Премини към съдържанието
somethingnewcoming

Инсталиране на Windows 10 върху SSD

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам въпрос свързан с инсталирането на Windows 10 на нов лаптоп. Ще се инсталира върху SSD, като допълнително има HDD. Отново ли е необходимо да се делят дялове при положение, че няма нищо на лаптопа, или директно да посоча SSD-то като място за инсталация? Нужно ли е да форматирам SSD-то? 

Преди да задам въпроса си потърсих информация, дори има и клипове и ръководства по темата, но навсякъде се започва едно разделяне, смятане на MB, при положение, че и двата диска са празни !?! Също така се споменава, че трябва да се извади HDD по време на инсталацията!?!

Нещо друго специфично трябва ли да се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За инсталирането - инсталираш си директно на SSD. За деленето - зависи колко е голям SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

128 GB ще се ползва само за инсталиране на ОС.Да форматирав ли? Лаптопа ще се ползва за интернет, филми - ежедневни нужди. Какво друго да инсталирам там, с цел по-бързо зареждане на приложения и работа?

И нещо друго - освен драйвери за чипсет, видео, мрежа и аудио да инсталирам ли други? В сайта на производителя има за биос, диагностика, сигурност и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е 128ГБ направо го посочваш и даваш Next. Други операции не са необходими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не съм много наясно с инсталацията. Предполагам, че трябва да избера Drive 1 Unallocated Space 119.2 GB. Защо е разделен по този начин?pic.thumb.jpg.1065a1d721728e0a9f59b9687d262550.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ako SSD е 120GB - да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD е 128 GB. Завърших инсталацията, като избрах Drive 1 Unalocated Space, но май не направих нещо както трябва. Не мога да видя къде ми е хард диска, който е 1 TB

pic1.thumb.jpg.7f11f2d2b75ed2aff6ee98ac3e3b85ab.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се. Добавих го чрез Disk Management. Другите дялове задължително ли е да се виждат или могат да се скрият по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Скрий F
Доста странни дялове С/D
Терабайтовият диск/дял не се вижда.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да го скрия?

На мен също ми се виждат странни, но бяха създадени така автоматично преди инсталацията, както посочих в предходните постове. Необходимо ли е да правя нова инсталация или вече мога да инсталирам драйвери, антивирусни и т.н.?

Харда вече се вижда - 915.90 GB e но в момента се форматира и не мога да го снимам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Десен клик по старт бутона и избери Disk Management > Десен клик по дял F > Change drive letter and pats > Remove >потвърди.
Десен клик по Unallocated space > Create > Simple volume > задай тип на файловата система да е NTFS и да е Primary

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какъв зор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.