Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам сканирани снимки на кройки за дрехи. Те имат контролен квадрат, който при разпечатване трябва да е с определен размер - в случая 65 мм на 65 мм, за да се получат точни кройките. В момента квадратът е по-малък от необходимото. Моля Ви, добри хора, кажете как да уголемя леко и пропорционално цялата снимка, така че квадратът да ми е 65 мм. на 65 мм. 

С коя програма и с какви стъпки? Прилагам една от снимките.

Много се надявам да откликнете. Ще ме ощастливите неимоверно :)

Sh1K112015_073.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Аделина написа:

В момента квадратът е по-малък от необходимото. Моля Ви, добри хора, кажете как да уголемя леко и пропорционално цялата снимка, така че квадратът да ми е 65 мм. на 65 мм. 

На Corel става много лесно макар че може и да има много безплатни решения но аз поне като не се занимавам с такъв род програми и не ги знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В прозореца, който се появява при разпечатване има възможност за мащабиране. Изчислете с колко процента искате да го увеличите и там ги задайте - например 105%.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, oavramov написа:

В прозореца, който се появява при разпечатване има възможност за мащабиране. Изчислете с колко процента искате да го увеличите и там ги задайте - например 105%.

Благодаря за съвета. Ще опитам. 

@oavramov Хиляди благодарности за това работещо решение! Станаха точно както ми трябват. Желая Ви прекрасни почивни дни и нещо също толкова много да Ви зарадва, както Вие мен! :wink12: :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.