Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! От доста време разглеждам тези мини компютри и се чудя дали си заслужават. Това, което ми харесва е, че мога да го взимам със себе си, когато се прибирам при семейството ми(просто ми трябват 2 монитора, но аз така или иначе вече ги имам). Въпроса ми е дали си заслужават парите или е по-добре да си взема лаптоп за тези пари. Примерни мини компютри са - първи , втори , трети ,има още стотици, но това са някои от тези, които съм гледал, тъй като бих дал около 1200 лева.  Знам, че някои са без твърд диск и рам, но и двете ги имам. Главно бих го използвал за работа (matlab, python, simulink) и от време на време някоя лека игра - (diablo 2,която ще тръгне на тостер дори, league of legends, world of warcraft, dota2).  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно че "mini" излизат по-скъпо но да взимаш готова сглобка е връх на безсмислието.

Ако все пак се държи на малкия размер ето максимално малка кутия (доста добро изпълнение) която все пак събира стандартни захранвания.

http://nikem-bg.net/computer-components/SHARKOON-CA-I-BLACK/description.html повече инфо - https://www.sharkoon.com/product/1680/CAI#desc

Подходящо дъно - http://www.vario.bg/msi-b250i-gaming-pro-ac-7a67-001r повече инфо - https://www.msi.com/Motherboard/B250I-GAMING-PRO-AC.html#productFeature-section

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те устройва мааалко по-голямо, можеш да си сглобиш горе долу добро компютърче в ето такава кутия.

51zmKJKFpkL._SL500_AC_SS350_.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, niki292002 написа:

Ако те устройва мааалко по-голямо, можеш да си сглобиш горе долу добро компютърче в ето такава кутия.

51zmKJKFpkL._SL500_AC_SS350_.jpg

А можеш ли да дадеш линк или цена поне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, tinker написа:

А можеш ли да дадеш линк или цена поне?

Цък. На мен лично тази от линка повече ми допада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега го погледнах и не знам дали ще мога да го събера в сака си и да се кача на самолет с него. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www3.lenovo.com/us/en/desktops-and-all-in-ones/thinkcentre/m-series-tiny/c/M-Series-Tiny

с възможности за конфигуриране.
Работил съм с по-стар модел от серията - мога да кажа само добри неща. Дори е предвидено да се окачи на гърба на монитора за заемане на никакво място от околната среда.

Задай габарити, в които трябва да се събира, щом ще пътува.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво имаш предвид под качване в самолет? Какъв сак, куфар или каквото и да е? Ако е Small багажа на Wizz забрави дори лаптоп да побереш там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, jojopara написа:

Повече е от бюджета ти, но е по-добро от лаптоп.

https://airtop-pc.com/

Мисля, че е доста повечко от бюджета ми :(.

преди 11 часа, ExaFlop написа:

http://www3.lenovo.com/us/en/desktops-and-all-in-ones/thinkcentre/m-series-tiny/c/M-Series-Tiny

с възможности за конфигуриране.
Работил съм с по-стар модел от серията - мога да кажа само добри неща. Дори е предвидено да се окачи на гърба на монитора за заемане на никакво място от околната среда.

Задай габарити, в които трябва да се събира, щом ще пътува.

Intel NUC не е ли по-добър вариант за тези пари? А иначе габарити да речем нормална раница или сак.

преди 53 минути, Монката написа:

какво имаш предвид под качване в самолет? Какъв сак, куфар или каквото и да е? Ако е Small багажа на Wizz забрави дори лаптоп да побереш там.

До сега не съм имал проблеми с малкия багаж на Wizz air. Побирал съм и 13 и 14 и 15,6 инчови лаптопи. Малкия багаж е с размер 42 x 32 x 25 cm, а лаптопите съответно -

12" PC Laptops: 28.6cm x 22.9cm x 2.5cm (approx.)

13" ⁄ 13.3" PC Laptops: 31.3cm x 22.5cm x 3.5cm (approx.)

14" PC Laptops: 31.4cm x 25cm x 3.5cm (approx.)

15" ⁄ 15.4" PC Laptops: 33.2cm x 27cm x 3.2cm (approx.)

