Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди една седмица си купих четец - Kobo Mini. Естествено веднага след като си купих четеца поръчах и един калъф, за да бъде защитен от надраскване и удари. Обаче интересното е, че именно този калъф, колкото и да е противоречиво, ми оцвети по някакъв начин задния панел (капак). 

Ето тук на снимките може да се види как е нацапан капака. Тази тънка линия "боя" покрай бялата лайсна се появи откакто поставих четеца в този кожен калъф. Естествено петната са по целия капак, но се забелязват по-трудно на другите места. 

Пробвах с няколко препарата (обезмаслител, препарат за почистване на дисплей, спирт) да третирам мястото - без успех. Боята на пластмасовия капак е непокътната, тъй като е четеца е нов. Съмнявам се, че тази "линия" (и другите бледи петънца), която се наблюдава на снимките, явно е взаимодействала с боята на капака и в последствие се е сляла с нея. Но как се е случило това при положение, че калъфа не е мокрен никога и не отделя боя в сухо състояние?... 

Може това да не е правилното място за тази тема, но мисля че тук, благодарение на вас, ще успея да стигна до отговор. - Извинявам се, ако темата не е за тук.

Ако имате идея как мога да премахна тези петна без да наранявам повърхността ще съм благодарен.

Редактирано от Nikolla Mitkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Nikolla Mitkov написа:

.Пробвах с няколко препарата (обезмаслител, препарат за почистване на дисплей, спирт) да третирам мястото - без успех

Щом си пробвал толкова силни препарати и не е станало имам друго предложение.С мека кърпа и малко крем за ръце или лице с овлажняващ ефект( слагаш малко на кърпата - колкото леща и без да натискаш много минаваш в/у мястото).

Редактирано от Viktor Yanakiev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Viktor Yanakiev написа:

Щом си пробвал толкова силни препарати и не е станало имам друго предложение.С мека кърпа и малко крем за ръце или лице с овлажняващ ефект( слагаш малко на кърпата - колкото леща и без да натискаш много минаваш в/у мястото).

Благодаря! Ще пиша ако има резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Viktor Yanakiev написа:

задължително пиши !

аз така си почиствам лаптопа от пръсти

Благодаря, колега, но няма ефект. Как се получи тази каша не мога да си обясня...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много исках да стане,но явно е нещо много силно щом със спирт и обезмаслител не е станало......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Viktor Yanakiev написа:

Много исках да стане,но явно е нещо много силно щом със спирт и обезмаслител не е станало......

Именно, въпросът е: как е възможно кожен калъф с плат от вътрешната страна да остави такива незалечими петна...?

Няма проблем, колега. Все пак научих нещо ново от вас - крема за ръце определено премахва повечето петна. - Благодаря :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.