Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Решил съм да дам настолния ми компютър на майка ми, но тъй като до момента е свикнала около 10-тина годинки с лаптоп(и), ѝ се струва че моят е много шумен и сега си търсим захранващ блок, който хем да е безшумен като този на лаптопа ѝ, хем и да не е скъп. Няма да се използва за гейминг, така че ватовете, мисля че не играят роля.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова животно. Безвентилаторните са много скъпи тоест няма евтино и безшумно. Сравнително тихо е всяко нормално съвременно захранване.

http://www.vario.bg/xfx-pro-series-full-wired-edition-bronze-450w-p1-450s-x2b9

Старият ти комп вероятно кутията му е с горен монтаж тоест захранването смуче горещия въздух от кутията и ще работи по-шумно от нормалното...

п.с. Чисто информативно (ясно ми е че няма да си го купиш) ето това е безшумно - http://www.vario.bg/xfx-xts-series-460w-atx-231-p1-460f-xtsx

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи с горен монтаж и защо трябва захранванията да са скъпи за да са безшумни... Надали в лаптоп от 400 лв. се слага захранване от 200 лв. Т.е. няма ли евтин вариант на захранване, наподобяващо такова на лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега мисля, че това ще ти свърши перфектна работа - https://www.dekada.com/makki-захранване-psu-atx500w-makkiatx500bpcie-p-2571.html 

И е евтино! :jumping11::jumping11::jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Ivanov Ivan написа:

Какво значи с горен монтаж и защо трябва захранванията да са скъпи за да са безшумни... Надали в лаптоп от 400 лв. се слага захранване от 200 лв. Т.е. няма ли евтин вариант на захранване, наподобяващо такова на лаптоп?

Лаптопа бил безшумен? Явно не си го товарил изобщо и затова така си мислиш. Лаптопите (повечето, изключваме геймърските) разчитат на едно малко вентилаторче (турбина) да се охлаждат, което пък значи високи обороти, съответно шум. Особено като се задръсти с прах ;)

Тия лаптопи за 400 лв. имат по-ниска производителност от на смартфон, затова не им трябва мощно захранване, съответно и охлаждане. 

И ти сигурен ли си, че в настолния захранването ти вдига най-много шум? Да не се окаже, че е охладителя на процесора или видеокартата ;)

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иване знаеш ли колко струва един добър вентилатор и не говоря за най-скъпите? Ами колкото една китайска бомбичка като тая дето ти я тикат горе.

Сега какво точно очакваш от захранване за 30-40 лв. особено на години тоест най-малкото перката му сдава багажа още по-малко че се пече ако кутията е с горен монтаж?

А на въпроса горен значи отгоре на кутията. Захранването дърпа от вътре топъл въздух и вместо да се охлажда става обратното съответно дига оборотите на перката и става по-шумно.

Като е отдолу дърпа по-студен от вън. Съвременните захранвания не им се пуска перката като не са натоварени а в зависимост от товара оборотите варират.

Колкото до онова скъпото то просто няма вентилатор за това е безшумно (няма движещи се части) постоянно а не просто тихо но и цената е друга.

Ето една статия за подобно - http://hardwarebg.com/23685-seasonic-x-400-fl-gold-psu-review/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Roujin Z, напротив, има безшумни захранванния. Corsair например по-високите класове, докато не достигне еди колко си процента товар вентилатора не върти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, FrozenFace написа:

Колега мисля, че това ще ти свърши перфектна работа - https://www.dekada.com/makki-захранване-psu-atx500w-makkiatx500bpcie-p-2571.html 

И е евтино! :jumping11::jumping11::jumping11:

Благодаря за съвета, ще го погледна. Само имам един въпрос: по какво се познава, че този е безшумен, тъй като моето е също 500 вата, отделно че и цената му почти същата (40 лв)...

преди 12 часа, Петко К написа:

Лаптопа бил безшумен? Явно не си го товарил изобщо и затова така си мислиш. Лаптопите (повечето, изключваме геймърските) разчитат на едно малко вентилаторче (турбина) да се охлаждат, което пък значи високи обороти, съответно шум. Особено като се задръсти с прах ;)

Тия лаптопи за 400 лв. имат по-ниска производителност от на смартфон, затова не им трябва мощно захранване, съответно и охлаждане. 

И ти сигурен ли си, че в настолния захранването ти вдига най-много шум? Да не се окаже, че е охладителя на процесора или видеокартата ;)

Спрях охлаждането на процесора - не е от него. Видеото се охлажда с радиатор. Нямам SYS_FAN. Значи от захранването идва шума. Отделно го вадих извън кутията.

