Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи купих универсално дистанционно Diva RC-112E за телевиора ми,стар Самсунг защото кучето дъвчеше дистанционното и сега не може да се изключва ТВ-то от него.Та за това си казах взимам най-евтиното универсално дистанционно за да може ако го издъвче и него поне да не съм дал 25-35 лв. за някъкво гъзарско дистанционно Philips а взех някъкъв див китаец "Diva"!Та следвам аз стъпките за настройване на дистанционното,свети лапичката на дистанционното,свети и диода на телевизора като натискам Diva-та обаче дотам ,не прави това което натискам само отчита че си натискам!Някъкви идеи как да го докарам и да прави това което искам!?Инструкциите са за 4 вида свързване,ама аз си мисля че вече е свързано щом комуникира с ТВ-то и свети диода на телевизора като цъкам това тъпо дистанционно!Батериите са му чисто нови Дюрасели струващи колкото половината дистанционно ама пак не ще!В три от четирите вида свързване пише да настроя телевизора да бъде контролиран ей това ако знам как да стане!?Цитирам от книжката дословно "Manually turn on the appliance to be controlled..."
Само отзаде на дистанционното има едно друго упътване според което трябва да натисна устройството което искам да управлявам демек тв,двд и тн. Та натискам ТВ VOL+ И CH+ въвеждам кода от книжката за Самсунг 003 и дистанционното комуникира с телевизора защото както казах свети и телевизора като го натискам това дистанционно ама не прави каквото се натиска,само отразява че се натиска нещо!
Някой да е настройвал такъв боклук и да има спомен как става магията ,че сега всеки път трябва да ставам да го спирам от копчето или да го настройвам да заспива!?
Ще приложа и инструкциите дано някой ги разбере по-добре от мен и разбере къде бъркам!IMG_20170121_000106-02.jpg

IMG_20170121_000142.jpg

П.С. :Оправих се момчета,ако някой има същото дистанционно и същия проблем да ми пише ще му спестя мъката,админа може да заключи темата!

Редактирано от ajibas (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Решението се пише тук, за да е видно и полезно за всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 8 месеца по-късно...
преди 14 часа, Radoslava Angelova написа:

П.С. :Оправих се момчета,ако някой има същото дистанционно и същия проблем да ми пише ще му спестя мъката,админа може да заключи темата!

И защо на лични, а не споделиш тук, та да е видно и полезно за всички?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брал съм ядове с друг модел универсално дистанционно. Сядаш и започваш да вкарваш подред кодовете от 000 до 999. След всеки код си запиши на лист какво работи и какво не. Малко е играчка, но при мен свърши работа. Оказа се, че на три кода 019, 185, 444 работят най-много функции, въпреки, че за телевизора даваха код 092. Има някои недостатъци, но се ядва. Например бутона за контраста регулира яркостта, този за яркостта регулира цветовете и този за цветовете регулира контраста, но с това се свиква. Друг недостатък е, че ТВ-то се изключва от дистанционното, но трябва да го включа от бутона на телевизора. При смяна на батериите кода се вкарва отново /запиши го някъде/. Опитай това да вкараш всеки код и успех, ако не стане купуваш дистанционно за модела и го вдигаш високо, да него набара кучето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
на 21.01.2017 г. в 0:09, ajibas написа:

Значи купих универсално дистанционно Diva RC-112E за телевиора ми,стар Самсунг защото кучето дъвчеше дистанционното и сега не може да се изключва ТВ-то от него.Та за това си казах взимам най-евтиното универсално дистанционно за да може ако го издъвче и него поне да не съм дал 25-35 лв. за някъкво гъзарско дистанционно Philips а взех някъкъв див китаец "Diva"!Та следвам аз стъпките за настройване на дистанционното,свети лапичката на дистанционното,свети и диода на телевизора като натискам Diva-та обаче дотам ,не прави това което натискам само отчита че си натискам!Някъкви идеи как да го докарам и да прави това което искам!?Инструкциите са за 4 вида свързване,ама аз си мисля че вече е свързано щом комуникира с ТВ-то и свети диода на телевизора като цъкам това тъпо дистанционно!Батериите са му чисто нови Дюрасели струващи колкото половината дистанционно ама пак не ще!В три от четирите вида свързване пише да настроя телевизора да бъде контролиран ей това ако знам как да стане!?Цитирам от книжката дословно "Manually turn on the appliance to be controlled..."
Само отзаде на дистанционното има едно друго упътване според което трябва да натисна устройството което искам да управлявам демек тв,двд и тн. Та натискам ТВ VOL+ И CH+ въвеждам кода от книжката за Самсунг 003 и дистанционното комуникира с телевизора защото както казах свети и телевизора като го натискам това дистанционно ама не прави каквото се натиска,само отразява че се натиска нещо!
Някой да е настройвал такъв боклук и да има спомен как става магията ,че сега всеки път трябва да ставам да го спирам от копчето или да го настройвам да заспива!?
Ще приложа и инструкциите дано някой ги разбере по-добре от мен и разбере къде бъркам!IMG_20170121_000106-02.jpg

IMG_20170121_000142.jpg

Да беше обяснил

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...
  • 10 месеца по-късно...

Следвате инструкциите отзад на дистанционното,пробвате със кодовете за вашата марка тв и си го записвате отзад в случай че сменяте батериите че ще трябва наново да го търсите ако не сте го записали.Иначе това е или поне при мен така сработи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от 5TarDimitrov
      Здравейте, как може да се възстонови изчезнал ИМЕИ на самсунг А22 след префлашване(пробвано е да се върне оригиналния софтуер). Или ако знаете сервизи във Варна, които се занимават с оправяне на софтуерни проблеми.
    • от l-8
      здравейте,
      преди няколко часа свързах нов ( на 10 дни ) samsung galaxy a12 с домашен комп чрез оригиналния usb-u кабел и успях да прехвърля файлове от компа на samsung-a. след това разкачих двете устройства и започнах да променям настройките на samsung-а. не мога да си спомня точно какво променях, но бяха доста неща. като резултат, при повторен опит да прехвърля файлове от компа на телефона, компът вече не 'вижда' телефона. флашките ги вижда, а телефона не го вижда на disks utility.
      спомням си, че променях настройки-поверителност-мениджър на разрешенията. изключвах разрешенията на различни приложения да правят някакви неща. не помня какво и къде точно променях, но резултата е налице - компа невижда телефона.
      някой знае ли, кои настройки трябва да са разрешени за да се получи връзката?
      версията на android e 11
    • от Радослав1
      Здравейте, преди няколко дни си взех горепосоченият модел. Отначало всичко беше окей, гледах си Нетфликс, YouTube, използвах си напълно пълноценно смарт функциите, до днес. По време на филм спря да зарежда и явно се отвърза от Wi-Fi мрежата. Така и не се свърза повече, полето за мрежи и свързване позволява само с кабел, безжичната функция изобщо не мога да я отворя, камо ли да търси за мрежи. Не ми се иска да го връщам, защото много ми хареса, затова ще пробвам каквото трябва, за да се оправи. Връщах фабрични, преинстслирах го, изключвах го от щепсела и чаках, пробрах и други малоумнщини от интернет, но без резултат. 
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от l-8
      здравейте,
      до колко процента е нормално да бъде заредена батерията на смартфон samsung непосредствено след получаване от куриера, т.е. до колко процента е нормално да е фабрично заредена? каква е практиката на samsung в това отношение? аз получих телефон с батерия на 63%.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване