Премини към съдържанието
BlazzgroM

Проблем с лентата на задачите

Препоръчан отговор

Здравейте . От 2 дена някаде имам проблем с лентата на задачите . Значи като отворя някоя игра или филм и каквото и да било тя не се скрива. Правя настройките на играта да е на full screen  става на цял екран, обаче лентата не се скрива и ми пречи . Защото ако доло има нещо за натискане ( както е и при видеоплеър ) ти дава да натискаш на лентата на задачите, а не на това което си отворил . На Windows 10 съм , досега не ми се беше случвал този проблем . Пробвах от настройките да активирам ,, автоматично скриване на лентата на задачите ,, и като сложиш мишката там да се показва , но и това не подейства , каквато настройка да направя , тя просто си стои там . И за да не пиша друга тема ако мога да вмъкна още нещо към тази. Имам проблем и със часовника както беше бял стана черен и не се вижда колко е часа, трябва да се навирам на сантиметри от монитора . Ако може да ми кажете как да ги оправя тия работи ще съмо ви благодарен . :)  

6-5-2017 г- 17-04-41.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, BlazzgroM написа:

Здравейте . От 2 дена някаде имам проблем с лентата на задачите . Значи като отворя някоя игра или филм и каквото и да било тя не се скрива. Правя настройките на играта да е на full screen  става на цял екран, обаче лентата не се скрива и ми пречи . Защото ако доло има нещо за натискане ( както е и при видеоплеър ) ти дава да натискаш на лентата на задачите, а не на това което си отворил . На Windows 10 съм , досега не ми се беше случвал този проблем . Пробвах от настройките да активирам ,, автоматично скриване на лентата на задачите ,, и като сложиш мишката там да се показва , но и това не подейства , каквато настройка да направя , тя просто си стои там . И за да не пиша друга тема ако мога да вмъкна още нещо към тази. Имам проблем и със часовника както беше бял стана черен и не се вижда колко е часа, трябва да се навирам на сантиметри от монитора . Ако може да ми кажете как да ги оправя тия работи ще съмо ви благодарен . :)  

6-5-2017 г- 17-04-41.png

Възможно е да имаш приложение работещо на заден фон, което да изисква твоето внимание и да предотвратява скриването на лентата със задачи. Цъкни на стрелката от твоята снимка и виж дали имаш някакви нотификации от приложения там. Ако не е това причината можеш да рестартираш ''Windows Explorer'' от мениджъра на задачите. Даваш десен бутон на старт менюто и отваряш ''Task Manager'' => намираш процеса ''Windows Explorer" => десен бутон => Restart. За часовника трябва да погледнеш темите(светла или тъмна си избрал) и да пробваш да зададеш светлата. Ако няма промяна отиваш на настройките на лентата на задачи и изключваш използването на малки бутони.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За текста на часовника - кликни зоната за съобщение, избери All settings > Personalization >Themes, кликни темата Windows, която е по подразбиране. Текстът ще стане бял. Сега можеш да избереш отново желания фон и цвят и текстът ще си остане бял.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, ExaFlop написа:

За текста на часовника - кликни зоната за съобщение, избери All settings > Personalization >Themes, кликни темата Windows, която е по подразбиране. Текстът ще стане бял. Сега можеш да избереш отново желания фон и цвят и текстът ще си остане бял.

Оправи се , благодаря ! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.