Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам нужда от помощ с една флашка. Щом я свържа към лаптопа и изписва директно, че иска да се форматира без да ми дава да отворя самата директория дори. Грешката явно е логическа. Дори да искам да я форматирам не се получава, защото форматирането се прекратява автоматично. Флашката е RAW формат, но като цяло имам доста важна информация на нея и ми се иска да я запазя. Та дали има някакъв начин за оправяне на USB-то без форматиране? (Клиповете в YouTube Не вършат работа в моя случай.)

usb.png

Untitled.png

Редактирано от Явор Г. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

преди да предприемеш тези действия за възстановяване на флашката
изчакай други потребители да изкажат мнения

предупреждавам, че тези действия възстановяват работоспособността на флашката, но изтриват цялата информация

стартирай като администратор

58fecfa2ea6e8_Bitmap.jpg.0f86a742d688691d91cd009186d8d9ef.jpg58fecfb05222b_Bitmap1.jpg.aad5f0aca5c33ca9534d2222e3f7ab6a.jpg

натисни долу бутона "запис"

58fecfbef3044_Bitmap2.jpg.0d039892a30fb88e113a5d274e223fe4.jpg

потвърждаваш с "да"

58fecfce9c937_Bitmap3.jpg.4bbcde71c2e28c6db93d6fe6344cfab3.jpg

процес запис

след записа форматираш с инструмент на windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай я за грешки, и ще се оправи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, NBS 9322 написа:

Сканирай я за грешки...

и може да се оправи.
Ако това не помогне може да се сканира с Testdisk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 26 минути, NBS 9322 написа:

Сканирай я за грешки, и ще се оправи.

на мен ми е интересно да разбера, как се сканира флашка с нулев размер
благодарен ще съм да науча подробности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, дръндю написа:

на мен ми е интересно да разбера, как се сканира флашка с нулев размер
благодарен ще съм да науча подробности

Това че Уиндоус я чете/разпознава като нулев размер, неозначава че нещата стоят точно така. Това е често срещан бъг в Уиндоус, напълно съм сигурен че не е заради флашката. На скрииншота по-горе е отворил прозорец >Свойства, клик върху Инструменти> клик върху проверяване за грешки> Това е начина.

И на мен ми се е случвало картата памет на таблета, да ползвам под Уиндос, като ми е правила този проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, NBS 9322 написа:

Това че Уиндоус я чете/разпознава като нулев размер, неозначава че нещата стоят точно така. Това е често срещан бъг в Уиндоус, напълно съм сигурен че не е заради флашката. На скрииншота по-горе е отворил прозорец >Свойства, клик върху Инструменти> клик върху проверяване за грешки> Това е начина.

И на мен ми се е случвало картата памет на таблета, да ползвам под Уиндос, като ми е правила този проблем.

благодаря за отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пробвате в среда на Линукс? Или пак не става? Последно бях използвал някакъв инструмент на hp ли беше, не помня... Тук гледам някакъв, но не съм го пробвал: http://www.easeus.com/data-recovery-solution/usb-flash-pen-drive-repair-tool.html

вероятно сте я извадили без да цъкнете на безопасно изваждане, предполагам...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от User15
      Здравейте имам проблем с каране на колата на бензин. На празен ход си работи нормално, когато тръгна да превключвам забива. Когато колата загрее започва да забива по малко, a на газ си е добре. Някой има ли идея какъв може да е проблема? Колата е NIssan Terrano 2.4.
    • от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.