Премини към съдържанието
LasVegasBoy

Програма за печатане на бланка с матричен принтер.

Препоръчан отговор

Здравейте,

трябва ми програма за печатане на текст върху готова бланка.

Ситуацията е следната имам готови бланки с определени разделения. В word документ се намира текста (само текст) който искам да отпечатам върху бланката.

Бланката е слагам в матричния принтер и печатам Word текста на нея. Но преди това глася текста дълго време в документа за да може да съвпадне с редовете на готовата бланка.

Идеята ми е дали не мога да сканирам бланката и да наставям текста с програма на компютъра чисто визуално( все едно лист върху лист) и след това да го отпечатам(само текста).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, LasVegasBoy написа:

Здравейте,

трябва ми програма за печатане на текст върху готова бланка.

Ситуацията е следната имам готови бланки с определени разделения. В word документ се намира текста (само текст) който искам да отпечатам върху бланката.

Бланката е слагам в матричния принтер и печатам Word текста на нея. Но преди това глася текста дълго време в документа за да може да съвпадне с редовете на готовата бланка.

Идеята ми е дали не мога да сканирам бланката и да наставям текста с програма на компютъра чисто визуално( все едно лист върху лист) и след това да го отпечатам(само текста).

Ако тръгнеш да сканираш и да печаташ на матричен принтер, то тогава матричният принтер няма да печата в текстови режим, а в графичен. Графичният режим на матричните принтери е с много ниска резолюция и най-вероятно, ако са ти по-ситни буквите, ще получиш една мацаница от точки, която едвам ще се чете.
За съжаление ще трябва да настройваш по маргини или да препишеш бланката на компютъра и да я попълниш като текст и след това да я отпечаташ като текст.
Аз имам у дома в момента до мен матричен принтер, защото консумативите са му евтини  използвам принтер много рядко. Разбирам ти болката.
Иначе, има OCR софтуер, който от сканиран текст/картинка може да ти прехвърля в текстови файл/word файл.
Например ABBY FINE READER. Обаче успеваемостта на тези програми е спорна.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Самата бланка не е проблем да е сканирам , имам е в Word документ и jpg файл.

Има доста опит с ABBY Fine Reader, но за съжаление не ми върши работа в тази ситуация. Не е опция да препиша и отпечатам бланката, тъй като е с печат и подпис и задължително трябва да си е оригинал. Принтера си отпечатва текста върху бланката без проблем, но самата нагласа на текста (за да съвпадне в полетата на бланката) ми губи доста време. Първо ползвам чернови преди да отпечатам на оригиналната, когато не съвпадне, местя редове, текст и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.