Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За момента посещавам един курс, където тъкмо приключихме уроците за C и ни предстои курс по C++.

Само че към една фирма ми поставиха за задача на направя калкулатор на C# с графичен интерфейс, подобен на калкулатора в Windows.  С нулевите си знания по C# и гледане из нета, сътворих един, но той естествено е пълен с бъгове и трябва да го оправя.

За момента извършва елементарни математически действия (+, -, * и /) само с цели числа. С дроби изобщо не работи. Това е едното предизвикателство.

Второто е, че искат данните да се вкарват както с мишката, така и от клавиатурата. Има и още неща, но тях ще ги измисля някак.

Та.....основното ми питане е, къде да намеря литература за C# Windows Forms. Нещо да ми препоръчате, защото подозирам че само с ровене и гледане от тук и от там, най-много тотално да се объркам и съвсем да оплескам задачата.

Редактирано от Nadinche (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали това може да ти свърши работа. Инaче за литература, ето тази книга, но не знам дали има нещо за Windows Forms. Успех!

Редактирано от Gogo456 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Nadinche написа:

За момента посещавам един курс, където тъкмо приключихме уроците за C и ни предстои курс по C++.

Само че към една фирма ми поставиха за задача на направя калкулатор на C# с графичен интерфейс, подобен на калкулатора в Windows.  С нулевите си знания по C# и гледане из нета, сътворих един, но той естествено е пълен с бъгове и трябва да го оправя.

За момента извършва елементарни математически действия (+, -, * и /) само с цели числа. С дроби изобщо не работи. Това е едното предизвикателство.

Второто е, че искат данните да се вкарват както с мишката, така и от клавиатурата. Има и още неща, но тях ще ги измисля някак.

Та.....основното ми питане е, къде да намеря литература за C# Windows Forms. Нещо да ми препоръчате, защото подозирам че само с ровене и гледане от тук и от там, най-много тотално да се объркам и съвсем да оплескам задачата.

И ние правихме такъв калкулатор в C# курса миналата година. Не работи с дробни числа, защото подозирам, че си му задал да приема само integer в user input-а. Задай му double, вместо int. Double приема както целочислени стойности, така и дробни, а и максималното число, което калкулаторът ще приеме е доста голямо.

За това данните да се вкарват с мишката не мога да ти помогна, защото не сме стигали дотам в курса.

Колкото до литература - има един огромен учебник на Светлин Наков, който струва 10 кинта и в който има всичко:

v-vedenie-v-programiraneto-sas-c_1_.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този учебник го имам. Още не съм го прочела целия, но няма нищо за Windows Forms, защото го разгледах

Иначе за числата, не са int , а са double. Проблемът идва при четенето на ".". Реално програмата чете и превръща през цялото време числа в стрингове и обратно. Някъде там се оплескват нещата, но това ще го изровя от някъде.

Иначе за четенето и от клавиатурата и с мишката, някъде в описанието на бутоните се вкарва израз, който указва, че натискането на бутона Х с мишката е еднакво с натискането на клавиша Х, само че не знам как:)

И търся литература:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

Колкото до литература - има един огромен учебник на Светлин Наков, който струва 10 кинта и в който има всичко:

Този учебник е безплатен за изтегляне онлайн. (не говоря за пиратстване)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, niki292002 написа:

Този учебник е безплатен за изтегляне онлайн. (не говоря за пиратстване)

Да, така е, безплатен е. Аз го имам и в двата варианта, защото на мен лично ми е по-удобен на хартия, отколкото да сменям прозорци непрекъснато. А и 10 лв. за 1000 страници са нищо пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, моля да не коментираме учебника, освен ако не съдържа нещо, което би ми било от полза и съм го пропуснала.

Въпросът ми е друг и ако знаете отговор пишете. Ако не, няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказва се, че необходимата ми информация не е в учебник по C#, а в учебник по .NET, така че намерих един по-старичък такъв, който се надявам да свърши работа:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.