Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Добър ден, утре ще правя поръчката. Картата ще се клоква колкото може. Гледах ГТХ 1080 11gbps версийте но при manual overclock не са нищо повече,а и като цена са високи.След доста четене се насочих към EVGA GTX1080 Classified, но искам и вашето мнение.

Поздрави

Редактирано от djonkataaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добър избор между другото. А и между другото тази е малко по мощна ако това ти е целта Gigabyte AORUS GTX 1080 Xtreme Edition 8G за 1317лв . По принцип всички карти са близки по производителност и най високите се гонят ако си ентусиаст или не чак толкова но имаш пари. Не знам къде я гледаш цената на EVGA но аз намирам този Gigabyte за по евтина и умна покупка имайки предвид че EVGA Classified я намирам във vario за 1343лв. Друг е въпроса как се държат с температури и клок двете карти. Не знам защо бързаш толкова, но преди такава крупна покупка е хубаво не за мен или за някой друг, а за теб да разбереш какво точно си купуваш. За това се поинтересувай още малко че да не стане тъка да съжаляваш за нещо дори и дребен детайл който си пропуснал да разбереш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гтх 1070 в момента покрива всички игри на 1080п а гтх 1080 е ни врат ни шия за 4к е слаба и видепамета е малко ако излезнат нови игри така че си помисли къде си хвърляш парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1080ti е осезаемо по-мощна карта, но 1080ti също не е слаба. Наистина е важно да кажеш на какъв монитор ще играеш, защото ако си на 1080 по-добре наистина 1070.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1070 отпада тъй като бях с гтх1070 на MSI GAMING X. На 1080п е монитора за сега но утре може да реша да взема 4к тъй че това не е от особено значение в момента.1070 НЕ покрива всичко на мах на 1080п при това клокната.Пример на cod advanced warfare кляка стабилно.Гледам 1080 11gbps версийте но са мноого близо на цена до 1080ти 150-200лв разлика и тук идва чуденето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази игра не е от най-оптимизираните, което значи, че не е от видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави 4К. Все още не сме готови за прехода и 1080Ti ще ти даде възможност до високи настройки при някои игри, а при някои и по зле. 60fps ще достигаш при някои игри на високи но това ще е е като таван все едно да се опитваш да скачаш за да пипнеш тавана с ръка. Няма да говоря за ултра настройки че там е още по зле. 4К някъде там в някоя къща, някой хлапак на който баща му е шеф на банка и имат голям басейн в къщата, може би в момента играе на 4К, но дали му пука за чувала с пари дето е метнал за да си прави кефа, нали той не ги е давал, а ако ги има защо да не ги даде след като знае че парите растат по дърветата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен напълно.И аз мисля,че 1080ти е доста далеч от 4к.Ще се набутам ли много ако взема нещо от калибъра на Aorus gtx1080 11gbps пред 1080ти като стъпва на 160-200лв разлика? Ако да то ще трябва да изчакам още..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, goodly написа:

Забрави 4К. Все още не сме готови за прехода и 1080Ti ще ти даде възможност до високи настройки при някои игри, а при някои и по зле. 60fps ще достигаш при някои игри на високи но това ще е е като таван все едно да се опитваш да скачаш за да пипнеш тавана с ръка. Няма да говоря за ултра настройки че там е още по зле. 4К някъде там в някоя къща, някой хлапак на който баща му е шеф на банка и имат голям басейн в къщата, може би в момента играе на 4К, но дали му пука за чувала с пари дето е метнал за да си прави кефа, нали той не ги е давал, а ако ги има защо да не ги даде след като знае че парите растат по дърветата.

Аз играя на 4К, вече почти година, и до скоро бях с 1070. Сега съм с 1080 Ti. И с двете карти си подкарвах игрите с 60 кадъра, без много усилия, а сега като ви чета, излиза, че и двете карти не ставали и са за боклука :D

А по темата, ако смяташ да даваш 1300 лв. за 1080, по-добре си вземи 1080 Ti за 1500 лв. Разликата между двете е огромна. За 1080 в момента не бих дал повече от 1000-1100 лв. (има ги по толкова, нови), а особена разлика между тая за 1000 и тая за 1300 няма да видиш.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ще поизчакам още маалко в такъв случай.Петко К ако си ти помня те от gohard org форума още.Иначе мисля видеото което взема да го държа задължително 2г. тъй че трябва да е нещо което си заслужава и да не се чувствам прецакан по какъвто и да е начин за това и се допитвам до вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петко К какви игри си играл 4К и на какви настройки и при кои си вадиш 60 кадъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1080-GAMING-X-Plus-8G.html#hero-overview   11Gbps модела

За това дадох заявка.Разликата в цената с 1080ти е достатъчна.Мисля, че ще ми стигне като мощност и клок.Само незнам защо е 1х6 1х8 пин, а не 2х8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не и трябват 2х8, картата не харчи чак толкова. FE е с 1 конектор.

преди 4 часа, goodly написа:

Петко К какви игри си играл 4К и на какви настройки и при кои си вадиш 60 кадъра?

От по-новите игри в момента играя основно Titanfall 2, SW: Battlefront и примерно Doom и от време на време пускам други за разнообразие, например Wolfenstein: The Old Blood, Crysis 3, NFS и т.н.

Всички (без Crysisi 3) могат да се играят на ултра със сегашната ми карта, с 1070-ката се налагаше да се намали малко, но аз лично не виждам разлика в графиката между High и Ultra. Far Cry 3 и 4 затрудняваха 1070-ката (все пак на High се играеше), но със сегашната предполагам няма да имам проблеми. Но не съм ги тествал.

В повечето случаи, ако нещо не върви добре, достатъчно е да се намалят заглажданията и филтрациите. При 4К има 4 пъти повече пиксели на почти същата площ, като на един 1080 монитор, така че графиката изглежда достатъчно детайлна и без тях.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.