преди 12 часа, Roujin Z написа:

Иване знаеш ли колко струва един добър вентилатор и не говоря за най-скъпите? Ами колкото една китайска бомбичка като тая дето ти я тикат горе.

Сега какво точно очакваш от захранване за 30-40 лв. особено на години тоест най-малкото перката му сдава багажа още по-малко че се пече ако кутията е с горен монтаж?

А на въпроса горен значи отгоре на кутията. Захранването дърпа от вътре топъл въздух и вместо да се охлажда става обратното съответно дига оборотите на перката и става по-шумно.

Като е отдолу дърпа по-студен от вън. Съвременните захранвания не им се пуска перката като не са натоварени а в зависимост от товара оборотите варират.

Колкото до онова скъпото то просто няма вентилатор за това е безшумно (няма движещи се части) постоянно а не просто тихо но и цената е друга.

Ето една статия за подобно - http://hardwarebg.com/23685-seasonic-x-400-fl-gold-psu-review/

Не знам какво точно да очаквам от захранване за 40лв, само знам че в китайския лаптоп на майка ми има захранване за сигурно още по-ниска цена, но "не бучи като танкер", както твърди тя. Т.е. на нея ѝ пречи бученето, а не въртенето на перката, ако мога така да се каже.

А за статията - много ще ми е полезна при сглобяването на следващата конфигурация, но за целта ще трябва първо тази да (до)сглобим за да пасне на изискванията на майка ми и едва тогава да мисля за друга... :D С две думи трябва да търсим алтернатива на китайското вентилаторче от лаптопа ѝ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И между другото и твоето и препоръчаното и въобще захранвания за 40 лв. няма как да са 500W.  А в случая е 28 лв. поне в Скай.

Не върхов клас не и среден а бюджетно захранване от 500W би струвало около 100 лв. По-скоро над.

Китайската бомбичка са и спестени защитите и е с ниска ефективност което я прави първо опасна второ далече не е толкова колкото си мислиш а за тишина въобще не може да се говори.

Ако те интересува погледни лепенката на захранването там е дадена максималната мощност (не е ясно дали може да я държи нон-стоп но как да е).

Гледаш къде пише 12V срещу или под е дадена друга цифра с буквата А отзад. Умножаваш тази цифра х12 и ще придобиеш представа колко ти е захранването.

Лично аз не бих се доверил и на тая спецификация и бих търсил ревюта но в случая работата става ясна само от цената и е излишно да си губиш времето.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Ivanov Ivan написа:

Благодаря за съвета, ще го погледна. Само имам един въпрос: по какво се познава, че този е безшумен, тъй като моето е също 500 вата, отделно че и цената му почти същата (40 лв)...

Нямам си на представа просто брат ми има същото и не се пали, като трактор. :D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FrozenFace написа:

Нямам си на представа просто брат ми има същото и не се пали, като трактор. :D:D

Кажи на брат ти да го смени, дори с Corsair VS450. Сериозно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, niki292002 написа:

Кажи на брат ти да го смени, дори с Corsair VS450. Сериозно. 

Защо при него работи безотказно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FrozenFace написа:

Защо при него работи безотказно?

Заради причините които @Roujin Z спомена. Не е безопасно, спестени са му купища защити и ако замине повлича всичко свързано с него. После да няма тема относно изгорял компютър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, FrozenFace написа:

Що имам чувството, че твоето захранване, както и вентилаторът му, са се задръстили с прах? Ако при пускането на компютъра захранването вдига доста шум и като поработи малко се нормализира, то това е проблемът. Като се позадръсти още малко вентилаторът ще спре да се върти, след което захранването най-вероятно ще изгори от прегряване.

Вариант е да се разглоби перката и да се почисти, ама най-добре ново читаво захранване да ти е мирна главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали го,почисти го, сложи малко масалце на лагерчето на перката и си ти. Бабето нищо нема да чуе. Успех. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎19‎.‎5‎.‎2017‎ г. в 9:46, chelsea.2012 написа:

Свали го,почисти го, сложи малко масалце на лагерчето на перката и си ти. Бабето нищо нема да чуе. Успех. 

Опитах, но разлика - няма... Като цяло звукът е същият откакто е купен, за мен не е толкова шумен, но и не може да се сравни със звука на лаптопа... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не си чувал шумен лаптоп.Карал съм с китайска бомбичка 5-6 години без проблемно и тихо,после фортрон 300w вета употреба за 20-30лв без проблеми,сега със XFX 550W  разлика в шум нема.Да бех в БГ да ти изпратя едно от старите ,ако ти се чака до септември пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.