Премини към съдържанието
DRUIDA

Проблем с Bluetooth слушалки-лаптоп-WIFI връзка

Препоръчан отговор

Наскоро си взех безжични слушалки на Сони и нямах никакви проблеми със телефона, но при безжичната връзка с лаптоп, нещата не седяха така... След продължително ровичкане и търсене на проблема, най-сетне го открих. Всичко идва от WIFI връзката... 
Когато имам Интернет на лаптопа и си пусна музика на него и слушам през слушалките, започна яко насичане, забавяне, лагване и т.н...
Аз съм с Broadcom WIFI chipset на лаптопа и пича беше писал, че в неговия случай го е оправил от DEVICE MANAGER----> Broadcom Wifi Chipset---->Properties------> Adanced Tab ------> Bluetooth collaboration се избира и се оправил проблема при него, но при мен си остава...
Чрез тази идея поне вече разбрах, че проблема е в кръстосването на двата сигнала и от там звуково-сигналните смущения. 
Някой има ли идея какво мога да направя като промени, за да нямам този проблем (без да трябва да си спирам Интернета на лаптопа) ?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови драйвърите или инсталирай по-стар от настоящия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ExaFlop написа:

Обнови драйвърите или инсталирай по-стар от настоящия.

Обнових всичко, защото това беше едно от първите неща, които ми мина през главата, като възможен проблем... И bluetooth и WIFI драйверите ги обнових, но нямаше разлика. Чудя се дали със смяна на канала на рутера е възможно да се промени нещо...? Не искам много да пипам из настройките на рутера, че преди си имах големи занимавки, но ако няма друг вариант може и да пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз имах такъв проблем с мишката чрез bluetooth. Проблема се реши като дейсталирах драйвера и оставих Windows сам да си инсталира необходимия такъв.
Друго което се сещам е да смениш честотния канал на рутера както ти сам го каза.

Редактирано от Здравко Павлов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Здравко Павлов написа:

Аз имах такъв проблем с мишката чрез bluetooth. Проблема се реши като дейсталирах драйвера и оставих Windows сам да си инсталира необходимия такъв.
Друго което се сещам е да смениш честотния канал на рутера както ти сам го каза.

Предложения за определен канал на който да сменя рутера, за да не се промени по никакъв начин скоростта и работата на лаптопа ми? В момента мисля, че е на 10 канал и не е активиран auto channel. Иначе стана голяма каша с тези  драйвери, трих и слагах/инсталирах наново доста пъти, когато windows-a си търсеше даваше червени хиксове, че един вид не може да си намери... Ти след като ги деинсталира как накара Windows-a  да си ги намери? Защото на мен освен драйвера направо и модула, който е се трие...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез автоматичните актуализации на Windows ми се инсталира драйвера. Дейнсталирах го и като рестартирах компа ми се инсталира без да пипам нищо.

Иначе относно честотния канал: 1, 6 или 11. Аз съм го направил на Auto и сега гледам че ми е 1-ви канал. 

Редактирано от Здравко Павлов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, DRUIDA написа:

Защото на мен освен драйвера направо и модула, който е се трие...?

Явно слагаш отметка да се трият файловете при деинсталиране на драйвъра.

Много зависи и наоколо какви мрежи има активни и на кои канали са. Прегледай обхвата например с Acrilic WiFi и си избери канал, на който няма или има най-малко странично влияние.

Acrylic.png

Или с помощта на WifiInfoView

wifiinfoview.png

Гледаш № на канала и сила (ниво) на сигнала.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, DRUIDA написа:

...
Благодаря предварително!

Блокираш това недоразумение - Bluetooth (имам машина на Broadcom и знам що за стока са). По този начин WIFI връзката следва да се подобри, разбира се последвай съветите в предния коментар/

Купуваш ORICO BTA-403-BL Mini Bluetooth 4.0 Adapter за скромните зелени и се прераждаш. Това чудо поддържа aptx (+ всичко до него). Kодек с CD-kaчество. Разбира се и слушалките трябва да поддържат aptx. Ako ли не. все на един от тези ще случиш:
HID,24-Bit CRC,AFH,EDR,Advanced Audio Processing,AVRCP,A2DP,DUN-GW,HSP,HFP A2DP AVTCP,FTP,OPP,Audio-GW,FAX,BPP 
Запомни APTX. A akо 'фона е с куалком процесор считай, двоен удар. Там с няколко врътки също може да се подкара този кодек и да минеш от категория меломан в категория аудиофил.

успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изтрия драйверите и оставя Windows да ги инсталира и после сложа донгъла (аз имам отделен и реших и с него да пробвам щом този от лаптопа ми прави проблеми) не ми дава да свържа слушалките, на "Allow a device to connect" седи сиво и не ми дава да го избера...
Пробвах и със сменяне канала на Wifi, но нищо... 
Слушалките са много хубави и за това ме е толкова яд, че не се получава. Sony MDR-1000x е модела.
Ако някой се сеща за нещо друго, нека сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Goodlike
      Здравейте колеги имам въпрос относно samsung iconx 2018.
      Някой ползвал ли ги е, пробвал ли го е и какво мнение бихте сподели за тях според цената която имат.
      Интересуваме според вас дали си заслужават според парите които струват и цената оправдава ли качество на звука и издръжливостта която трябва да имат.
      Много ви благодаря предварително за мнения и помощта която бихте дали специално за този модел.
      Благодаря предварително лек и успешен ден на всички.
    • от BORIS2000
      Скоро закупих принтер DeskJet с опция за wifi принтитане. Когато от мобилния ми телефон се включа в wifi мрежата на принтера да принтирам нещо, изскача прозорец с парола. Въпросът ми е как да открия тази парола? Благодаря за отговорите! 
    • от Mr.n0b0dy
      Подобен софтуер е вграден в повечето мобилни устройства или го има под формата на апликации, но много трудно намерих функционален такъв който да работи на PC.
      Та реших да споделя източника, може на някой да му е от полза!
      Exploring OBEX Devices Connected via Bluetooth by Giorgi Dalakishvili

Може да свържете телефона си към вашият компютър и след което да "сърфирате" файловата система и да извършвате запис и четене без да е нужно да цъкате или да избирате единично файловете. Повечето телефони дори и да не са смартфони поддържат obex протокол чрез който действието е възможно.
      Не е много практично за новите смартфони, но на мен ми беше от полза когато извличах данни от един стар телефон и този вариант ми помогна.
    • от kolib4iata
      Виждам, че станах за подигравка.Моля темата да се изтрие.Няма да давам повече акъл.
      Идеята беше да помогна с каквото мога.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.