Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Скоро ще си купувам друга кола и има вариант да е от автокъща. Искам да попитам каква са особеностите за закупуване от автокъща ? ако няма номера как мога да я тествам ? Предната я купих от частно лице и беше ок лесно се разбрахме тествах я и така. Ако има някой който е купувал от автокъща или има мнение за някоя конкретно нека сподели :)

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От автокъща има няколко нещо. 

1. Ако колата е била удряна / мачкана така са замангельосали работите че трудно се разбира. 
ПП: Гледаш рамата за усукано криво. От пред отваряш капака и гледаш каквото може да видиш под радиатора / двигателя за криви работи.

2. Може да я тестваш всяка къща има транзитни номера. Казваш им слагат номерата и правите кръгче. 

3. Километрите колкото и да ти обясняват че са реални просто не ги слушай.

Като цяло най-добре кола от собственик :) Ако имаш други въпроси питай :)

ПП: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО проверяш номера на рамата и на двигателя дали отговарят !!!

Редактирано от JoRkA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е поредната кола която ще смениш след някой месец, то покупката от автокъща е твърде неизгодна! Предвид високите цени на дръгела, регистрации, обслужван и отстраняване на дребне дефекти, то подобна кола излиза доста солено в сравнение с такава на номера и аналогично техническо състояние!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При купуването от автокъщи колите най-често са без номера,което означава ,че при рег. се плаща екотакса.За проба обикновено се слага някакъв чужд номер ( италиански,немски....) и с него караш 100-200 метра за да тестваш.Гражданска отговорност правят всички автокъщи, но трябва да имаш предвид че наблизо може да няма откъде да си купиш винетка ( ако е от друг град). 

Според мен най-добре си намери поддържана кола от собственик - спестяваш екотакса ( 250-300 лв) със сигурност малко пари и от гражданска отговорност ( ако колата се кара) а може и да случиш и на кола с винетка( прехвърлянето обикновено не е повече от 100-150 лв. )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От автокъща е руска рулетка. Нашите автокъщи обират де що има боклуци основно по Италия и тук ги замазват, колкото да закрепят тестването от евентуалния купувач. После се оказва, че трябва да се хвърлят още толкова пари за рмеонти, за колкото е купена колата. Също така некатастрофирали коли по автокъщите няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш, харесваш си и си ти. Нали е най-важно на теб да ти харесва това, което ще караш.

Тука само приказки ще чуеш. От Дупница съм купил 3 коли. И трите от Италия. И с трите никакви проблеми. Това ти говоря за преди 10 години. Купих Опел Астра една. Супер кола, баща ми още я кара. Вече повече от 13-14 години. При това и газ и сложих и си върви. После купих Поло, карах го 5 години, след това го продадох на приятел и той вече го кара 5 години. Безпроблемно на 100%. И на нея газ сложих. После на колега купихме Нисан Алмера пак от там, пак от Италия беше внос. Кара я повече от 4 години и никакви проблеми не е имал. Така че не слушай разбирачите. Каквото ти се падне. Само да кажа, че никога не съм бил с майстор да си купувам кола. Отивам сам, обикалявам си, гледам си, харесвам си и си я взимам. После си я обслужвам и така. Остави тия легенди на форумните драскачи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има автокъщи и автокъщи и аз съм взимал кола от автокъща. ако попаднеш на човек дето разбира от коли в автокъщата ще вземеш кола, ако попаднеш на търгаш 100% ще стъпиш на криво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.