Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, моето захранване е слабо (delux 450 W, но не помня какво), ако си взема gigabyte wildforce 1050TI или 1060 какво може да стане. Има ли опасност за видео картата или...... 

П.С. ако мислите да се заяждате моля просто отминете или си НАМЕРЕТЕ ЛИЧЕН ЖИВОТ

Редактирано от Пекатаа (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Опасността е поради спестените защити (това е една от причините да са толкова евтини и да ги наричат "бомбички") а риска е за всеки компонент в кутията без нея самата.

Иначе да също така е слабо. Това което четеш е далеч от реалността. Най-големи консуматори са видеокартата и процесора тоест те вълнува 12V линия.

Ако погледнеш етикета ще намериш надпис срещу 12V които се умножава х12 и ще разбереш колко точно ти е захранването поне според китаеца дето го е произвел. 

Общо-взето такива са максимум 240W тоест биха захранили без грижи икономична карта като 1050TI (75W) но не са препоръчителни за всичко останало което иска допълнително захранване.

Това не значи че утре няма да ти се скапе новата карта или харда или дъното и т.н. а че от към мощност е достатъчно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал и захранваннето да смениш. Не са толкова скъпи в сравнение с цената на ново дъно, хард диск, видеокарта или друг компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а ако сложа хубаво захранване и видео картата. Нещо има ли опасност. Кутията не ми е хубава , а процесора е I7-4790 . Дъното ми е MSI , но и него не ппмня какво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Процесора ти е доста хубав, а ако сложиш и една хубава видеокарта и захранване си става перфектна гейминг машинка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.