Премини към съдържанието
Mariiya Schaatz

Как да избера с коя програма да се отварят субтитрите ?

Препоръчан отговор

Наскоро си купих нов лаптоп , инсталирах всичко необходимо ,включително и uTorrent. Без да искам натиснах нещо и сега когато тегля субтитри ,се отварят с uTorrent-a .. Понеже не мога да обясня точно,ще кача линкове към снимки където се вижда какво и как ми излиза.. Надявам се да ми кажете как мога да променя програмата със която трябва да се отварят, за да тръгнат :)

http://i67.tinypic.com/idx6bm.jpg  http://i64.tinypic.com/213kjkj.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегленият архив със сибтитрите трябва да се разархивира в папката с видеото и поне един от разархивираните файлове със субтитри трябва да е с името на видео файла.
За целта трябва да има инструмент за работа с архиви - например 7zip, easy7zip...
След разархивирането и спазване на условието някой от разархивираните файлове със субтитри да е с абсолютно същото име (само името, не и разширението) като името на видео файла.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Mariiya Schaatz, самия файл със субтитрите като обикновен потребител(човек, който иска само да гледа филма със субтитри) не е нужно да ги отваряш с каквото и да било. По принцип ти трябва да се погрижиш само името на файла със субтитрите и името на видео файла да са еднакви и да са ведна и съща папка. Така програмата, скоято гледаш филми сама ще си ги открие. Виж вече ако решиш да превеждаш субтитри - това е др. нещо. Използва се по-специализиран софтуер за отваряне, редакция и съхраняване на субтитри.

Редактирано от ppr_89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама и двамата пишете, колкото да сте писали. Някой погледна ли, че авторката е показала свален АРХИВЕН ФАЙЛ, съдържащ субтитри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ExaFlop, снимките не са много ясни. А и аз се опитах да й обясня малко за субтитрите. Не виждам нищо лошо в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ppr_89 написа:

Не виждам нищо лошо в това.

Да, няма нищо лошо, освен, че не обяснява и не решава проблема на авторката на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ExaFlop написа:

Да, няма нищо лошо, освен, че не обяснява и не решава проблема на авторката на темата.

Че какво има толкова да се решава. Авторката си е свалила сутитри и се е опитала да ги отвори. аз й обясних, че е достатъчно да са в папката на филма, и субтитрите и филма да са с едно исъщо име. И, че не е нужно да ги отваря. За мен това е всичко по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа, ще стане, ама вчера. С файл с разширение rar
Хубаво се разливаш по теория на субтитрите, но...тук проблемът е друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ExaFlop, в първото си мнение за тази тема съм написал "... самия файл със субтитрите ...", което е ясно, че не става дума за файл с разширение rar, zip и т.н. Все пак мисля, че всеки потребител би трябвало да знае, че това са архиви. А като заговорим за субтитри най-разпространеното разширение е SRT. Едно по-малко разпространено разширение е SUB. Но мисля, че на теб тези неща са ти ясни. А който не знае да вземе да попрочете малко из интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ppr_89 написа:

Все пак мисля, че всеки потребител би трябвало да знае

Твоя грешка! Явно авторката не знае! И затова си пита. За тази цел е форумът - да се пита и да се получават адекватни на въпроса отговори!

В тази връзка, @Mariiya Schaatz, покажете снимка на Control Panel>Progrms and Features. така, че да се виждат инсталираните програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Твоя грешка! Явно авторката не знае! И затова си пита. За тази цел е форумът - да се пита и да се получават адекватни на въпроса отговори!

Не искам хората, които четът тази тема да ме разберът погрешно, но си има някои основни неща, които човек трябва да знае преди да зададе въпрос. ОК, авторката не знае как се отварят субтитри. Разбирам. И аз някога не съм знаел. Никой не се родил научен, и да, съгласен съм, че целта на този раздел е за помощ. И точно това направих - помогнах с мение, а то вече, че има хора, които не знаят кое разширение за какво е - е, извинете, но си има гугъл. Даже и да ви е трудно да намерите нужната ви информация питайте или поискайте и това да ви бъде обяснено. Лично аз няма да откажа помощ на никой, но не мога да знам всеки потребител на какво ниво е с компютрите. За това пак казвам - питайте. Не е срамно да не знаете и да питате. А и аз останах с впечатление от първия пост на авторката, че е запозната с основните неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.