Премини към съдържанието
drm

Проблем с батерията .

Препоръчан отговор

Здравейте . От 2 дена имам проблем с батерията на единия ми лаптоп – ( горния от подписа - Thinkpad T60 ) . Та него го използвам по рядко , но все пак го включвам чат пат за по час два на седмица. При последното използване в събота, ми направи впечатление че батерията мига в жълто - проверката показа - включен , но не зарежда. Веднага я завъртях на другите Тинкпади в къщи , и все същото - поне имам къде да пробвам.На Т60 като му сложа батерията от W500 - никакви ядове - зарежда съвсем нормално, така че изключвам да има проблем в машината. Отворих батерията и замерих елементите -  всички до един , без изключение , подават 3.93 V .   Замерване на крайните пинове показва 11.988 V . Опитах се да я калибрирам с деинсталация на драйвърите ( странно че на Acer-ра на жената този вид калибрация се получи перфектно ) - без никакъв успех .  Яд ме е като знам че в нея всичко е здраво , и съм я пазил , а де факто не мога да я заредя и ползвам. В момента е на 5% , и не мърда .

Дайте съвет , мога ли да я активирам по някакъв начин , или софтуерно е умряла.

Ще бъда благодарен на всеки съвет.

П.п  на батерията пише IBM . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуерно най-вероятно те е резнала батерията. Контролерът следи параметрите и го прави или ако нещо не е наред или на определен брой цикли. Старите батерии на IBM бяха вечни, по-новите не чак толкова...
Ако си взимаш друга, не купувай заместител. Не изкарват и 2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин , да се прескочи това софтуерно заключване ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.