Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, имам проблем изчезнаха файловете на флашката ми, виждам ги на менюто на моя компютър че флашката е пълна колкото трябва а като отворя все едно няма нищо вътре, мога да записвам нова информация на флашката виждам я но старата стои там заемя мястото но не я виждам а ми трябва и ми е ценна , затова немога да форматирам флашката и да продължа , въпроса е как да си изтегля информацията.  Какво е това чудо? Копирям цялятя флашка на друго място, копира се в пълен размер прехвърля файловете но на другото място пак не се виждат и немогат да се ползват? А заемат нужното място и се прехвърлят?

За пръв път се сблъсквам с този проблем? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 - Слагаш флашката

2 - Пускаш CMD с администраторски права от менюто старт

3 - пишеш attrib -h -r -s /s /d g:\*.*  . Ако не стане командата пробвай: G:\>attrib -r -s -h /s /d *.* (където е "g или G" пишеш твоята буква на устройството където се намира флашката, тоест можеш да видиш това от "Моя компютър") и даваш Enter.

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Sevt написа:

Здравейте колеги, имам проблем изчезнаха файловете на флашката ми, виждам ги на менюто на моя компютър че флашката е пълна колкото трябва а като отворя все едно няма нищо вътре, мога да записвам нова информация на флашката виждам я но старата стои там заемя мястото но не я виждам а ми трябва и ми е ценна , затова немога да форматирам флашката и да продължа , въпроса е как да си изтегля информацията.  Какво е това чудо? Копирям цялятя флашка на друго място, копира се в пълен размер прехвърля файловете но на другото място пак не се виждат и немогат да се ползват? А заемат нужното място и се прехвърлят?

За пръв път се сблъсквам с този проблем? 

Опции на папки - Изглед - Сложи тикчето да  показва скритите папки и файлове - Махни тикчето "Скривай защитените файлове на операционната система" и ще видиш папките. Проблема с флашката е,че е заразена и всички файлове са скрити , не само това ами и всички преносими носители които вкарваш вътре на този компютър се заразяват автоматично.

Проблема се решава с тулчето USB Fix https://www.usb-antivirus.com/2014/02/usbfix-tutorial-clean-option/

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от moonluna
      Нямам много снимки и видеоклипове в компа, но паметта е доста пълна.  Ще изтрия много папки, но ме е страх да не изтривам нещо важно. Имам няколко програми с голям размер, но не мисля, че само заради това е пълна паметта. Най-много простронство заема папката Program Files.
    • от Sinan Halilov
      Здравейте, 
      Днес реших да си инсталирам нова ОС с флашка. 
      Направих бутващото устройство (в случая е флаш памет) обаче даваше ми някакви проблеми при инсталиране. Писах в форума обаче не намерих решение. Аз като се мъча да инсталирам наколко пъти форматирах флашката и накрая не ми отваря вече флашката вижда я възпроизвежда се звуков сигнал но като искам да отваря папката ми изписваа " Поставете диск в USB устройството (E:)." Пробвах всички портове но няма ефект. 

• от [email protected]
      Здравейте, намерих това, но като го инсталирах не работи на Windows 10:
      broken-e/DragDropConfirm: A simple shell extension for Windows to stop accidental drag and drop moves of folders.
      Все пак, който е с Windows 7 - може да си го инсталира. Там работи.
      Изтегля се от зеления бутон Clone or download, след което Download ZIP. Инсталира се от папка Installer , след което се отваря DragDropConfirm_installer.exe
      Мисля че няма никакъв допълнителен графичен потребителски интерфейс и настройки  - просто работи при опит за преместване на елемент.

При провлачване на папка(и) или файл(ове) към дадено място без задържането на Ctrl, изкарва съобщение/диалогов прозорец с ОК и Отмяна, питащ на Английски език:
      Сигурни ли сте че искате да преместите файла(файловете) или папката(папките) до следното местоположение:
      X:\XX\XX... 

DragDropInterceptor - Google Search
      prevent accidental move by drag and drop - Google Search

Моля, ако някой може да напише работещ скрипт или нещо подобно (програмка) за Windows 10 - да заповяда. Може би на AHK (Auto Hot Key) ?
      Намирам го това за много полезно. Вярно е че има десен бутон и "Отмени преместване", ама все пак ...
    • от [email protected]
      Здравейте,
      При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.
      Моля за помощ относно проблема.
      Поздрави,
      [email protected]

• от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
  • Дарение

• Добави ново...