Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди около половин час антивирусната направи ъпдейт и поиска рестарт на лаптопа. Рестартирайте го, но не иска да зареди. Зарежда до екрана на Windows, започва да се върти и толкова, така си стои. После ми показа грешка 0xc0000017 и ми казва, че нямам достатъчно ram за да стартирам(с 8 GB съм). В момента съм го оставил да си почине малко, но ми трябва помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат
  1. Boot your computer into Windows.
  2. Right click the Start button and select Command Prompt (Admin).
  3. Type bcdedit /enum all and press Enter.
  4. You'll see a list of all the memory locations that have been deemed 'bad', this list can be cleared.
  5. Type bcdedit /deletevalue {badmemory} badmemorylist and press Enter (type this verbatim, {badmemory} is not a placeholder for anything).
  6. Close the Command Prompt window and restart your computer.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението, но май не ме разбра. Лаптопа се включва, харда започва да върти, показва се рекламата на Windows и толкова, нищо повече не мърда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли инсталатор на DVD/USB HDD? Ако имаш, зареждаш от него и като зададеш Езиковите настройки, натискаш Shift+F10. И като се появи черният прозорец на Command propt следваш указанията по-горе от т.3.
Ако нямаш инсталатор, си изтегляш някой Windows 10  и си правиш флашка или DVD.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам инсталатор на DVD/USB. Ще се опитам да опиша проблема сега, защото съм на друг компютър а снощи писах от телефона.

При включване на лаптопа ми зарежда началния екран, появява ми се това изображение и само върти отдолу

Пробвах всички възможни опции от f8 менюто, но пак не става. Имам опасения, че е от харда, защото не го чувам да работи изобщо, но затова писах тук, защото не съм специалист.

5f9782d7-6631-4081-899c-4deb6f15bd2d.png

win-10-startup-settings.jpg

Редактирано от martiron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На F6 как реагира? Може и кофти сектор да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не реагира по никакъв начин, стои си същия прозорец(стартиращия).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, тествай машината (диска) в Hiren's или в Sergei Strelec среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Ами, тествай машината (диска) в Hiren's или в Sergei Strelec среда.

Как да го направя това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш си зареждащ CD/DVD/USB диск, зареждаш от него и правиш тест на твърдия диск. Може да направиш тест с HD Tune, с фирмен инструмент на производителя на твърдия диск. Може да направиш проверка за грешки на файловата система на зареждащия дял, на Windows дела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, заемам се. Когато го направя ще пиша тук, за да може ако има още някой с подобен проблем да види как да си го реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нагласих флашката с програмата HDD regenerator(инсталирана, само да я зареди), нагласих boot option menu-то да буутва през usb hard drive и като стартирам ми изписва пак номера на грешката. Пробвах да му дам enter, за да пробва наново и да може флашката да захапе, но не става. Пробвах и с debugging, пак не става. Пробвах и с boot logging, както и през safe mod, същия неуспех. Да не би да правя нещо нередно с флашката? От boot опциите му дадох да

UEFI ORDER:

USB DISKETTE ON KEY/USB HARD DISK (изместих го на първо място, мисля, че така се правеше) и пак нищо. При стартиране индикатора на флашката светва(захапва) но после изгасва и пак прозореца с въртящите точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, UEFI, това е друго нещо.
В BIOS  задай Legacy/CSM Boot Support и Secure boot - Disabled, 
И за да работи HDD Regenerator трябва в BIOS да се превключи от AHCI на IDE
Въпреки, че не съм много убеден, че той ще свърши работа.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се получава. Сложих и HD Tune, стартирах и през него, но нищо не става, въобще не ми дава нито меню на програмата, нито нищо. Махах Legacy-то, то пък въобще не зарежда windows-a тогава и ме праща само към system проверката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, martiron написа:

ме праща само към system проверката

Коя точно проверка? Описание или снимка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Коя точно проверка? Описание или снимка?

HP Advanced System Diagnostics.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от вградения в BIOS инструментариум направи ли проверка на диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно огромно благодаря за помощта на ExaFlop, че ме изтърпя цели два дни да не ми тегли една майна, и направи така, че от неработещ Windows да си тръгне нормално. Наистина съм много благодарен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кратко резюме: chkdsk  не успя да се сбори с проблема - след двукратна обработка на част от диска, маркираните като лоши сeктори от HDD Regenerator, системата зареди благополучно. Другото са проблеми със старт менюто и зоната за уведомяване, решени в Powershell - регистриране на metro apps. 
Приложени малко оптимизации. И машината се възроди.
Е, има проблем - бавен твърд диск. От мен толкова по въпроса. :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.