << "Enter goals >= 0 \n"; cin >> a[i].vk_golove; } while (a[i].vk_golove < 0); } igrachi_file << a[i].vk_golove << endl; } igrachi_file.close(); } void search_by_number(player a[], int &nomer_na_igracha) { int flag = 0; igrachi_file.open("igrachi.txt", ios::in); igrachi_file.seekg(0); if (igrachi_file.fail()) { cout << "Fail to open the file"; exit(1); } for (int i = 0; i < N; i++) { igrachi_file >> a[i].ime; igrachi_file >> a[i].familia; igrachi_file >> a[i].otbor; igrachi_file >> a[i].nomer; igrachi_file >> a[i].vk_golove; if (nomer_na_igracha == a[i].nomer) { cout << "Igrach: " << a[i].ime << " " << a[i].familia << "\nOtbor: " << a[i].otbor << "\nNomer: " << a[i]. nomer << "\nVkarani golove: " << a[i].vk_golove << endl; flag++; } } if (!flag) cout << endl << "Nqma takuv igrach!" << endl; igrachi_file.close(); } void search_by_team(player a[], string & ime_na_otbora) { int flag = 0; igrachi_file.open("igrachi.txt", ios::in); igrachi_file.seekg(0); if (igrachi_file.fail()) { cout << "Fail to open the file"; exit(1); } for (int i = 0; i < N; i++) { igrachi_file >> a[i].ime; igrachi_file >> a[i].familia; igrachi_file >> a[i].otbor; igrachi_file >> a[i].nomer; igrachi_file >> a[i].vk_golove; if (ime_na_otbora == a[i].otbor) { cout << "Igrach: " << a[i].ime << " " << a[i].familia << "\nOtbor: " << a[i].otbor << "\nNomer: " << a[i]. nomer << "\nVkarani golove: " << a[i].vk_golove << endl << endl; flag++; } } if (!flag) cout << endl << "Nqma takuv otbor!" << endl; igrachi_file.close(); } void klasirane(player a[]) { igrachi_file.open("igrachi.txt", ios::in); igrachi_file.seekg(0); // <--- Not needed as the file pointer is already at the beginning from the open statement. for (int i = 0; i < N; i++) { igrachi_file >> a[i].ime; igrachi_file >> a[i].familia; igrachi_file >> a[i].otbor; igrachi_file >> a[i].nomer; igrachi_file >> a[i].vk_golove; } cout << "ime" << setw(15) << "familia" << setw(15) << "otbor" << setw(15) << "nomer" << setw(15) << "vkarani golove" << endl; for (int i = 0; i < N; i++) { cout << a[i].ime << right << setw(15) << a[i]. familia << right << setw(15) << a[i]. otbor << right << setw(15) << a[i]. nomer << right << setw(15) << a[i].vk_golove << endl; } igrachi_file.close(); } int main() { int choice; int nomer_na_igracha; string ime_na_otbora, familia_na_igracha; player a[N]; do { cout << "\n================================================================================" << endl; cout << "\t\tMenu\n\n"; //cout << "= Izberete:\n"; cout << " Choose:\n"; //cout << "= 1. Dobavqne na igrachi\n"; cout << " 1. Add players\n"; //cout << "= 2. Spisuk s igrachite\n"; cout << " 2. List of players\n"; //cout << "= 3. Spravka za igrach po nomer\n"; cout << " 3. Reference for player by number\n"; //cout << "= 4. Spravka za igrach po otbor\n"; cout << " 4. Player report by team\n"; //cout << "= 5. Aktualizirane\n"; cout << " 5. Update\n"; //cout << "= 6. Krai\n"; cout << " 6. End\n"; cout << "\n================================================================================" << endl; cin >> choice; switch (choice) { case 1: { add_player(a); break; } case 2: { klasirane(a); break; } case 3: { cout << "Tursene po nomer: "; cin >> nomer_na_igracha; search_by_number(a, nomer_na_igracha); break; } case 4: { cout << "Tursene po otbor: "; cin >> ime_na_otbora; search_by_team(a, ime_na_otbora); break; } case 5: { cout<< "Update:"; cin>> nomer_na_igracha, ime_na_otbora; } break; } } while (choice != 6); } Здравейте имам нужда от малко помощ с моята курсова задача.Остана ми да направя единствено актуализацията ,но не мога да се справя. Ето и какво съм направил по актуализацията.Ще го постна като отговор долу.

void actual(player a[], int nomer_na_igracha, string ime_na_otbora) { int i{}; fstream igrachi_file; igrachi_file.open("igrachi.txt", ios::in); while (getline(igrachi_file, a[i].familia)) // <--- Changed. { igrachi_file >> a[i].vk_golove; igrachi_file.ignore(std::numeric_limits<std::streamsize>::max(), '\n'); // <--- Requires header file <limits>. getline(igrachi_file, a[i].otbor); i++; } igrachi_file.close(); //cout << "Vuvedete igrachite chiqto informaciq iskate da redaktirate: "; cout << "Enter the players whose information you want to edit: "; //cin >> num; // <--- Not defined or used. //cout << "\n Ime: "; cout << "\n Name: "; std::cin.ignore(std::numeric_limits<std::streamsize>::max(), '\n'); // <--- Requires header file <limits>. getline(cin, a[i].familia); //cout << "\n Golove: "; cout << "\n Goals: "; cin >> a[i].vk_golove; // <--- goals. cin.get(); cout << endl << endl; } Кодът не е правилен.Да се види до къде съм стигнал.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.