17" PC Laptops: 40.5cm x 28cm x 4.3cm (approx.)

Гледайки мини компютрите не мисля, че са много по-големи.

Редактирано от tinker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго имах предвид, сложиш ли един Mini ITX компютър всичкото място си отива, просто потърси някой лаптоп с четириядрена i7-ца или i5-ца, които няма да са много назад спрямо i5 7400 например в твоите дейности, ето ти две предложения.

Цък

Цък

Втория е в бюджета ти, няма да имаш Performance като на i7 7400, но е пълноценен компютър. Докато става сложно с Mini-ITX (монитор, кабели, клавиатура, мишка... ) 

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Монката написа:

Друго имах предвид, сложиш ли един Mini ITX компютър всичкото място си отива, просто потърси някой лаптоп с четириядрена i7-ца или i5-ца, които няма да са много назад спрямо i5 7400 например в твоите дейности, ето ти две предложения.

Цък

Цък

Втория е в бюджета ти, няма да имаш Performance като на i7 7400, но е пълноценен компютър. докато става сложно с Mini-ITX (монитор, кабели, клавиатура, мишка... ) 

Няма да е чак толкова по-сложно с мини-иткса, защото вече имам 2 монитора, клавиатури и мишки, реално погледното ще се разнася само малкият кашон, но гледайки твоите предложения и други лаптопи не знам, кой вариант ще е най-изгоден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, tinker написа:

Няма да е чак толкова по-сложно с мини-иткса, защото вече имам 2 монитора, клавиатури и мишки, реално погледното ще се разнася само малкият кашон, но гледайки твоите предложения и други лаптопи не знам, кой вариант ще е най-изгоден.

Нещо такова става ли? Видеокарта трябва ли ти?

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.5.2017 в 11:52, malosi написа:

Уау, не знаех, че чак и във флашка може да се побере, но не мисля, че си заслужава 400 евро.

на 21.5.2017 в 12:22, Монката написа:

Нещо такова става ли? Видеокарта трябва ли ти?

Untitled.png

Видео карта не ми трябва, но точно тази кутия я дискутирахме малко по-рано и не мисля, че мога лесно да го пренасям. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А лаптопте за какво са?Да заемат много място и да се пренасят трудно ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, chelsea.2012 написа:

А лаптопте за какво са?Да заемат много място и да се пренасят трудно ли ?

Виждам, че доста време си отделил да прочетеш въпроса ми и да дадеш съвет, за което много ти благодаря.

на 20.5.2017 в 20:39, tinker написа:

Здравейте на всички! От доста време бла бла бла... Въпроса ми е дали си заслужават парите или е по-добре да си взема лаптоп за тези пари. Примерни мини компютри са бла бла бла....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти отговорих вече, че няма много смисъл, но ти си знаеш. 

Ето ти лаптоп, който е пълноценен за парите си. Хубав монитор, четириядрен процесор, външна карта, 16GB SSD, 8Гб рам. Реално Mini-ITX компа няма да ти предложи повече от това. Естествено процесора е по-бърз, но не много, а можеш да си направиш сметката хората купуват ли си Mini-ITX компютри или лаптопи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Монката написа:

купуват ли си Mini-ITX

когато се гони икономия на място и се търси по-голям монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

когато се гони икономия на място и се търси по-голям монитор

Да, но в случая е да се носи в самолета. Именно Mini-ITX кутиите са доста малко и захранванията не стават за всяка, а аз дори нямам много познания как седят нещата с мястото в тези малки кутии, захранванията по 200 вата как ще се справят с конфигурацията, какво качество са, как ще се охлажда, изобщо недоразвита работа, освен някои конкретни кутии с форма като тази например. В случая целта е да се носи в самолет и ръчен багаж, тоест раница. В тази раница единствено лаптоп би могъл да побереш или някой от Panel PC-тата... При ултратънките кутии и охлаждането ще трябва да е друго най-вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

m700-tiny-feature-3.png?context=bWFzdGVy

размери 34.5 x 182.9 x 179
Такова подобно работи 24/7

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.