Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам желание да си "ъпгрейдна" компютъра , но за съжаление не съм достатъчно компетентен за да направя правилния избор. Единствено и само знам ,че процесора , захранването и дъното  трябва да са съвместими (поправете ме ако греша). Ето с това разполага компютъра ми в момента :

Operating System

Windows 7 Professional 64-bit SP1

CPU

Intel Pentium G630 @ 2.70GHz 52 °C

Sandy Bridge 32nm Technology

RAM

4,00ГБ Single-Channel DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)

Motherboard

INTEL Corporation H61M-DS2 (Intel Pentium CPU G630 @ 2.70GHz)      40 °C

Graphics

LCD195VXM+ (1280x1024@60Hz)

1024MB ATI AMD Radeon HD 6700 Series (Gigabyte)    67 °C

Storage

931GB Hitachi HDS721010CLA332 ATA Device (SATA)     39 °C

Optical Drives

HL-DT-ST DVDRAM GH22NS90 ATA Device

Audio

AMD High Definition Audio Device

Моята цел е да "ъпгрейдна" процесора ми и RAM паметта , като може и да ми дадете препоръки и за видео карта (за да имам в предвид за в бъдеще).Разполагам с около 250-300 лева (възможно е и да надвиша този бюджет). Благодаря предварително !

Захранване.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео карта надали ще може да ъпгрейтнеш това което аз видях дъното поддържа i5 2500 може да го сложиш+ още 1 плочка от 4гб рам и по натам нова карта но когато я сменяш ще се наложи и ново захранване най-вероятно. Изчакай и други мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало ново захранване после всичко останало.

http://www.vario.bg/seasonic-eco-430w-ssr-430st

http://obiavi.data.bg/single/581102/246-ядрени-процесори-intelamd-core-i7core-i5quadxeon -  i5-3350P Цена 180.00лв.

п.с. Преди да махнеш стария процесор трябва да обновиш биоса. 

Отвори капака на кутията и виж коя ревизия ти е дъното. Пише я в ъгъла от страната където са изходите.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желая да сменя единствено и само процесора за момента и да добавя още RAM  и да бутам с тях поне 1 година. Затова питам конкретно какво може да се направи относно двете неща , като се има предвид с какво разполагам. Пак подчертавам ,че не съм достатъчно компетентен , но все пак наистина ли ми е чак толкова критично захранването ? 
П.П. сега видях ,че сте редактирали отговора си... Благодаря !

Редактирано от Nikola Dadov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се преебе някоя част или повече от една ще разбереш защо първо се почва от захранването и после се мисли за всичко останало.

Критично е понеже буквално е игра на руска рулетка а тия части струват пари. Най-честия проблем е заминали си хардове и надути кондензатори по-дъното.

После се почват едни коментари за производителите им а проблема обикновено се дължи на калпаво захранване.

Това няма връзка с токовите удари там вече поголовно заминава всичко вместо само захранването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъка е. Да предложа също сходен и по евтин вариант ако иска да спести от захранване с тоя притискащ бюджет. PSU Chieftec GPA-450B8 450W много добро изпълнение за бюджетни ниски на производителност конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Nikola Dadov написа:

Здравейте ! Имам желание да си "ъпгрейдна" компютъра 

Ми действай! Добави си RAM щом искаш и смени процесора! За целта си виж упътванията за дъното т.е. какво може да сложиш и какво не (всичко е описано, но трябва някой да чете) и това е. Другото са глупости и излишно набутване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Като начало ново захранване после всичко останало.

http://www.vario.bg/seasonic-eco-430w-ssr-430st

http://obiavi.data.bg/single/581102/246-ядрени-процесори-intelamd-core-i7core-i5quadxeon -  i5-3350P Цена 180.00лв.

п.с. Преди да махнеш стария процесор трябва да обновиш биоса. 

Отвори капака на кутията и виж коя ревизия ти е дъното. Пише я в ъгъла от страната където са изходите.

Не мога да открия къде пише номера на ревизията може би защото аз самия не знам какво търся точно та затова снимах частите от дъното които не са покрити от вентилатора на процесора и от видео картата 

18083658_1268280273226600_586370795_o.jpg

18120285_1268280599893234_1766300303_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тая част дето не си я снимал. Пада се от към гърба на кутията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Roujin Z написа:

В тая част дето не си я снимал. Пада се от към гърба на кутията.

Така открих го Rev. 2.0 благодаря за насоките ! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче почисти го малко този компютър. Вземи сешоара на майка ти, и без да му пускаш нагревателя, почисти тия прахоляци от кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от tigid
      Здравейте, днес събудих стария си компютър ( в момента използвам лаптоп ) и понеже не разбирам от компютърен хардуер се обръщам към вас..
      HDD-то по някаква причина издаваше кликащ звук постоянно, поради което го изчистих чрез cmd. След което инсталирах Win 7 през USB. Относно това искам да попитам какви драйвъри трябва да инсталирам?
      И втория ми въпрос се отнася за параметрите. Това е конфигурацията. Да попитам как евентуално мога да почва да го ъпгрейдвам, от къде да почна за да мога да разцъквам игрички, понеже не знам дали е заради липсващи драйвъри, но дори и браузърите са бавни. Благодаря ви! 
      ПС: Колкото до сглобяването на частите, уверен съм, че ще се справя, но понеже са чувствителна техника обмислям като ги взема евентуално да ги нося на някой да ги сглоби.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като не знам в последно време на какво да играя реших да пусна една темичка тук, пък туко-виж някой от Вас има правилното предложение в "ръкава" си.
      Бих пробвал някоя RPG игра, но да не е World Of Warcraft, искам да е нещо за което не се налага да давам пари.
      Конфигурация и параметри:
      Intel-Core i3-7100 3.0Ghz (3MB)
      MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB
      4GB RAM DDR4
      HDD 1TB (Не знам защо изобщо Ви споменавам за харда, но..)
      Мисля че това е всичко което Ви е нужно да знаете, ще се радвам да чуя Вашите предложения.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте ! Нужна ми е помощта Ви за избор на нов лаптоп и реших да се посъветвам с Вас за конфигурации . Разполагам с бюджет около 1100 лева които мога да дам за лаптоп. Искам да ми предложите някакъв, който да издържа на тежки програми за програмиране и да издържа игри като CS:GO примерно. Благодаря предварително !
    • от samuil.
      Здравейте, притежавам лаптоп Lenovo Legion Y520 и имам конкретен въпрос, възможно ли е да се смени матрицата на екрана с друга? В момента е с модел LG Philips LP156WF6-SPK3 (30 пинов.) Тъй като често се налага да се занимавам с фотообработка се нуждая от IPS екран с по-добро покритие на sRGB. Когато не съм вкъщи няма как да използвам външен монитор. Разбира се, избързах с покупката на лаптопа подмамен и от ниската цена, за това ви моля за съвет. Ясно, че ще кихна едно 150+ лева за нова матрица, но се надявам да си струва. Спрял съм се на тази LG LP156WF6-SPB5 в тестове на  ASUS GL552VW ѝ дават 91% sRGB. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.