Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой има ли яснота, че ме питат тука колеги и се разприказвахме. Аз съм с такъв, но от дилъра ми я дадоха колата така. Ако сега отидеш и си купиш кола от автокъща, можеш ли да я направиш товарна с такъв сертификат? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безполезни линкове. Благодаря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше вникнал по добре в написаното дори само в тези линкове, а отделно има и доста инфо чрез гугъл, щеше да видиш че този сертификат се дава от производителя на автомобилите, и не зависи от мераците на някои си за данъчни облекчения... Тоест, накратко, ако автомобила производствено има сертификата  е ОК, ако няма, не може да получи този клас нито от КАТ нито от каквато и да е служба друга, такива са европейските нормативи и не само  ... По доста автомобилни форуми дори го обсъждат това, и по закон е казано че с уйдурми не става .. Макар че за Бг няма да се учудя ако някой успее и по "другия " начин да промени нещата , а не чрез производителя ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ми да беше нсписал това, а не да ми развиваш теории от дървената си философия. Ай лек ти ден и благодаря.

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди доста години, купувайки първия Туарег от Порше София Изток ми предложиха въпросната хомологация, ако искам, срещу определена сума и след това съм щял да мога да си ползвам официално и легално ДДС-то и да имам още 2 места в колата.
Колата беше адски скъпа и след като поговорих със счетоводството и още хора, чинно се съгласих.
Автомобилът ми бе предаден с този сертификат и допълнителни седалки отзад, които се монтираха допълнително под кората при задната гума.
Цялата процедура се изпълняваше от вносителя Порше, работейки с външна фирма. (така ми бе обяснено от лизингодателя)

Както и да е.
Нещата ги узаконяваха тогава в Технотест.
Отворих им сайта и гледам, че продължават да го правят това.
Но пак казвам - чета в сайта и не съм взел инфо от първа ръка, но с едно телефонно обаждане мисля, че могат да се проверят нещата.

Цитат

Прилагани от ТЕХНОТЕСТ процедури на изменения в конструкцията на регистриран/о:

автомобил за превоз на пътници (категория М (лек, автобус)) в товарен автомобил (категория N)

http://technotest.bg/bg/tpi.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.